Reklaam sulgub sekundi pärast

TALVINE NAHAHOOLDUS – mida teha ja mida tegemata jätta?

Talv on aastaaeg, mil peame silmitsi seisma mitmete ebameeldivustega. Üheks suurimaks probleemiks on kestendav, kare ning kuiv nahk.

Tuleb tunnistada, et pakase saabudes vajab meie nahk senisest suuremat tähelepanu ja intensiivsemat hooldust. Rääkimata sellest, et nii päikesest kui ka vitamiinidest jääb vajaka, röövivad suured temperatuurikõikumised nagu soojast toast külma tuule kätte jooksmine meie nahalt õige niiskustasakaalu. Kuidas peaksime toimima ning millised ilurutiinid oma igapäeva kaasama, selleks et säilitada ka talvel siidiselt sile ja terve nahk? 

Esmalt peaksime keskenduma oma näonaha regulaarsele puhastusele, mida tuleks teha kindlasti nii hommikul kui ka õhtul, ideaalne oleks alustada puhastuspiimaga ning seejärel, et garanteerida suurem niisutus, kasutada ka näovett. Näovesi võiks olla soovitavalt alkoholivaba, kuna alkoholisisaldusega näoveed kuivatavad nahka veelgi. Suure pakasega ei ole soovitav nägu liiga sageli veega pesta, pigem võikski kasutusse kuuluda eelmainitud vahendid. Talv on see aeg, mil peaksime kasutusele võtma rasvasema näokreemi, võimalusel tasuks kaaluda ka seerumi kaasamist oma ilurutiinidesse. 

Kord nädalas võiks teha ka nahka toitvaid ja niisutavaid näomaske. Kindlasti peaksime talvel oma nägu koorima, kuna see protseduur aitab eemaldada surnud naharakud. Ühtlasi muudab koorimine naha vastuvõtlikumaks kreemidele ning tagab pehme, sileda ning terve tulemuse. 

Talvel on soovituslik kasutada jumestuskreemi koos päevakreemiga, see tagab näonahale topeltkaitse. 

Kui oled harjunud võtma pikki kuumaveedušše, siis talvisel hooajal asenda need pigem leigete duššidega, kuna kuumus ja veeaur kuivatavad nahka. Kohe pärast duši all käimist, kui nahk on veel veidi niiske, võiksid määrida oma keha sisse kreemi, ihupiima või kehavõiga. Tugevatoimelised, säilitus- ja lõhnaaineid sisaldavad seebid ja dušigeelid tasuks asendada glütserooli sisaldavate toodetega, kuna neil on võime tõhusamalt naha õiget niiskustaset säilitada. Ära liialda ei seebi ega ka dušigeeliga, kuna sedasi toimides aitad taas kord kaasa sellele, et sinu nahk oleks kuiv. Kuna miinuskraadid ja külm tuul pargivad nahka, peaksime regulaarselt ka oma keha koorima. Käsi võiks koorida kaks korda nädalas – lisaks surnud naharakkude eemaldamisele loob koorimine suurepärase võimaluse kätereemil nahka imenduda. 

Lisaks kõigele eelmainitule ära unusta ka talvisel ajal, mil ahvatlevam tundub muidugi tee, juua päevas kuus kuni kaheksa klaasi vett, kuna ka see tegevus niisutab meie nahka. 

Tekst: Liisa Tupits, Buduaari ilu- ja moetoimetaja