SINU NÄONAHK EI OLE ILUS? 7 viga, millest see tuleneb

Näonaha seisund on mõjutatud mitmetest väikestest nüanssidest, millele enamus naisi ei oska tähelepanu pöörata ning enamasti leitakse, et kui nahk on korrast ära, siis tuleks vahetada näokreemi. Tegelikkuses ei pruugi aga näokreem sugugi naha olukorda muuta, sest mõjutegurid on hoopis teised.

Näonaha seisund on mõjutatud mitmetest väikestest nüanssidest, millele enamik naisi ei oska tähelepanu pöörata ning enamasti leitakse, et kui nahk on korrast ära, siis tuleks vahetada näokreemi. Tegelikkuses ei pruugi aga näokreem sugugi naha olukorda muuta, sest mõjutegurid on hoopis teised.

Kui näonahk on muutunud probleemseks, siis tasub endale meelde tuletada seitse olulist aspekti, mis võivad selle põhjustajaks olla:

1. Uni

Kas sa magad ikka piisavalt? Vähemalt 7-8 tundi tuleks magada igal öösel, et nahk saaks puhata.

2. Elustiil

Istuv elustiil, millega kaasneb arvutiekraani vaatamine hommikust õhtuni, võib näonahale halvasti mõjuda. Tee pikemaid pause, aja tööasju liikudes ja puhka arvutiekraanist.

3. Stress

Emotsionaalne seisund mõjutab nii ainevahetust kui ka näonaha olukorda. Vabane stressist ja naha olukord paraneb.

4. Joomine

Kui sa tarbid pigem mahlasid, mis sisaldavad suhkruid, ning jood liiga vähe puhast vett, siis võib ka näonahk tuhmiks ja ärrituvaks muutuda. Suhkur ei mõju nahale hästi, ent vett inimese organism lausa vajab.

5. Vale toitumine

Menüüs peab olema vitamiine ja mineraalaineid, kasulikke rasvu, häid süsivesikuid ja valke. Hoia eemale rämpstoidust, kommidest ja muust ebatervislikust.

6. Suitsetamine

Kerge on öelda, et loobu suitsetamisest, ent kui sellest sõltub näonaha välimus, siis tasuks see eesmärk siiski täide viia. Sinu nahk ja kogu organism tänab sind hiljem.

7. Allergia

Võimalik, et sa siiski kasutad nahahooldustoodet, mis sinu nahatüübiga tegelikult ei sobi. Ka mõni kosmeetikatoode võib nahka ärritada, seega välistada ei saa ka seda. Lisaks võivad näonahka ärritada ka teatud kunstlikud riidematerjalid ning eriti talvisel ajal võib allergia tekkida ka sellest, kui sa kannad riideid, mis näonahale ei sobi.

Allikas: redbookmag