Ilu ja mood

toob sinuni Zalando

ÜLLATAV JA TRENDIKAS ilurutiin tagab imekaunid juuksed

Ajakiri Buduaar

Meisi Volt

Alena Plotnikova/ Unsplash

Kui peanaha eest hoolitsemisest on varem räägitud pigem vähe, ei ole see enam ainult juuksurite pärusmaa. Turule on tulnud üha rohkem seerumeid, maske ja koorijaid, mis on mõeldud vaid peanahale, rääkimata sellest, milliseid hoolitsusi pakuvad ilusalongid. Miks on peanaha eest hoolitsemine nii oluline? „Kodus tuleks hoolitseda keha eest pealaest jalatallani. Keha- ja näokoorimine on vajalikud rituaalid,” kostab tunnustatud juuksur, tõdedes, et viimasel ajal on hakatud ka peanaha koorimiset rohkem rääkima, kuigi turul on tooted juba ammu. „Valikus on spetsiaalsed peanahakoorijaid, kui ka šampoonidega kombineeritud tooted. Trendid tulevad ja lähevad, kuid keha eest tuleb hoolt kanda kogu aeg,” innustab Heinroos.

Ka peanahk vananeb

Juuksuri sõnul vananeb meie peanahk kuus korda kiiremini kui näonahk ning peanaha vanus mõjutab juukseid. „Kui vananeme, kaotab nahk niiskust ning muutub kuivemaks. Selle tagajärjel võib olla peanahk kuiv ja tundlik, mis tekitab kerget sügelust. Samamoodi võib ka liigsest rasust ja kõõmast tingituna tekkida tasakaalustamatus,” lisab juuksur. Paratamatu on ka see, et vananedes muutuvad juuksed nõrgemaks ja õhemaks.

Peanaha koorimine tuleb appi tõsisemate probleemide puhul nagu sügelus ja kõõm, aga ka sellele kogunenud rasu, mustuse ja ilutoodete jääkide eemaldamisel.

„Kui me seda mustust piisavalt ei koori ega puhasta, ei saa juuksejuur enam õhku ja on justkui blokeeritud, nii et šampoonides ja palsamites sisalduvad vitamiinid ei imendu enam peanaha sisse.”

Iganädalane rituaal

Juuksur soovitab sagedast koorimist teha ka neil, kelle peanahk on korras ja keda suured probleemid ei kimbuta. Heinroosi sõnul võiks see olla lausa iganädalase ilurituaali osa. „Kui armastad saunas käia, võiksid peanaha koorimise koos kehakoorimisega plaani võtta. Üldjuhul soovitan teha hoolitsusi iga 5–6 pesu tagant. Kõik oleneb sellest, kui tihti oma pead pesed.”

Salongis võib hoolitust teha kord kuus kuni kord kvartalis, vastavalt peanaha seisukorrale ja probleemile. Igapäevases pesus soovitab Heinroos võtta kasutusele scalp bruch´i.

Koorijat valides tasuks piiluda, mida see sisaldab. Heinroosi enda lemmikud on Goldwelli Revitalize sarja peanahakoorijad. „Kõiki Revitalize tooteid toetab KeraTransform KT3 tehnoloogia. See koosneb keratiinist, kaaluta siidist, mis toetab juuste struktuuri ja värvi kaitset, ning kolmandast toimeainest, mis on inspireeritud peamistest hooldusuuringutest. Lisaks sisaldavad tooted ektoiini, mis on tuntud kui rakkude kaitsja, hoides juukseid välise stressi eest. Ektoiin tagab niiskuse ja säilitab peanaha niiskusesisalduse, samal ajal kaitstes äärmuslike keskkonnamõjude eest.” Juuksuri sõnul võiks koorijas sees olla ka jojoobi pärlikesed, mis peanahale kandes ja sisse masseerides pehmelt nahka koorivad. Koorimisel tuleks arvestada, et peanahk on sama õrn nagu näol ning tugevaid koorijaid ei maksa sinna kanda.

Juuksed kasvama!

Paljud naised maadlevad sellega, kuidas juuksed paremini kasvama saada ja juuste väljalangemist ennetada. Juuksur rõhutab, et kõik saab alguse meie seest ning peanaha hoolitsus on vaid oluline lisa sisemisele hoolitsusele. „Seda, millised on teile kõige sobivaimad vitamiinid, soovitan uurida oma perearstilt,” ütleb Heinroos ja lisab, et kõik inimesed on erinevad.

