Proff soovitab: Siiri Lauri ilunõksud

Proff soovitab: Siiri Lauri ilunõksud

Kuidas need näitlejad teleekraanidel küll nii kaunid ja veatud välja näevad? Saladus peitub grimeerija kindlas käes. Jumestaja Siiri Lauri on laitmatu välimuse andnud paljudele filmide, teleseriaalide ja saadete säravatele tähtedele. Loomulikult pole talle võõras ka ilumeigimaailm. Millised on Siiri ilukavalused?
   

Kuidas need näitlejad teleekraanidel küll nii kaunid ja veatud välja näevad? Saladus peitub grimeerija kindlas käes. Jumestaja Siiri Lauri on laitmatu välimuse andnud paljudele filmide, teleseriaalide ja saadete säravatele tähtedele. Loomulikult pole talle võõras ka ilumeigimaailm. Millised on Siiri ilukavalused?

Kuidas sa jumestamise juurde sattusid?
Sattusin 2004. aastal täiesti juhuslikult Eestifotosse assistendiks ja fotograaf Kaupo Kikkase soovitusel läksin 2005. aasta sügisel stiili- ja meigikooli jumestust õppima. Hiljem lõpetasin ka Tiiu Luhti grimmikooli. Elukutselt olen tegelikult õppinud ämmaemandaks.

Kaua sa oled sellel alal tegutsenud ning mis on sinu suurimad saavutused?
2005. aastast tegutsen jumestajana ja 2007. aasta lõpust grimeerijana. Minu esimene grimmitöö oli koos minu õpetaja Tiina Leesikuga 2007. aasta sügisel. See oli Hardi Volmeri telelavastuseks „Oma Maapäev“. Sellest kogemusest sain kaljukindlalt aru, et filmimaailm on see, mis mind meeletult tõmbab. Olen südamest tänulik Tiina Leesikule, sest pean teda oma A-ks ja O-ks grimmitöös. Ise loen oma suurimaks saavutuseks grimmi Sulev Keeduse filmi „Kirjad Inglile“ jaoks.

Kuidas sisustad oma vaba aega?
Viimased neli aastat olin lihtsalt kogu aeg tööl. Vabal ajal sõidan maale ja olen kõigest eemal koos oma kallite lähedaste inimestega. Vahel harrastan ka pilatest, kuid töö tõttu on keeruline seda järjepidevalt teha.

Oled teinud grimmi paljudes telesarjade ja filmide jaoks. Kuidas grimm erineb ilumeigi tegemisest?
Ilumeik ja grimm on ikka kaks erinevat asja. Ilumeigi tegemisel anname endast parima, et inimene kauniks muuta, aga grimmi puhul on põhiline karakterite loomine vastavalt stsenaariumile. Teinekord tuleb näitleja teha vanaks, koledaks või hoopiski nõiaks. Viimasel ajal olen just sarjade filmimise juures kaasa löönud. Nende aastate jooksul on tekkinud päris pikk nimekiri telesaadetest, sarjadest ja filmidest, mille jaoks olen grimmi teinud. Mängufilmid „Klass“, „Detsembrikuumus“, „Pangarööv“„Kirjad Inglile“, „Rotilõks“. Seriaalid „Tuulepealne maa“, „Ühikarotid“, „Saladused“, „Kalevipojad“. Telesaated „Hooaeg“, „Tantsud tähtedega“, „Mida teie arvate?“. Siia loetelusse kuulub lisaks veel palju muid seriaale ja telesaateid. Viimasel ajal olen filmidest kaasa löönud ka Martti Helde „Risttuule“ võtetel. Mõne päeva töötasin ka „Rat Kingi“ võtetel.

Kumb valdkond pakub sulle rohkem huvi. Kas ilumeigid või grimm?
Grimm on ikka rohkem minu valdkond, aga vahel on ka nii, et tüdinen ära, kui pidevalt sama asja teen. Siis on jällegi ääretult põnev ilumeigimaailmas toimetada.

Palju sa ise ennast meigid? Kui tihti lahkud hommikul kodust meikimata?
Meigin ennast mõõdukalt. Rohkem teen naturaalmeiki. Aga kui valmistun peoks, siis jumestan end korralikult. Kui vahel on hommikuti väga kiire, siis ripsmetuši panen taskusse, et enne kohalejõudmist ripsmed ära värvida. Igapäevaselt teen põhja, kasutan kulmupliiatsit ja ripsmetušši.

