Reklaam sulgub sekundi pärast

SÜNNE VALTRI: „Meigin end alati, kui kodu uksest välja astun!“

„Minu jaoks ei ole ilu vaid fassaad, mida kanname, vaid ka sisu, millised me inimestena oleme,“ ütleb alati särav lauljanna Sünne Valtri, keda võib meigita harva kohata.

Mida tähendab sinu jaoks ilu?

Ilu on suhteline mõiste, mille määratlemine on keeruline, kuna ilustandardid räägivad tihti vaid välistest kriteeriumidest, kuid minu jaoks ei ole ilu vaid fassaad, mida kanname, vaid ka sisu, millised me inimestena oleme.

Sinu esimene ilumälestus?

Mäletan esimest korda, kui ripsmeid värvisin. Kahjuks käskis õpetaja mul ripsmetuši maha pesta, kui ma selle keemilist valemit kohe öelda ei oska. Loomulikult ma ei osanud ja nii ma suurema osa tunnist kraanikausi kohal värvi maha pesingi.

Millised on ilutooted, milleta sa hakkama ei saa?

Kindlasti ei saa ma hakkama hea ja katva jumestuskreemita. Hetke lemmikud on Artdeco Rich Treatment Foundation ja Wunder2 High Tech Beauty, mida saab soetada Kehapoe kaupluseketist. Samuti kuulub mu igapäevaste ilurituaalide alla Novexpert sarja toodete kasutamine nii näonaha puhastamiseks, toniseerimiseks kui ka toitmiseks.

Kui palju sa end igapäevaselt meigid ja kas kosmeetikakott on alati sinu käekotiga kaasas?

Olen väga suur meikija, ilma jumestuseta näeb mind tõesti vaid koduseinte vahel ja soojamaa reisidel.Seega meigin end alati, kui kodu uksest välja astun. Kosmeetikakotti ma just kaasas ei kanna, kuid huulepulk ning parfüüm on käekotis alati.

Kas nude või punane huulepulk?

Igapäevaselt kasutan nude-huulepulka, kuid julgen kanda ka punast, kui selleks on sobilik üritus.

Milline on sinu n-ö „ilukiiks“?

Päikesepuuder, sest see annab näole koheselt nii ilusa ja terve sära.

Mida sa iial oma välimusega ei teeks, ehk mis on sinu ilutabu?

Ma iial ei rõngastaks oma nägu.

Oletame, et oled võitnud tasuta ilulõikuse. Mida teha laseksid?

Ma ei ole ilulõikuste vastu, kuid hetkel ei näe vajadust midagi muuta. Kui tuleb aeg ja vajadus, küll ma siis selle peale mõtlen.

Kui tuttav on sulle kõik kunstlik- ripsmepikendused, geelküüned...? 

Olen kandnud mõlemaid. Hetkel ei ole mul kumbagi. Ripsmepikendused ja geelkyyned on minu jaoks mugavus. Hommikul üles tõustes ja peeglisse vaadates on kohe just kui "nägu peas" (naerab- toim.) Reisil olles on muidugi püsiripsmed tõeline luksus. 

Kuidas oma juuste eest hoolt kannad?

Kvaliteetne šampoon, toitev palsam ning hea ja siidine juukseõli on minu jaoks olulised.

Millised on sinu igakuised ilukulutused? 

Igakuiseks ilukulutusteks on mul vaid juuksur. 

Milliste ilutoodete pealt sa kokku ei hoia?

Kvaliteetsete juuksehooldusvahendite pealt ma kokku ei hoia, kui vähegi võimalik. 

Kes on sinu iluiidolid, milliseid naisi sa imetled?

Imetlen tugeva natuuriga naisi, kes näevad alati välja ilusad, olenemata meigist või soengust.

Milline on sinu signatuurparfüüm või hetkelemmik?

Mul on kodus kapi peal 8 erinevat parfüümi, kuid absoluutne lemmik on Valentino Donna Aqua. Eks nende valik ikka päevase tuju järgi käib, kuid mulle meeldivad pigem magusad ja tugevamad parfüümid, kui õrnad ja lillelised.

Kauneim kompliment, mille oled saanud?

„Sa oled maailma kauneim kalliskivi.“

Millal tunned end kõige ilusamana?

Arvan, et enesekindlus tuleb läbielatu, saavutuste ja vanusega. Enesekindluse saavutamine on protsess, mis võib võtta palju eluaastaid.  Tunnen end tihti enesekindlalt ja see pidavat olema naise juures kõige ilusam.

Meenuta mõnd eriti hullumeelset või hirmutavat meiki või soengut, mis sulle on tehtud või millega on katsetatud mõnd eriti hullumeelset look’i, mis nüüd tagasi vaadates ehk fiaskona tundub.

Olen elus järgi proovinud enamiku soengutest ja juuksevärvidest – katsetamisega leitakse ju ikka iseennast üles. Mõned katsetused oleksid siiski võinud olla olemata. Näiteks poisipea, see ei ole ikka absoluutselt minulik. Olin siis vist 18-aastane.

Kas lähiajast, artisti elust meenub ka mõni vahva apsakas?

Olen korra pidanud meikari tehtud soengu ja meigi maha pesema ning siis uue ise tegema, kuna meie visioonid ilust olid väga erinevad.

Kohe-kohe on ukse ees suur suvi. Kuidas ja kui palju sa päikeses ohtu näed ja millega end kaitsed?

Olen suur päikesesõber! Päikese käes olen võimalusel väga palju ja tihti, kuid tundidepikkust päevitajat minust siiski ei ole. Välja arvatud soojamaareisidel, kus ma tõesti ammutan päikest võimalikult palju. Nahka kaitsen alati vastavate toodetega, kuid minu lemmik päevituse abimees on looduslik kookosõli.

 

Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar mai-juuni 2019.