Perfektne lainerijoon – see on lihtne! Lisatud video

Perfektne lainerijoon – see on lihtne! Lisatud video

Laineriga silmalaule perfektselt sirge joone tõmbamine nõuab täpsust, keskendumist ja harjutamist, ent see pole sugugi võimatu. Kui laineri kasutamise niiöelda käppa saad, võid musta laineri asemel ka teisi värvitoone katsetada. Seni kuni joon jääb ikka veel pisut ebatasane, tuleks piirduda musta või pruunika tooniga, sest nende värvide puhul ei paista ebatasasus niivõrd silma. 

Laineriga silmalaule perfektselt sirge joone tõmbamine nõuab täpsust, keskendumist ja harjutamist, ent see pole sugugi võimatu. Kui laineri kasutamise nii-öelda käppa saad, võid musta laineri asemel ka teisi värvitoone katsetada. Seni kuni joon jääb ikka veel pisut ebatasane, tuleks piirduda musta või pruunika tooniga, sest nende värvide puhul ei paista ebatasasus niivõrd silma. 

Buduaar TEEN toob sinuni laineri kasutamise põhitõed:

1) Kõigepealt tuleks silmalaug tolmpuudriga õrnalt üle tupsutada, nii kinnitub lainer paremini. Kui tahate ripsmeid koolutada, tehke seda nüüd, sest pärast lainerijoone tegemist võib ripsmete koolutamine joone ära rikkuda.  

2) Kui tahate teha tavalist sirget ja teravat lainerijoont, valige vedelam lainer. Kui tahate teha veidi keerukamat ja pehmemat joont, valige natuke tahkema koostisega lainer. Tegelikult oleks sel juhul parim üldsegi silmapliiats. 

3) Enne lainerijoone tegemist puhake oma käsi korralikult välja. Lõdvestage seda ja veenduge, et käsi on puhanud ja ei värise.

4) Alustage joone tõmbamist silmalau keskelt, tõmmake joon suunaga silmanurga poole. Hoidke lainerit silmalau äärele nii lähedale kui suudate. Nüüd asetage lainer jälle silmalau keskele ja tõmmake joon suunaga silma välisnurga poole. 

5) Kui tahate oma silmadele anda suitsust välimust, tupsutage tumedat (laineriga sama tooni) lauvärvi lainerijoone kohale ja hajutage seda õrnalt. Lauvärvi tupsutamine lainerijoone peale aitab ka sellel kauem püsida. 

6) Kui joon läheb natuke sassi, siis ärge katke seda uue kihiga, et varjata ebaõnnestumist. Selle asemel peske lainer hoopis maha ja alustage uuesti. Korraliku joone tegemine nõuab palju vilumust ning võite seda harjutada. Kui te pole kindel, et suudate sirge joone tegemisega hakkama saada, langetage otsus silmapliiatsi kasuks. Kole lainerijoon võib rikkuda ära kogu teie meigi. 

 


Allpool olevas videos on väga ilusti näidatud, kuidas lainerijoont joonistada nii, et tulemus jääks puhas ja šikk.

Head katsetamist!

Buduaar TEEN