Suur trendiülevaade: kevad 2014

Lisa kommentaar
Suur trendiülevaade: kevad 2014

Lõpuks ometi on kätte jõudnud kauaoodatud kevad! Selle tähistamiseks toob Buduaar sinuni kireva kevadise trendispikri otse maailma suurimatelt moelavadelt!

Lõpuks ometi on kätte jõudnud kauaoodatud kevad! Selle tähistamiseks toob Buduaar sinuni kireva kevadise trendispikri otse maailma suurimatelt moelavadelt!

 

KIISUD-MIISUD 

Millisele naisele ei meeldiks kassibeebide üliarmsaid pilte uurida? Nüüd saad sarnast vaatepilti nautida ka oma moeka sõbranna seljas või miks mitte ka enda mantli taskul, kotil, seelikul või kampsunil? Jah, „märtsikass“ on selle kevade suurim kuulutaja ning armsad tütarlapselikud kiisuprindid on need, millele lausa peab nüüd oma garderoobi eelarvest mingi osa loovutama.

Disainer : Miu Miu 


KROPITUD TOPID 

Kui oled aasta otsa innukalt trenni teinud ja saavutanud kadestamisväärselt kauni figuuri, ei tohiks sul olla küll ühtegi takistust ülimoodsa ja kõhtu paljastava hooajatrendi väljakandmiseks. Kropitud toppide alt võib välja piiluda nii vaevumärgatav ihujoon kui ka mõni sentimeeter trimmis keha. Ebaharilikult lühikeste kudumite ja särkide kõrvale sobivad kõige paremini liibuva ülaosaga seelikud või seksikad sigarettpüksid. Oluline on meeles pidada, et ka aksessuaaridega ei tohiks väga liialdada.

Disainerid: Foto: Felipe Oliveira, Masha Ma


LÕBUS LOOMAMUSTER 

Sel kevadel on paljude naiste lemmikud leopardi ja sebra moeareeni nurka surunud pikajalgne glamuuritar kaelkirjak, kes oma korrapäratute ja kergelt geomeetriliste täppidega nüüd naisteriideid kaunistab. Miks sellesse graatsilisse loomamustrisse ära armuda? Põhjus on lihtne – kaelkirjak on üks vähestest džunglielanikest, kes oma kirju mustriga pilke peatab ning figuuri pikemaks ja saledamaks voolib, mõjudes samal ajal värskendavalt ja lõbusalt.

Disainer: Miguel Vieira

 

KAHE JALAGA MAA PEAL 

Maapõuest pärinevate mineraalidele omased hallikad, punakad ja beežikad toonid on tagasi moes ning valmis rõhutama talvega kahvatumaks muutunud naha omapärast ilu. Seda värsket moebriisi võiksid omale selga proovida eelkõige need, kes on juba kõik-peab-olema-naturaalne-usku pööranud, ülejäänutele võib see aga saada heaks stardipauguks loomuliku ilu suunas. Tagasihoidlikele värvilahendustele põnevuse lisamiseks vali kuldsed või pronksjad ehted, mis oma kujult samuti planeedile Maa vihjavad. Ideaalne valik on näiteks säravad tähed või kuu.

Disainerid: Nuno Baltazar, Aleksandar Protic

 

METAL FOREVER! 

Väärismetallide uhke sära on naiste seas alati palju elevust tekitanud, sest see on parim nipp näole kauni ja särava jume loomiseks, ilma et peaks oma nahka solaariumis küpsetama. Selle hooaja trendinipp ja stiilipunktide skoorija on vöökohta embav kullariba, mis annab hoobilt kogu komplektile luksusliku ja glamuurse ilme. Selleks et oma oufit’i mitte üle koormata, jäta randmed ja kael seekord kaunistamata ehk teisisõnu peaks säärase vöö omanik oma tavapärased ehtimisharjumused kriitilise pilguga üle vaatama.

Disainerid: Romona Keveza Luxe

 

JÄRGMINE PEATUS – BOLLYWOOD

Kerged indiapärased mõjutused lisavad üldjuhul rahuliku värvigammaga kevadtrendidele idamaist vürtsi ja salapära. Kui laialõikeline kaftan ei tundu sulle piisavalt praktiline, pööra tähelepanu aksessuaaridele, mustritele ja lõigetele. Näiteks mõjub helesinise ja rubiinpunase kooslus üsnagi ekstravagantse ja idamaisena, kuid sobib ka Eesti naiste heleda nahatooni ja temperamendiga.

Disainerid: Carlos Gil, Nida Mahmood

 

 

KÕIK NARMENDAMA! 

Tähelepanu! Siin on suurepärane uudis kõigile naistele, kes armastavad dramaatilisi, liikuvaid ja efektseid rõivaid, mida on lihtne välja kanda ning muude stiilidega kokku miksida. Ameerika põliselanikelt päranduseks saadud rikkus – narmad – on kohustuslik moeelement nii kevadeks kui ka horisondil paistvaks suveks. Inspiratsiooniks vaata näiteks disainidueti Zadig & Voltaire imelist kollektsiooni, mis on täis üllatavaid ja kaunilt narmendavaid lahendusi nii argipäevaks kui pidulikeks momentideks.

Disainerid: Zadig & Voltaire


RIIDEMAAILINGUD 

Suured prindid on küll äärmiselt pilkutõmbavad ja kõnelevad, kuid samas ka pisut ohtlikud valikud, ja seda kaugeltki mitte mürgiste värvikoosluste või keerukate lõigete tõttu. Selleks et mitte suurte mustrite lõksu sattuda, pead arvestama faktiga, et horisontaalselt paiknevad prindid muudavad õlad ja puusad visuaalselt laiemaks ning seega on neid alati hea tasakaalustada monotoonsete riietega. Näiteks tõmbab ühevärviline pintsak hiiglaslike mustritega kaetud keha kohe kitsamaks ning paneb proportsioonid paika.

Disainer: Hermes


SÄRAV KOMMIPABER 

Oh seda rõõmu ja optimismi, mida värvikirev kommipakend lastes tekitab ja mis seal salata, nii mõnigi meist jääb suuremat sorti maiasmokaks kogu eluks. Kommipaberit meenutav materjal muudab olenevalt valgusest ja ülejäänud rõivastest värvi sama kiirelt kui liigub kella sekundiosuti, seega võime kindlalt väita, et kõnealune kangas on võimeline täiendama ükskõik millist rõivakomplekti. Kui multifunktsionaalsus on nii võluv ja särav, oleme mõlema käega selle poolt!

Disainer: Gosia Baczynska

MUSTVALGED VASTANDID

Geomeetriline print ja lillemuster – mis saaks olla veel vastandlikum kui nende miksimine? Korea moedisainer, kelle loominguga on korduvalt kaameraobjektiivide ette ilmunud isegi moest pea sajandi ees olev Lady Gaga, on teinud võimatust võimaliku, sulatades kokku just need kaks peaaegu sobimatut elementi. Soovitame sinulegi võtta kevadel eeskujuks selle geniaalse disaineri kollektsiooni põhimustreid, mida on lihtne sobitada pea kõigi värvide ja säravate metallidega.

Disainer:  Lie Sang Bong 

 

 

Tekst: Kristiina Virt

Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar kevad 2014

Sarnased artiklid