Reklaam sulgub sekundi pärast

UNENÄOLISED FOTOD! Imetle loovhing Lotte Jürjendali loomingut

Buduaari ajakiri

Meisi Volt

Lotte Jürjendal / Foto: Maksim Toome

Lotte Jürjendal on undreground’i hindav muusik ning disainer, kes peab brändi nimega Varvara Boutique. Tema ekspressiivne, särav ning külluslik looming ei jää märkamata kellelgi, olgu see kaunistamas pruuti või pöörast tänavamoodi.

Sinu looming on särav, sädelev ja tõeliselt silmapaistev! Kuidas oled selleni jõudnud ning mis on sinu põhikanalid inspiratsiooni ammutamiseks?

Tänan! Teekond minu moeloominguni on olnud impulsiivne ja orgaaniline. Minu sees on alati olnud mingisugune päris keeruline visioon, mille poole disainis pürgin. Inspiratsiooni saan palju kõrgkultuuride hiilgeaegadest, loodusest, futurismist. Mind paelub dramaatiline poeetilisus, mida tunnetan läbi kõikide loomevormide, sealhulgas muusika, kujutava kunsti, filmikunsti, luule ja muu sellise.

Kui kaua valmib üks sinu kantav meistriteos?

See oleneb palju teose kontseptsioonist. Näiteks iga minu haute couture kollektsiooni töö, mida olen ka näitustel esitlenud, on nõudnud umbes 300–500 tundi tikkimist ning mõni töö lausa 1000 tunni kanti. Kui kliendil on soov tellida spetsiaalset projekti, saame alati leida sobiva variandi. Tikandid, millele minu brändi põhirõhk on koondatud, võivad olla vägagi erineva mahuga. Tihti tellitakse minult ka väiksema töömahuga tualette, kus tikand kaunistab näiteks ainult mansette või kraed. Sellisel puhul on muidugi töötunde palju vähem.

Lotte Jürjendal / Foto: Maksim Toome

Disainid ka pulmakleite. Mis on põhilised elemendid, mis on sinu silmis ühel täiuslikul pulmakleidil?

Pulmakleite on alati väga suur au disainida. Tegemist on siiski rituaalse riietusega, mis tähendab väga palju. Arvan et täiuslik pulmakleit peidab endas mingit erilist maagiat ja on valmistatud lähtudes individuaalselt igast pruudist. Ma ei korda kunagi üks-ühele pulmakleidi disaini, kuna soovin, et pruudile jääks see kui eriline ainulaadne kalliskivi, mis on kordumatult ainult talle mõeldud ja valmistatud.

Ideaalne pulmakleit on kandja seljas nõiduslikult kütkestav ning valmistatud erilise tähelepanu ja hoolega. Tegelikult ongi ühed kõige meeldivamad hetked disainerina just pulmakleite valmistades. See on alati emotsionaalselt nii võimas, kui saab teha kellelegi nii palju rõõmu.

Kui palju on sind loomisel mõjutanud mood ja trendituuled?

Mind huvitab erinevate ajastute mood – näiteks antiiksete ajastute, nagu Victoria ajastu, barokk, rokokoo põimituna stiililiselt rock’n’roll’i, techno, Jaapani tänavamoe ja futurismiga. Usun siiralt, et kunsti mõttes kõik hea, pidades lugu moest kui kunstivormist, tuleb siiski underground’ist ning läbi selle vabaduse luuakse kõrgemat kunsti ka moes. Kiired trendide vahetused ei mõjuta mind tegelikult absoluutselt. Keskendun rohkem stiilile ja esteetikale, mis rõhutavad karaktereid ja iseloome.

Oled tuntud ka muusikuna – kuidas on sinu jaoks seotud disainimine ja muusika loomine?

Need kaks maailma justkui täiendavad teineteist. Artistina tunnen vajadust väljendada ennast ka läbi look`i nii, et see kõik on omavahel seotud.

Millistes riikides elanud oled ning kus sooviksid veel toimetada? Mida oled endaga tänasesse kaasa võtnud välismaal elades?

Elasin hiljuti viis aastat Inglismaal, see ongi olnud kõige pikem peatumiskoht. USA kindlasti tõmbab ja neid kohti on tegelikult palju, kuhu sooviks jõuda. Kontrastiks soovin kogeda lihtsalt erinevaid vaatenurki elule, seepärast oleks huvitav visata ennast nii-öelda tundmatusse vette.

Costa Rica oleks selline koht, kus võiksin pensionärina elada lihtsas rannabungalos, juuksed maani ja paljajalu olles. Olen vegan, nii et kasvataksin kogu oma toidu tagaaias. Väga ei tahaks, et poodi oleks vaja minna. Mängiksin muusikat päikese käes, nikerdaksin kivikestest tikandiprojekte ja ammutaksin ookeanist energiat.

Lõpuks, anna ka stiilinõu – milline on sinu silmis ideaalne suvine riietus?

Ideaalne suvine riietus on jaapanlik kergus läbi kihilise ja vaba kombineerimise. Kimono, oversize lõige, kõik sädelevad ja hingavad värvilised läbikumavad tulnukalikud azuursed vormid. Neid võiks kombineerida neutraalset värvi venivate alusmaterjalidega nagu must, valge või nude-tooni orgaaniline puuvill, bambus ja linased materjalid.

Mulle meeldiks tänavamoes näha rohkem futurismi ning julgemat litrite ja sädeluse kasutust, trikoolaadseid paljastavate külgedega sädelevaid futu-pop minikleite ja lateksit. Lisaks veel julgelt oversize pungistiilis dresside kombinatsioone tikitud Swarovski kristallidega ehitud pluuside ja ketsidega.

Lotte Jürjendal / Foto: Maksim Toome