Proff soovitab: Reemet Piiroja juuksuritarkused

7 kommentaari
Proff soovitab: Reemet Piiroja juuksuritarkused

Juuksuriametit pidava Reemeti puhul jääb sõnadest väheks. Kõik, kes temaga on kohtunud, teavad, millest jutt käib. Positiivsusest pakatava inimesena võtab Reemet soojalt vastu iga kliendi ja muudab stuudiokülastuse supermeeldivaks, rääkimata laitmatust ja kaunist soengust, millega klient tema juurest lahkub. Klient on Reemetile nagu lõuend, millest saab omamoodi kunstiteos.  

Juuksuriametit pidava Reemeti puhul jääb sõnadest väheks. Kõik, kes temaga on kohtunud, teavad, millest jutt käib. Positiivsusest pakatava inimesena võtab Reemet soojalt vastu iga kliendi ja muudab stuudiokülastuse supermeeldivaks, rääkimata laitmatust ja kaunist soengust, millega klient tema juurest lahkub. Klient on Reemetile nagu lõuend, millest saab omamoodi kunstiteos.

Reemeti jaoks on juuksuritöö juures väga tähtis suhtlemine ja inimeste tundmine. Vähem oluline ei ole ka see, et kui Reemet midagi ette võtab, teeb ta seda kogu hingest ja südamega. See paistab ka omanimelisest stuudiost, mille Reemet ise sisustas ning mille sünnipäeva tähistab ta igal aastal uhke show’ga. Juuksurina töötatud aeg on Reemeti jaoks olnud edukas – enesetäiendus Austraalias, 2010. aastal võidetud aasta iluteenindaja tiitel ning osalemine arvututel show’del, sealhulgas heategevuslikul üritusel „Hair Fusion Show“.

Oled töötanud juuksurina juba kümme aastat, kuidas sa selle ala peale sattusid?
Soovisin saada juuksuriks juba väiksena. Kui ise pisikese kliendina juuksuris käies ei saanud kunagi soovitud tulemust ja minuga ei viitsitud tegeleda, mõtlesin, et tulevikus võtan ohjad enda kätte ja hakkan ilu looma ning panustan igasse töösse 100%. See loob hea tunde, kui teed tööd südamega!

Kas oma stuudio pidamine annab sulle hingelise rahulolu?
See siht oli mul selge juba algusest peale, et tulevikus töötan omanimelises stuudios. Olen otsusega ülirahul ega igatse kuskil mujal tööd teha. Kõik, mis teen, teen endale. Oma asja ajamine innustab ja inspireerib mind. Tagasi vaadates oli väga raske alustada nullist, koolist tulnud värisevate kätega juuksuripraktikandina – ilma raske töö, kogemusteta, suurte õppetundideta ja küsimusega „kas ka mina löön juuksurimaailmas läbi?“. Õige pea sain oma küsimusele vastuse – jah, löön küll läbi! Inspiratsiooniks oli ütlus „läbi tule ja vee tähtede poole“. Nüüd augustis avan veelgi suurema ja avarama stuudio, mis on mul mõttes olnud juba pikka aega. Uskumatu, et see hetk on kätte jõudnud! Iga asi tuleb omal ajal.

Kas ilumaailmas on mehena kergem või raskem läbi lüüa? 
Ilumaailmas läbilöömine ei sõltu soost, pigem tegijast endast. Ettevõtjana tuleb näha kaugemale kui vaid tänasesse päeva, aga ei tohi liialt ette kiirustada. Pead oskama elada hetkes ja hinnata seda, mis sul praegu on, armastama oma tööd iga päev! Sellisel juhul on meil kõigil potentsiaali läbi lüüa! Mehena paistan kindlasti selles valdkonnas paremini silma. Mehed oskavad näha kõike natuke teisiti ja erineva nurga alt!

Sind tunnustati 2010. aastal tiitliga aasta iluteenindaja, kuidas ja kas see on sind muutnud? 
Iluteenindaja tiitel pole mind muutnud rohkemal ega vähemal määral. Olen ikka veel mina ise, aga see on tore tunnustus ühele juuksurile, mis näitab, et oled väga õigel ja sirgel teel! Südamega tehtud asjad jõuavad varem või hiljem ka teisteni!