Mis on sinu värske ilu saladus?
Kahtlemata iluuni – vabadel hommikutel magan kaua. Väga meeldib veel Sothyse näomask.

Kas kasutad ka toidulisandeid ja vitamiine?
Talveperioodil tarbin lisanditena kaltsiumi, magneesiumi ja omega-rasvhappeid. Püüan toituda tervislikult ja söön palju salateid ning puu- ja köögivilju. Ingveritee on jahedamal ajal minu lemmik.

Milliseid iluprotseduure sa teed regulaarselt või viimati tegid?
Viimati tegin kodus juukse- ja näomaski. Mulle meeldib väga omaette kodus olles teha näomaske. Superkogemus on detsembrist, kui külastasin Vihula mõisa spaad ja lasin endale teha kuldse kehahoolduse ja näohoolduse. Kiitus tegijatele!

Kas oled saanud emalt kaasa ka nn vananaiste ilutarkusi?
Jaa, ikka! Näiteks kui hommikul ärgates on silmad paistes ja vaja välja minna, siis tasub panna kurgiviilud silmade alla või siis kartuliviilud mõneks minutiks sügavkülma torgata ja seejärel silmade alla asetada. Töötab väga hästi!

Milline ilutoode on sinu lemmik, mida ostad üha uuesti?
Sothyse Elixir Relipidant Essentiel. Mul on kuiv näonahk, aga see on superõli, mis toidab seda hästi ja lõhnab sealjuures lummavalt.

Kui mahukas on sinu isiklik kosmeetikakott?
Minu kosmeetikakott ei olegi väga mahukas. Seal leidub kõike päevameigi tegemiseks. Kui ees on peoleminek, siis löön hoopis oma grimmikohvri valla.

Millise ilutooteta sa kunagi kodust välja ei lähe?
Tavaliselt lähengi kodust välja mitme suure kotiga, mis ilu- ja grimmitooteid täis, aga vahel on käekotis ainult huuleläige.

Mida teha, et meik püsiks võimalikult kaua peal?
Tuleb endale leida hea jumestuskreem, mis sobib hästi nahatüübiga. Kanna peale suhteliselt õhuke kreemikiht ja kinnita see õhukese tolmpuudriga, siis püsib meik kindla peale kauem.  

Millist nippi või toodet sa soovitad, et anda meigile sära juurde?
Et panna meik näos särama, peaks igaüks endas selle isikupära üles otsima. Mõnikord sobib selleks valgustpeegeldav peitepulk, mõnikord punane huulepulk, mõnikord hoopis elektrisinine või lilla ripsmetušš. See on nii individuaalne, mis kellelegi sobib. Soovitangi uurida enda jumestaja käest või lihtsalt erinevaid asju proovida.

Kuidas teha võimalikult kiiresti kaunis õhtumeik?
Korralik meigipõhi, lainerijoon ja huulepulk. Nii saab kõige kiiremini kauni õhtumeigi. Kindlasti on igal naisel oma nipp varuks, kuidas kiiresti oma nägu särama panna. Vahel aitab ka ainult huulepulk hädast välja.

Mida teha siis, kui silmad on väsinud ja turses?
Kõigepealt tuleks teha jahutav kompress ja kerge mattide toonidega meik. Säravärvidega võib asja palju hullemaks teha.

Milliseid apse, mida teevad meikimise juures vanemad naised, oled tähele pannud? Ja milliseid teevad noored naised?
Põhiline aps on ikka see ammune vana asi, et jumestuskreem näos on mitu tooni tumedam, kui peaks olema. Aga üldiselt olen tähele pannud, et nii nooremad naised kui vanemad prouad meigivad ennast kenasti. Palju kordi olen pigem märganud, et meik on nii kenasti tehtud – viis pluss!

Milline on sinu kogemusest tulenevalt kõige tõhusam meiginipp, mida tasub teada?
Päris tihti kehtib reegel, et vähem on rohkem!

 

Gaida Talu
Buduaar Shopping Kevad 2012