Ilu ja mood

toob teieni Zalando

Silueti iga-aastane moevaatemäng üllatas värvide, mustrite ja kihtidega

Silueti moevaatemäng
Silueti moevaatemäng — FOTO: Marko Tõll

Igal suvel Silueti ümbruses toimuv moevaatemäng üllatas taas laupäeval, 12. augustil, olles ekstravagantsem ja julgem kui kunagi varem!

Eesti disainerite loomingut koondanud moeetendus kandis sel aastal nime Moe Ekstravaganza. “Suured kudumid, rõivad kihiti üksteise peal, lopsakad kimonod, Jaapani aia motiivid, tekstuursed jakid,” kirjeldab Silueti dekoraator ja stilist Eleri Kaljurand moevaatemänguks kokku pandud komplekte. Moelaval sai näha disainerite ja brändide Ärni Blum, Woolish, Norrison, Varkki, Raili Nõlvak, Piret Kuresaar, Gina RI, Kirill Safonov rõivaste loomingut, TOKU sandaale, NRTN kõrvarõngaid ning SU.VI päikeseprille.

Sügishooaja tulek ei saa aga olema sünge nagu vihmapilv, vaid hoiab naeratuse näol. On ju riietumine ja komplektide kokkupanek kohati tõeliselt rõõmutoov loominguline tegevus. Mida siis endale sügiseks kodumaise disaini seast kappi valida? Igal sügisel tuleb tagasi ruudu- ja tartanmuster, mida leidub igasugu erinevates varjundites. Sel suvel suureks hitiks olnud sära ja litrite mäng ei vaibu samuti, neist kõige moekam on hõbeda tulek, mida leiab erinevatelt tekstuuridelt ja pindadelt. Värve tasub omavahel kokku kombineerida julgelt, vanad piirangud on maas ning mida loomingulisem olla, seda vahvam on endal läbi päevaste tegemiste toimetada. Julgete ja ekspressiivsete värvide kõrval sammub rahustavam joon ning tagasi tulevad maalähedased toonid nagu pruun, beež ja oranž.

Sügiseks vajub ka seeliku pikkus põlveni või alla selle, jättes miniseelikud suvesse hullama. Pilti on tulnud ka igasugu põnevad kangad – mida tekstuursem ja üllatavam rõivaese, seda vahvam! Nii saab ka lihtsa disainiga kleidike volüümi ja kuraasi ohtralr juurde.

Unustada ei saa ka aksessuaare. Ka kalamehestiilis müts võib olla glamuurne ja pilkupüüdev. Samamoodi ei käi sportliku disainiga prillid vaid spordi juurde, sobides suurepäraselt ka peokleidiga kokku. Kui sügise saabudes lemmikutes rihmikutes varbad külmetama hakkavad, siis sobita nende juurde kõrgema säärega soojad sokid, nähes selle juures igati trendikas välja.

Modellideks olid moeetendusel traditsiooniliselt säravad kodulinna Pärnu naised, aga Rüütli tänaval lahti rullunud moelaval sai näha ka kauneid külalisi Tallinnast, kes oma olemusega paljusid inspireerinud. Niisiis patseeris rüütli tänaval kodumaiste staaride stilist Merit Boeijkens, turundusguru Errit Kuldkepp, Buduaari brändijuht Katrin Tust ning TV3 saatejuht ja moeguru Meisi Volt. 

Modellide soengud sättis Pille Jõekäär Labelle ilusalongist, jumestuse maalis meigikunstnik Lembe Lemmiksoo, plaate keerutas Pärnu oma DJ Tuff Lady ning sündmuse juhatasid sisse Meisi Volt ja disainer Kirill Safonov.

Tuju hoidis üleval Prike ja Zonin Limonetto Spritz.

Ilu ja mood

toob teieni Zalando