Ilu ja mood

toob teieni Zalando

SASKIA ALUSALU avaldab suurepärase nipi stressi maandamiseks

Buduaari ajakiri

Foto: Krõõt Tarkmeel / Samsungi kampaania

Kiiruisutajana tipus sportlasekarjääri teinud, XXIII taliolümpiamängudel neljanda koha pälvinud ja täna tervisliku eluviisi edendamisele pühendunud Saskia Alusalu on tugevalt looduse usku ja armastab palju värskes õhus viibida.

Ärkan võimalusel kindlasti äratuseta. Viimasel ajal umbes kuue paiku. Minu jaoks ei ole oluline, mis kell ma ärkan, küll aga ei naudi ma äratuskellaga vales unefaasis ärkamist. Tunnen ennast terve päeva närvilisemana, kui pole saanud omas rütmis ärgata.

Päeva alustan klaasi vee ja väikese võimlemisrutiiniga. Esimese tunni veedan ilma ühegi seadmeta – püüan ennast infomürast säästa.

Õhtu lõpetuseks kiidan ennast tegevuste eest, millega jäin rahule ning lähen tänutundega voodisse.

Meigirutiini puhul ma ei pole kindel, kas olen laisk – mul lihtsalt ei ole aega ega motivatsiooni selleks, et iga päev oleks kõik viimseni viimistletud. Hommikuti pesen ja kreemitan näo ja üsna tihti värvin ka ripsmetuššiga ripsmeid. Mulle meeldib, kui mu näonahk saab hingata.
Arvan, et see on cool, kui tead, et saad ennast soovi korral „ilusaks teha” ning tunda ennast hästi ja võib-olla isegi enesekindlamana, aga samas vabana, et ei pea seda iga päev tegema.

Kui vaatan peeglisse, meeldivad mulle enda juures enim… See oleneb päevast. Ma vist ei vaata liiga tihti peeglisse, sest esimesena torkas pähe mõte tundest, et mu keha on toonuses. Aga peeglisse vaadates meeldivad huuled.

Minu lemmik iluharjumus on värskes õhus liikumine ja iseendaga olemine.

Viimati ostsin endale mõnusa lõunasöögi, millega premeerisin ennast pärast õppeaine arvestuse sooritamist.

Suurim iluleid on pidevas muutumises ja tooted, mida kasutasin aasta tagasi, ei olegi enam lemmikud. Hetkel fännan Repechange’i Hydra Medic mattifying moisturizer kreemi, mis on mu näonahaga imet teinud. Teen ka vahel Repechage Biolight maski, mis aitab hoida naha puhta ning värske. Keha niisutan ATreasure’i kreemi ja isepruunistava vahuga. Samuti õppisin paar nädalat tagasi huuli kontuurima.

Kõige hullem, mida ilu nimel olen teinud… Ma ei olegi teinud selles valdkonnas midagi pöörast ega tunne selleks ka vajadust. Kui peaksin midagi välja tooma, siis ilmselt see, kui protseduur kestab tunduvalt kauem, kui võiks.

Stressiga võitlen… Ma ei võitle stressiga. Kui on pingelisem periood ja olen oma keskmest väljas, siis püüan koormust ja infotulva vähendada ning enda juurde tagasi tulla. Seda aitab teha näiteks looduses olemine.

Minu köögikapis leidub alati midagi, mis täidaks kõhtu. Mul ei ole vist ühtegi sellist asja, mis ei muutuks. Isud ja soovid vahelduvad vastavalt aastaajale ning seisundile. Hetkel on mind tabanud datlite maania. Ilmselt leidub alati köögikapis ka erinevaid ravimtaimi.

Minu ilu/tervise saladus on küsimus, millele suudan vastata ainult kõrvaltvaataja seisukohast. Usun, et inimesed, kes on ehedad – julgevad olla nemad ise – ongi ilusad ja terved. Ja selleni jõudmine on tõesti saladus, milleni iga inimene peab ise jõudma.

Viimati käisin ilusalongis Repechage Ilubuduaar Kadriorus, Biolight hoolitsusel. Mulle meeldib võtta aega iseendale – see on üks viis, kuidas hoida ennast tasakaalus. Anu protseduurid on lihtsalt ebamaised.

Ilu ja mood

toob teieni Zalando