Juuksur on ju natuke nagu psühholoog. Kuidas sa oma pingeid maandad? 
Võib öelda küll, et suur osa tööst on oskus kuulata teisi ja kindlasti osata panna ka ennast kuulama. Inimestega suhtlemine ja nende kuulamine on minu jaoks nauding. Klienti kuulates ja temaga rääkides saab mulle selgeks, kellega on tegu ja nii me liigume koos ilusa tulemuse poole. Klientidest on saanud mulle väga head sõbrad ja tuttavad, keda nähes iga kord rõõmustan, ja see on vastastikune! Kindlasti on suure suhtlemise vahel vaja oma aega ja oma nurka, kus õhtu lõppedes pea selgeks mõelda. Mind aitab selles ülihästi minu väike armas kutsu Maki, kellega teeme pikki jalutuskäike. Ka sportimine aitab. Minu kirg on ka kaugete maade avastamine ja vaatlemine, kuidas elatakse kuskil väga kaugel. Reisimine on tõeline teraapia!

Oled elanud ja töötanud Austraalias. Kas näed seal oma tulevikku? 
Austraalia võitis mu südame esimesest kohtumisest ja olen veel siiamaani armunud. Raske on seletada, mis seal nii erilist on, mis inimestele nii väga meeldib. Seda peab ise nägema ja kogema, aga Austraalia röövib südameid! Tulevikuplaanid Austraaliaga on helged ja see on esimene koht, kus ma ennast ette kujutaksin. Suudaksin seal elada igapäevast elu. Austraalias oldud aeg oli väga hariv ja inspireeriv ka tööalaselt.

Millest saab klient aru, kes on hea juuksur ja kes ei ole? 
Esiteks peab juuksur peab olema inimesena meeldiv, sõbralik, hooliv ja tähelepanelik! Neid omadusi pole võimalik õppida – need kas on või ei ole. Juuksuril peab olema oma selge arvamus, et luua kliendile kindlus, et juuksur valdab oma ala ja teab, mida teeb. Juuksur peab oskama mõelda ette neli sammu, et ei tekiks ootamatuid olukordi, ja rääkima võimalikest riskidest, mitte pärast poetama: „Ups, juhtus!“

Kuidas sa ise oma juukseid hooldad ja kui suurt rõhku paned oma välimusele? 
Juuste hoolduseks on mul hea šampoon, palsam ja juustele sobivad hooldusvahendid. Iga liigutuse jaoks on õige toode, et juukseid hoida ja mitte kahjustada. Väljanägemine on loomulikult tähtis, see on lugupidamine eelkõige enda suhtes.

Osalesid eelmisel aastal heategevusüritusel „Hair Fusion Show“, kus andsid suurejoonelise etenduse. Räägi meile sellest.
See oli tõesti tore heategevusprojekt, kus sain anda oma panuse suhkruhaigetele lastele insuliinipumpade ostmiseks. Laval lõin oma soengukollektsiooni inspireeritult enda stiilist ja moesuundadest. Show oli super, energiline ja kaasakiskuv esitlus! Laval oli elektrit ja energiat – kõik õnnestus ülihästi! Olen kuulnud, et kõige tuimemal vaatajal hakkas ka jalg tatsuma. Show’de korraldamine on mu kirg. Seni olen igal aastal korraldanud salongi sünnipäeval soengushow’sid, kuhu kutsun kallid kliendid ja sõbrad ning korraldan neile mõnusa õhtu.

Suvi on tulemas, millist nõu ja nippe jagad lugejatele? 
Kindlasti tuleb juukseid kaitsta päikse eest. Selleks kasuta spetsiaalseid päiksekaitsetooteid: šampoone, palsameid, maske, spreisid ja õlisid. Õigesti hooldatud juuksed räägivad enda eest! Kui kasutada päikesekaitsefaktoriga tooteid, siis ei pea päikese käes kandam peakatteid ega muretsema, et sügiseks on juuksed kuivad ja lõhenenud. Päiksega peab loomulikult olema mõõdukas. Juuste tervise nimel on väga oluline neid mitte liiga sageli pesta. Tihe pesu tekitab peanaha niiskustasakaalu kõikumist ja rasunäärmete aktiveerumist – juuksed lähevad veelgi kiiremini mustaks. Šampooniga tuleb hõõruda peanahka, mitte juukseid. Need puutuvad vahuga nagunii kokku ja lähevad puhtaks. Kui hõõrud juukseid, läheb juuksekarv karedaks ja kuivaks, sellele järgneb murdumine. 

Juuksehooldusnipp, mis sinu puhul igal juhul toimib? 
Alati on soovitav peale korralikku juuksepesu loputada juukseid külma veega. See suleb juuksesoomused. Juus jääb läikiv ja sile ning püsib kauem puhtana. Peanaha massaaž paneb juuksed kiiremini kasvama, kuna verevarustus aktiveerub. Juuksekasvu mõjutab ka liigne stress. Mida vähem stressi, seda kiiremini juuksed kasvavad. Soojas kliimas kasvavad juuksed kaks korda kiiremini kui suviti Eestis.

