Tanel Veenre avab soolonäituse São Paulos

Tanel Veenre avab soolonäituse São Paulos

24. septembril avatakse Ladina-Ameerika juhtivas kaasaegse ehte galeriis Tanel Veenre ja rootsi ehtekunstniku Märta Mattssoni väljapanek Chiaroscuro. Näitus Thomas Cohni galeriis Sao Paulos on kunstnikele kuues sarnane dialoog peale ühiseid ülesastumisi Münchenis, Stockholmis, Bangkokis, Kaohsiungis ja Tallinnas. 

24. septembril avatakse Ladina-Ameerika juhtivas kaasaegsete ehete galeriis Tanel Veenre ja Rootsi ehtekunstniku Märta Mattssoni väljapanek Chiaroscuro. Näitus Thomas Cohni galeriis São Paulos on kunstnikele kuues sarnane dialoog peale ühiseid ülesastumisi Münchenis, Stockholmis, Bangkokis, Kaohsiungis ja Tallinnas. 

Näituse saatetekstis küsitakse: “Milline on valguse ja pimeduse suhe?”, “Mida me näeme ning mis jääb meie eest varjatuks?”, “Kas ehe võib olla varjuks sisemisele valgusele?”. “Chiaroscuro tähendab itaalia keeles kindlat valguse tüüpi, mis muudab kogu kompositsiooni kontrastseks, joonistades valgusele vastukaaluks jõuliselt välja ka varjud. Ka see näitus on dialoog minu tumedapoolse ning Märta Mattssoni värvilise loomingu vahel,” rääkis ehtekunstnik Tanel Veenre.

Veenrelt on Brasiilias väljas 23 ehet, mis kõik kõnnivad elu hämaraladel. Ligi pooled ehetest on väljas esmakordselt, kuid on ka mõned mustad tööd varasemast loomingust. Veenre tumedale müstikale on tasakaaluks Märta Mattssoni pea kitšilikult värviline maailm. Kuid kumbki ei ole oma valikutes ultimatiivne – Veenre tumeduses on lootust ja Mattssoni vikerkaares ähvardavat ilu.

Lisaks näitusele annab Veenre ka ehtekunsti töötoa ning esineb avaliku loenguga Rio de Janeiro ehete erakooli ateljees Mourãos. Loengute tuur jätkub 21. oktoobril Londoni mainekas Central St. Martinsi ülikoolis ning 7. novembril Hiina Kunstiakadeemias Hangzhous. Lisaks eksponeeritakse sel sügisel Veenre loomingut veel näitustel Prantsusmaal, Hiinas, Taiwanis ja Soomes. Näitust Brasiilias toetavad Eesti Kultuurkapital ja Eesti suursaatkond Brasiilias.