UUE TEHNOLOOGIA ABIL on võimalik välimust noorendada ilma ilukirurgiata

Shutterstock

Buduaar

Uue tehnoloogia abil on võimalik oma näonahka noorendada, vältides ilukirurgilisi süste ja operatsioone.

Millised on need uued võimalused, mida kasutavad nii naised kui ka mehed ealiste märkide vähendamiseks, annab ülevaate Confido Laserravi kliiniku (Vitaclinika) õde Margarita Raag.

Stress ja pinge peegeldub inimese näonahas ning kiirendab ealisi muutusi. Margarita Raagi sõnul algavad esimesed naha vananemise nähud 27-30. eluaastast ning see on iga, millest alates hakkavad inimesed ka vaikselt uurima erinevate noorendavate protseduuride kohta. Kui veel mõni aeg tagasi olid võimalused seotud süstide ja kirurgiaga, siis nüüd on tehnoloogia loonud uusi võimalusi, millega vältida kardetud torkeid ja taastumist.

Alates 2017. aastast alustati Euroopas ja USA-s ning hiljuti ka Eestis meditsiinitehnoloogilise innovatsioonina hapnikuhooldust näohooldusaparaadiga OxyGeneO, mille leiutas rahvusvaheliselt tuntud kosmeetikakontsern Lumenis Pallogen teadlased. See võimaldab süstevabalt nahka noorendada. “Inimese keha töötleb süsiniku vabalt ja hapnik stimuleerib kõiki metaboolseid ja regeneratiivseid protsesses. See omakorda aktiveerib kollageenide tootmise, mis aitab kosmeetikatoodetel paremini nahka sisse imbuda,” seletab uue tehnoloogia toimimist Margarita Raag, kes esimesena Eestis Confido Lasserravi kliinikus protseduuri läbi viib. “Protseduuri ajal küllastatakse nahka hapniku süstimisvaba süsinikmonooksiidi manustamise protsessis, mis seejärel jaguneb süsinikuks ja hapnikuks, mistõttu võib kuuri nimetada ka hapnikuhoolduseks.”

Pärast esimest protseduuri on õde Raagi sõnul näha, et hapniku-kuuri läbinud inimene omandab tervisliku ja hoolitsetud välimuse, naha jume paraneb ning väsimuse ja stressi jäljed muutuvad silmnähtavalt väiksemaks. “Väikesed kortsud on näonahalt kadunud, lisaks aitab protseduur ennetada uute kortsude teket. Näo-ovaal tõstetakse ja nahk pinguldub, et säiliks nooruslik välimus. Laienenud poorid ahendatakse ja pigmendilaigud vähendatakse. Lisaks kiirendatakse naharakkudes uuenemisprotsess,” lisas ta.

Uue tehnoloogiaga protseduur on ohutu ning ei kahjusta nahka, on mõeldud igale nahatüübile ja võib teha aastaringselt. Samuti suvel, sest päevitamine ei mõjuta protseduuri.

Confido Laserravi kliiniku juht dr Alexander Uskov lisab, et hapnikukuur on osutunud populaarseks üle ilma ning üheks põhjuseks on see, et protseduuril puudub hilisem taastumisaeg. “Sa võid minna otse pärast protseduuri punase vaiba üritusele,” lausus dr Uskov ning lisas, et süstidega seotud protseduuridel on taastumisaeg mitu päeva, millega patsient peab arvestama. Samuti pelgavad paljud süstetorkeid, eriti meesterahvad, mistõttu võib öelda, et uus tehnoloogia on toonud noorendavad protseduurid meestele lähemale ning patsiente on mõlemast soost pea võrdselt.

Kuidas näeb välja uue tehnoloogiaga hapnikuprotseduur?

Protseduur kestab 60 minutit ja koosneb kolmest etapist:
1. Esimeses etapis toimub naha õrn puhastamine (kooritakse nahk rasust) ja hapnikuga rikastamine. Tänu sellele on nahk sile ja naha uuenemisprotsessid on tõhustatud.
2. Seejärel viib spetsialist läbi raadiosagedus liftingu, mille käigus toimub mõõdetud soojendus, mis pinguldab nahka ja muudab selle tugevamaks.
3. Kolmandas etapis viiakse läbi ultraheli fonoforees, mis aitab bioloogiliselt aktiivsetel ainetel (vitamiinid, peptiidid, antioksüdandid) tungida sügavamale nahka.

Broneeri aeg hapnikuhooldusesse SIIN.