Ise tarbib juuksur biotiini sisaldavaid toidulisandeid ja C-vitamiini. Vitamiinidele lisaks tasub rutiini võtta regulaarne peanaha koorimine, kasutada juuste väljalangemise vastu mõeldud šampooni ning pärast pesu juustesse jäetavat seerumit. Viimast tuleks kasutada lausa igapäevaselt. Kes tahab juustele veel ekstra koguse buusti anda, saab läbida peanahale kantavate ampullide kuuri.

Vereringe stimuleerimiseks on hea peanaha massaaž, mille tarbeks tuleb appi spetsiaalne hari. Scalp brush ehk peanaha jaoks mõeldud hari aitab vabastada pingeid, koorida peanahka ning eemaldada sinna kogunenud üleliigse rasu ja õlid. Enamik harju on mõeldud duši all šampooni või palsamiga koos kasutamiseks, aga ilurutiini võib ette võtta ka igapäevaselt harjaga hellalt masseerides.

Neid, keda piinab geneetiliselt kaasaantud juuste hõrenemine, aitab vaid õige hooldus, et protsessi pisut aeglustada. „Kui oled äsja sünnitanud beebi, võib neljandal kuul alata juuste väljalangemine. Raseduse ajal hoiab keha kõike kinni ja seejärel laseb lahti,” rõhutab Heinroos, et juuksed kasvavad aasta jooksul tagasi.

Salongis innustab juuksur valima peanaha koorimise teenust, mis sisaldab lisaks koorimisele ka vastava šampooni kasutamist ning peanahale maski tegemist. Hoolitsust on hea kombineerida juustele mõeldud niisutava, silendava või volüümi andva hoolitsusega.

„Juuste hea tervis sünnib koostöös, mis sisaldab tervislikku eluviisi ja vajalike vitamiinide kasutamist,” rõhutab Helen Heinroos. Niisiis ei pruugi meie murede lahenduseks olla vaid välispidine hooldus, vaid keha tasub vaadata kui tervikut.

Moringa läiget andev ja kaitsev šampoon
Anna kiharatele kirkust ja taasta tuhmide juuste elujõud moringa läiget andva ja kaitsva šampooniga. The Vegan Society poolt registreeritud ja 93% looduslikke koostisosi, sealhulgas orgaanilist Ausa Kaubanduse Rwandast pärit moringaseemne ekstrakti sisaldav õrn šampoon annab väsinud välimusega juustele tagasi sära ja energia ning kaitseb igapäevase keskkonnasaaste eest. Šampoon jätab juuksed pehmemaks, siledamaks, tervemaks ja samas sulgkergeks.
Hind: 250 ml 9,90 €. Saadaval www.thebodyshop.ee

Moringa läiget andev ja kaitsev palsam
Anna kiharatele kirkust ja taasta tuhmide juuste elujõud meie  läiget andva ja kaitsva moringa palsamiga. The Vegan Society poolt registreeritud ja 96% looduslikke koostisosi, sealhulgas orgaanilist Ausa Kaubanduse Rwandast pärit moringaseemne ekstrakti sisaldav toitev palsam annab väsinud välimusega juustele tagasi sära ja energia ning kaitseb neid igapäevase keskkonnasaaste eest. Palsam jätab juuksed pehmemaks, siledamaks, tervemaks ja samas sulgkergeks.
Hind: 250 ml 9,90 €. Saadaval www.thebodyshop.ee


Moringa läiget andev ja kaitsev juuksesprei
Anna kiharatele kirkust ja taasta tuhmide juuste elujõud meie moringa juuksesprei paari pihustusega! The Vegan Society poolt registreeritud ja 92% looduslikke koostisosi, sealhulgas orgaanilist Ausa Kaubanduse Rwandast pärit moringaseemne ekstrakti sisaldav kerge ja mittekleepuv juuksesprei annab väsinud välimusega juustele tagasi sära ja energia ning kaitseb neid igapäevase keskkonnasaaste eest. Sprei annab kiharatele imehea lillelise aroomi kogu päevaks ja jätab juuksed pehmemaks, siledamaks, tervemaks ja samas sulgkergeks.

Hind: 100 mlk 16,50 €. Saadaval www.thebodyshop.ee

Kasuta lillelõhnalist šampooni, palsamit ja juuksespreid koos, et läbida kolmeetapiline vegan siidiproteiini sisaldav moringa hooldusrežiim ja parandada juukseid seestpoolt väljapoole. Tooted on pakendatud 100% ümbertöödeldud plastikust (sealhulgas Indias Bengaluru tänavatelt kogutud Ausa Kaubanduse ümbertöödeldud plastikust) valmistatud pudelitesse. Pudelite korgid ei ole valmistatud ümbertöödeldud plastikust.

Ilu ja mood

toob sinuni Zalando