Reklaam sulgub sekundi pärast

STIILNE NAINE Agne Vaher: mind on alati kõnetanud naiselik stiil

Buduaari ajakiri

Meisi Volt

Modell Agne Vaher on naine, kes on juba noorest peale moega kõrvuti sammunud. Ta on imehästi kursis trendidega, aga eelistab ise klassikalist ja elegantset stiili, millele on lisatud väike mänguline nüanss.

Kust oled läbi aegade oma stiili jaoks inspiratsiooni ammutanud? Mis sind hetkel enim mõjutab?

See on ajas palju muutunud. Mäletan, et koolis ütlesid ajaloo- ja matemaatikaõpetaja, et nad jälgivad, kuidas ma riietun ja asju kokku sobitan. Näiteks meeldis mulle tohutult kõrvarõngaid kanda ja neid muu outfit’iga klappima panna. Neile nii meeldis minu aksessuaaride kombineerimise oskust jälgida.

Sel ajal ammutasin ideid noorteajakirjadest, nagu näiteks Buduaar, mida tihti lugesin. Eriti meeldisid mulle ajakirjade moeseeriad. Edaspidi sain mõtteid juba oma modellireisidelt, kus nägin disainereid töötamas ja riideid, mida nad lõid.

Mind on alati kõnetanud naiselik stiil ja nii ka praegu. Olen eluaeg olnud sõbrannade seas see, kes kannab väljas käies kõrgeid kontsi. Hetkel saan palju inspiratsiooni sotsiaalmeediast – mida aeg edasi, seda rohkem kinnistan endale klassikalist ja aegumatut stiili, aga väikeste nüanssidega, mis lisavad lihtsale rõivale alati põneva elemendi juurde. Puhtad lõiked on minu teema.

Jälgin maailmakuulsate brändide tegemisi – hetkel on mu lemmikud Prada, Chanel ja Dior. Vaatan nende uusi kollektsioone ja näen juba ette, mis suunad aasta-paari pärast Eestisse jõuavad. Neid jälgides saab ka Eestis stiililt veidi ajast ees olla.

Kunagi käisin hooaegade trendidega innukalt kaasas, aga olen aru saanud, et neid ma enam nii väga ei jälgi. Hoian ikka pigem vimkaga vürtsitatud klassikalise ja elegantse joone poole. Mulle meeldivad ägedate lõigetega riided. Soetan tooteid, mida saab erineval viisil läbi aegade kanda ja kombineerida teiste asjadega, et neile uut ilmet anda.

Kuidas on emaks saamine sinu stiili mõjutanud?

See, et vaatan asju, mis mind aastaid teeniks ja kaua vastu peaks, on emadusega aina süvenenud. Ma ei kanna väga nii-öelda noortepäraseid rõivaid, aga üritan leida balansi naiselikkuse ja maskuliinsuse vahel, unustamata ka seksikust, sest kindlasti ei peaks see minu silmis emaks olemisega ära kaduma.

Millised on sinu lemmikud poodlemiskohad?

Tänu sotsiaalmeediale leian ennast pea iga riideeset ostmas minu jaoks uuest kohast, seega otseselt ühte kindlat poodi pole, kust alati asju soetan. The Frankie Shop, erinevate brändide kodulehed, aga ka Farfetch ja MyTheresa on mu lemmikute seas. Ka meeldivad mulle Meshki, Stronger, Asos, About You veebipoed ja samuti meeldib mulle külastada Zara ja Mango poode.

Oled modell – kui palju stiilinippe ja ägedaid rõivaid oled töö jooksul enda jaoks avastanud?

Olen saanud palju ideid asjade kokkusobitamise ja kastist välja mõtlemise suunal. Riietumisel ei ole mingeid piire, oleneb vaid, kuidas selle kõik ise välja kannad. Ma küll ei kanna värvilisi ja ekstravagantseid asju, aga liiga igavaid rõivaid ma ka ei soovi.

Milline kevad-suvine trendisuund on sinu lemmik? Millest pigem hoidud?

Üks mu lemmikuid trendisuundi on cut out trend, mis tähendab, et rõival on igasugu huvitavad väljalõiked, näiteks üks õlg paljas. Mulle meeldib trendiidee – ese ise on lihtne, aga auguke või väljalõige teeb asja väga huvitavaks.

Ka läbipaistvate kangaste trend on väga äge ja igasugused kootud ja kroogitud rõivad on suvel põnevad. Ema valmistas mulle suveks makramee-stiilis koti ja ootan väga, et seda kanda – kott on kaunistatud narmastega, mis on samuti vinge trendihitt.

Madala värvliga püksid olid juba eelmine aasta moes ning on seda ka sel aastal. Nad peaks olema lohvaka oversized lõikega ja kindlasti mitte ümber. Skinny stiil on täitsa moest väljas ja lohvakad püksid on teema. Ka mulle on maskuliinsus ja hästi oversized rõivad meeldima hakanud. Ei ole vaja endale liibuvaid riideid kokku osta. Mida suurem rõivas, seda mõnusam ja mugavam on selle sees olla. Ka monokroomsed outfit’id, üleni valge või beež riietus ning setid on moes.

Viimasena tooksin välja spordiriiete kandmise igapäevase riietusena. Võid kanda neid nii poes kui restoranis. Pane spordiretuusid ja topp suure maskuliinse pintsaku alla ja juba on väga äge ja stiilne komplekt.

Trendisuund, milles ma ise väga kindel ei ole, on platvormide kandmine. See tundub minu jaoks pigem väga raske.