NIPP: KUIDAS KAPIS SEISNUD kampsun hästi lõhnama panna?

NIPP: KUIDAS KAPIS SEISNUD kampsun hästi lõhnama panna?

Sügise saabudes tekib vajadus soojad kampsunid ning pluusid kapist taas välja otsida ning sageli on neid esemeid nuusutades tunda niiöelda kopitanud lõhna, mis seismisel ikka tekib. Selle asemel, et kõik need riided uuesti läbi pesta, kasuta kopituslõhnast vabanemiseks hoopis seda imelihtsat nippi.

Sügise saabudes tekib vajadus soojad kampsunid ning pluusid kapist taas välja otsida ning sageli on neid esemeid nuusutades tunda nii-öelda kopitanud lõhna, mis seismisel ikka tekib. Selle asemel et kõik need riided uuesti läbi pesta, kasuta kopituslõhnast vabanemiseks hoopis seda imelihtsat nippi.

Võta kõik esemed, mis vajavad värskendust, ning riputa riidepuudele. Täida tühi spreipudel külma veega ja lisa sinna umbes üks supilusikatäis tavalist viina ning raputa pudelit, et vesi ja viin seguneksid. Nüüd pritsi kõik kopitanud lõhnaga riideesemed ükshaaval üle – tee seda umbes poole meetri kauguselt ning seejärel lase rõivastel täiesti ära kuivada. Kindlasti ära jäta neid kuivama kohta, kus õhuniiskus on üle 70%! Parim oleks lasta neil kuivada värske õhu käes.

Antud nippi ei soovitata kasutada kallihinnaliste materjalide puhul nagu siid ja puhas nahk – need esemed vajavad kvaliteetset keemilist puhastust. Puuvill, vill, lina ja kunstlikud materjalid sobivad aga väga hästi.

Allikas: purewow