Reklaam sulgub sekundi pärast

Ilu ja Mood

toob sinuni Stockmann

STIILNE NAINE Hanna Martinson jagab riietumisnippe: need ei vea kunagi alt!

Buduaari ajakiri

Meisi Volt

Lauljatar Hanna Martinson on tõeliselt värvikas karakter – tema säravat loomust ning kirevat rõivavalikut on juba kaugele näha. Uurisime temalt julgemalt riietumise nippe ning ka lõbusamaid stiiliapse, ei pea ju elu surmtõsiselt võtma!

Mis on sinu stiili läbi aegade kõige rohkem mõjutanud?

Kõige suuremateks mõjutajateks on olnud kindlasti mu ema ja õed, kes kõik armastavad hästi riides käia ja fännavad värve! Kunagi olid emal alati rätsepa õmmeldud kostüümid ja kleidid ning oma tütardele õmbes ta ka tihti ise riideid, et ikka oleks erilisust ja omanäolisust!

Eks see kõik on meid, õdesid, ka omajagu mõjutanud ja riietest on saanud mõnes mõttes justkui eneseväljenduse abimehed. Samas ei saa ma jätta mainimata ka oma isa, kelle kohta ühe Saaremaa riidepoe müüja ütles, et tema on ainuke mees, kes julgeb mustritega julgeid triiksärke osta. Kunstnike pere värk – mida kirevam, seda rohkem meile meeldib! 

Sinu kõige ulakam stiiliaps?

Kord läksin lasteaeda põlvini ulatuvate mustade retuuside ja leopardimustrilise nabapluusiga. Ju siis jäi mu jaoks midagi perfektsest outfit’ist puudu ja otsustasin joonistada omale kaenla alla veekindla markeriga kaenlakarvad. Vist teadsin juba lapsest saati, et ka pisidetailid on riietuse juures väga tähtsad!

Lasteaias sai aga sensatsiooniks juuste asemel paksude sukapükste kandmine nii, et mõlemad sukasääred olid punupatsideks tehtud. Selle trendi alustamise au võtan küll omale. Mingil hetkel käisid enamik rühmakaaslasi lasteaias sukad peas ja talvemüts selle otsas.

Kas on olemas ka mõni trendisuund, millest proovid pigem hoiduda?

Kui ma näen, et mingi toode või trend võtab niimoodi võimust, et tundub, justki seda kannaksid tõesti „kõik”, siis jätan selle asja pigem poodi. Igale asjale saab muidugi oma vindi peale keerata, aga enamasti meeldib mulle ajada oma rida ja pigem kasvatada isiklikku stiili, mitte käia iga moeröögatusega kaasas (kuigi tunnistan, et see on vahel paras väljakutse). 

Üks trendisuund, mis näeb kaunis välja, kuid lihtsalt käsi ei tõuse ise end nii riietuma, on hallid-beežid toon toonis tüüpi riided. Nii ilus teiste seljas vaadata seda minimalistlikku ilu, kuid minu puhul on tegu siiski harakaga, kus kõike peab olema palju – värve, mustreid, detaile, elu!

Kuidas soovitad omavahel värve kokku kombineerida? On seal üldse mingisuguseid reegleid?

Täna tundub, et reeglid on ammu unustatud ja see rokib! Kunagi ei olnud minu meelest jubedamat kombinatsiooni kui roosa ja punane koos. Ja täna on erkroosa ja erkpunase kombo üks mu kõige lemmikumaid üldse! Nii seksikas, julge, naiselik, silmapaistev! Mäletan veel aegu, kus käekoti ja jalanõude värv pidi KINDLASTI olema sama. Täna on kohati isegi tuusam, kui need kaks on nii erinevad, kui olla saavad.

Kust armastad enim rõivaid soetada?

Aina enam leian end shoppamas internetis. Lemmikuteks netipoodideks on kindlasti Zalando ja ASOS – väga suur brändide valik ja leiab tõesti kõike! Aga südames on ka sekkarid ja taaskasutuspoed, näiteks Basaar, millel on nii füüsiline pood kui äpp. Mul on ka üks salakoht Saaremaal, mida kohalikud väga hästi teavad, aga teiste eest soovin hoida saladuses – küüned ikka enda poole, eksole – hahaa! Kunagi ütles selle sekkari müüja, et neid julgeid riided, mida teised ei osta, võtan mina kohe ära. Tuleb välja, et olen põhjakoristaja!

Mis on sinu kõige suuremateks nõrkusteks, millele oled kulutanud kõige rohkem raha?

Tuleb tõdeda, et päikeseprillid, pintsakud ja jalanõud. Neil kõigil on minu jaoks olulisi ühiseid jooni – need peavad olema hästiistuvad, efektsed ja neid peab olema „igaks elujuhtumiks".

Anna Buduaari lugejatele mõni hea soovitus, kuidas julgemalt riietuda.

Mulle tundub, et kõige lihtsam on alustada ühest võtmerõivast – näiteks litritega püksid. Siis ehita kogu ülejäänud riietus selle ühe kireva rõiva ümber nii, et teised riided oleksid sarnast või ühte tooni. Nii saavad litritega püksid särada ja samas oled proovinud midagi veidi julgemat, kui varem. Edaspidi saad juba rohkem kui kahe tooniga katsetama hakata. 

Soovitan julget riietust kanda näiteks lühemate kodust väljaskäimiste puhul. Kui tead, et lähed õhtul paariks tunniks restorani, on see hea hetk, kus end julgelt lille lüüa. Uute sädelevate pükste kandmine hommikul võib tunduda hirmutav, kui plaanid seda teha terve päeva. Aga kui tead, et see eneseületus kestab paar tundi, on see kordades lihtsam. Ja kui saad õhtu lõpuks aru, et enamikku inimesi isegi ei huvita, mida sa kannad, muudab see julgete asjade kandmise palju lihtsamaks!

Hanna parimad stiilinipid, mis ei vea kunagi alt:

*Tee selgeks, milline on sinu kehakuju ja millise lõikega riided sulle sobivad – nii hoiad poes tohutult aega kokku ja tunned end valitud riietes hästi. 

*Kui kahtled, kas võtta plaastrid kaasa või mitte, siis ALATI võta.

*Kui tahad olla stiilne, aga ei soovi saada liialt tähelepanu, siis riietu musta. Tagi, must lainerijoon ja tanksaapad ei vea kunagi alt. 

*Kapis võiksid olla alati need IT-rõivad, mille saad kiirelt haarata ja tead, et tunned end neis hästi!

*ENESEKINDLUS! Sa võid kanda täiesti X-asju, aga kui kannad need välja, oled 1:0 oma outfit'ile ära teinud.

Ilu ja Mood

toob sinuni Stockmann