Millised võiksid olla selle suve soengutrendid?  
Selle suve juuksemoe märksõnad võiksid olla: vaba, liikuv, kohev ja lopsakas. Kindlasti panna vähem rõhku juuste sirgendamisele. See on juustele hea puhkus taastumiseks! Moes on suured kohevad lained, lopsakad 60ndatest inspireeritud soengud tänapäevasel kujul või ka kergelt sassis lainelised juuksed. Kõik, mis on lihtne, on väga ilus! Lõikusjooned peaksid olema puhtad ja konkreetsed, ilusalt paksult lõigatud juukseotsad, mis annavad tervete juuste mulje. Värvidest on moes on pastelselt kreemjad juuksevärvid, varjundirikkad blondid, soojad šokolaaditoonid, punakatest toonidest soojem oranžikam varjund.

Kas toitumine, eluviis ja stress mõjutavad juuste tervislikku seisundit? 
100% mõjutavad. „Juuksestressis“ inimese juuksed ei kasva ja murduvad pidevalt. Ta võib teha kõik, et need oleksid ilusad ja elujõulised, kuid olukord ei muutu enne, kui stress ei kao. Juustel tuleb lasta rahus olla. Ei tasu pidevalt muretseda nende seisundi pärast. Olen tähele pannud, et inimestel, kes küll hoolitsevad oma juuste eest, aga pole nende pärast pidevalt mures, on alati paksud ja lopsakad juuksed. Põhimure on pigem, et liiga kiiresti kasvavad. Tervislik eluviis, vähene stress ja tasakaalustatud toit on edu saladus!

Viimasel ajal pooldavad paljud rohelist eluviisi ja ökotooteid. Kuidas sina juuksurina orgaanilistesse juuksehooldustoodetesse suhtud?  
Ökotoodetesse suhtun väga hästi. Need on kerge koostisega ja looduslikud. Samas on need muutunud nii populaarseks, et paljud unustavad ära – õikidele juustele ei sobi ökotooted! Need sobivad peamiselt loomulikele juustele, kuna töödeldud juuksed vajavad erihooldust ja paljalt ökotoodetest jääb neile väheseks. Juukseid peab hooldama vastavalt juukse rikutuse astmele: mida vähem rikutud ja loomulikud juuksed, seda rohkem sobivad kerged ja looduslikud tooted.

Kas eelistada tavalisi juuksehooldustooteid või salongist ostetud profitooteid?
Kindlasti peaks valima profitooted, kuna neid kulub lõppkokkuvõttes vähem ning juuksed püsivad kauem puhtad. Profitoodetes on kõik juustele eluks vajalik olemas. Laiatarbekaupades kasutatakse peamiselt vett, lõhnaineid, paksendajaid ja silikoone ning väga väheses koguses proteiine, mida juus vajab. Salongitoodete koostises on proteiinid, vitamiinid, õlid ja väheses koguses vett – kogu toit, mida juuksed vajavad! Vee baasil tehtud poetooted ei anna juustele midagi head.

Millised on sinu lemmiktooted? Milliste toodetega saab hästi korrastada näiteks loomulikku lokki, sirgeid siledaid juukseid või lühikesi sasipäid? 
Igale juuksetüübile on mõeldud eraldi tooted. Kindlasti ei tasu kuulata sõbrannade soovitusi, sest iga inimese juuksed on ainulaadsed, kuid neid saab siiski liigitada teatud juuksetüüpideks. Tuleb leida enda tüübile sobivad tooted. Minu lemmikud on silendavad tooted, mis muudavad juukse siledamaks ja libedamaks, et neid oleks kergem töödelda. Viimistlusvahenditest on üks väga hea asi juuksepuuder. Sellega saab luua natuke sasise või koheva soengu, tõeline hitt-toode! Väga hästi toimivad niisutavad juuksespreid – aitavad lahti kammida pusaseid juukseid, neid samal ajal niisutades. Juukseotste raviks sobivad juukseõlid, mis niisutavad ja siluvad. Lokikandjatel soovitan spetsiaalselt lokkis juustele mõeldud šampoone, mis toovad lained ja lokid esile ning niisutavad tugevalt. Et lokk veelgi ilusam ja elujõulisem oleks, soovitan kasutada lokispreid või lokikreeme. Ilusa loki saamisel ei tohi juukseid palju harjata, kuna siis kammitakse lokk välja ja tekib hoopis puudliefekt. Viimistluseks on ülihea vahend juukselakk, mis tänapäeval pole enam mingi hirmutoode, vaid tõeline abimees, mis fikseerib soengu ja hoiab selle korras terve päeva. Laki kasutajatel püsivad juuksed kauem puhtana!

Buduaar Shopping Suvi 2012
Gaida Talu