Üllatav nipp, mis paneb juuksed kasvama

Kui juuksed on terved ja tugevad, siis katkevad need vähem ja juuksurisse minnes ei pea alati mitu cm maha lõikama. Tulemus - pikemad juuksed lühema perioodiga. Kuidas aga muuta oma juuksed tugevamaks ja tervemaks? 

Juuste pesemisel kasutame me enamasti šampooni ja balsamit, ent tegelikult võiks vähemalt korra nädalas kasutada veel ühte hooldusvahendit, mida tuleks juustesse kanda siis kui pea on šampooniga puhtaks pestud ja rätikukuivaks tehtud. Selleks on õli ja see tuleks juustesse kanda enne balsamit!

Kui juuksed on terved ja tugevad, siis katkevad need vähem ja juuksurisse minnes ei pea alati mitu cm maha lõikama. Tulemus – pikemad juuksed lühema perioodiga. Kuidas aga muuta oma juuksed tugevamaks ja tervemaks?

Juuste pesemisel kasutame me enamasti šampooni ja palsamit, ent tegelikult võiks vähemalt korra nädalas kasutada veel ühthooldusvahendit, mida tuleks juustesse kanda siis, kui pea on šampooniga puhtaks pestud ja rätikukuivaks kuivatatud. Selleks on õli ja see tuleks juustesse kanda enne palsamit!

 

See ei pea olema salongist ostetud kallihinnaline spetsiaalselt juustele mõeldud õli – sugugi mitte! Siinkohal sobivad ideaalselt näiteks kookosõli (ka kookosrasv), argaaniaõli, jojoobiõli või mandliõli. Ka oliiviõliga tasub katsetada, kuid seda on teistest õlidest raskem välja pesta ja kui õli juustesse jääb, on tulemus pigem inetu. Väga oluline on, et tegu oleks kvaliteetse tootega!

Põhjus, miks tuleks õli juustesse kanda, on lihtne – see annab juustele uut elujõudu, aitab eemaldada mustust ja higi ning jätab juuksed mõnusalt siidiseks. Ka peanahale mõjub õli väga hästi – näiteks lahendab see kõikvõimalikud probleemid kõõmaga!

Õli tasub kasutada siis, kui sinu juuksed tunduvad liiga rasused või kuivad! Korra nädalas võiks seda kindlasti teha! Kui oled pea puhtaks pesnud, masseeri väike kogus õli peanahale ja juukseotstele ning hoia kümme minutit, seejärel pese leige veega pea puhtaks ning kanna juustesse palsam, nii nagu sa seda alati teinud oled.

Iseenesest võib õli panna juustesse ka enne šampooniga pesemist, kuid sellisel juhul ei jää tulemus niivõrd hea. Parim nipp on kanda õli juustesse peale šampooni ja enne palsamit.

Allikas: care2.com