Ilu ja mood

toob sinuni Zalando

UUS AASTA – parema mina teenistuses

Krista Kiin

123rf

Enesega rahulolu hind pruugib olla vaid mõni tuhat eurot, kuid paljud naised-mehed võivad kinnitada, et investeering välimusse – olgu selleks korralik hambaravi, rindade kohendamine või isegi maovähendusoperatsioon – on mänginud edaspidise elukvaliteedi tõstmisel suurt rolli. MediCrediti terviselaen pakub võimalust kõiki ilu- ja raviprotseduuridega seotud kulusid hajutada.

Küsimus on valikutes

Foto: Nele Kuus (MediCredit)

„Öeldakse, et laenu tasub võtta ärilistel eesmärkidel ja püsiväärtustesse investeerimiseks, aga millistesse kategooriasse võiks kuuluda tervis?“ mõtiskleb MediCrediti arendusjuht Nele Kuus. Olgem ausad, viimasest sõltub elus peaaegu kõik. Harmoonilist enesetunnet ei too pelgalt füüsiline seisund, vaid ka vaimne tasakaal, mille meist igaühele annab küllap just rahulolu oma kehaga. „Kui Medicredit kaheksa aasta eest esimesena terviselaenu teenusega turule tuli, oli näha, et asi on uudne ja võõras,“ jätkab Nele Kuus. „Inimestele tundus harjumatu kasutada järelmaksuvõimalus, et tasuda mõne raviprotseduuri eest. Samas on seda võimalust muudes valdkondades rakendatud juba aastaid. Sama tavapärane võiks järelmaks olla ju ka tervise- ja iluvaldkonnas.“

Nii tava- kui ilukirurgia prioriteediks on loomulikult tervis, kuid esteetilise kirurgia erinevus seisneb soovis oma tervise ja heaolu eest hoolt kanda, jättes võimalikult väiksed armid. Esteetilisse kirurgiasse ei peaks suhtuma kergekäeliselt, küll aga võivad saadud tulemused värskema ilme või proportsionaalsema keha näol tuua igapäevaellu palju rõõmu. Mitte keegi ei peaks tundma end väljapääsmatus olukorras, seda enam, et oma enesekindluse tõstmises välimuse kaudu pole midagi häbiväärset. Kes igatseb end oma kehas hästi tunda, kuid samas teab, et ei saa ühe või teise mure lahendamisega omal jõul hakkama, ei pea kartma abi otsida – samamoodi, nagu ei tuleks keegi selle pealegi, et paigaldada vannituppa ise põrandakütet või vahetada autol piduriklotse. Miks siis peljata tervise puhul abi palumist või tunda valehäbi?

„Järelmaks annab paindlikkuse tervise- või iluteenusteks just siis, kui ravi eest on tarvis maksta pikema aja jooksul, sealjuures ei tule oluliselt piirata argipäevakulutusi,“ märgib Nele Kuus. „Lahenduste otsimisel tasub mõelda sellegi peale, kui palju maksab protseduur täna ja kui palju potentsiaalselt mõne aasta pärast – on ju üks asi protseduuri iseloomust tulenev hind, teine aga elukallidusega kaasnev hinnatõus.“ Nii pöördubki MediCrediti poole igapäevaselt nii naisi kui mehi, kes soovivad mõne raviprotseduuri eest tasuda mugavalt igakuisete osamaksetega, et kulutusi hajutada ja oma eelarvesse korraga mitte liiga suurt „auku“ tekitada.

Valusalt kaotatud aeg

Õigupoolest oli MediCrediti terviselaen algselt suunatud hambaravile, kui ettevõte tegevust alustas, ja seda just eestlaste üldise hammaste seisukorra ja paljude inimeste finantskitsikuse tõttu. Nukker statistika jätkub tänagi – nimelt selgus hiljuti avaldatud Riigikontrolli auditist, et koguni 42% täiskasvanutest, enamjaolt väiksema sissetulekuga inimesed, ei ole käinud viimase viie aasta jooksul kordagi hambaarsti visiidil. „Kui rääkida hambaravist, võib täna edasilükatud ravi osutuda hiljem kordades kulukamaks, sest töö, mida arstil teha tuleb, on tõenäoliselt juba oluliselt mahukam,“ nendib Kuus.

Läbi aastate on MediCredit laienenud ka teistesse tervisega seotud valdkondadesse. „Tänaseks pakume oma teenust enam kui kahesajas raviasutuses üle Eesti,“ kinnitab Nele Kuus. „Teenused, mille puhul järelmaksu abi kasutatakse, ulatuvad seinast seina, alates juba mainitud hambaravist ja lihtsamatest ilusüstidest, lõpetades suuremahuliste operatsioonidega nagu näiteks rindade korrigeerimine, maovähendusoperatsioonid jne. Lisaks on meil head koostööpartnerid viljatusravi kliinikute näol.“ Sealjuures ei tähenda kirurgiline sekkumine tänapäeval enam raskeid komplikatsioone või pikka taastumisperioodi – enamasti võib igapäevaelu juurde naasta üsna kiiresti.

Foto: 123rf

„Statistiliselt kasutatakse järelmaksuvõimalust üha enam iluvallas, aga hammaste ravi on kindlasti teisel kohal.“

„Investeeringul iseenda tervisesse on olnud meie klientide edaspidise elukvaliteedi tõstmisel väga oluline roll,“ tõdeb Nele Kuus. „Statistiliselt kasutatakse järelmaksuvõimalust üha enam iluvallas, aga hammaste ravi on kindlasti teisel kohal, kus antud võimalust rakendatakse. Klientide tagasiside on äärmiselt positiivne – näiteks on tuldud pärast raviprotseduuri mitmel korral meie kontorisse tagasi, et isiklikult tänada. Tuleb tunnistada, et see teeb ka endal südame soojaks – nähes siirast rõõmu ja rahulolu inimeste silmades.“

Kinnistele eestlastele on omane pigem otsida abi internetist või vaikides kannatada, kuid MediCrediti kogemus näitab, et alati tasub astuda ise esimene samm elukvaliteedi parandamiseks ning konsulteerida spetsialistiga, olgu selleks kosmeetik, arst või finantsnõustaja.


MediCrediti abil on võimalik katta näiteks järgmisi kulusid:

Hambaravi (sh proteeside valmistamine, hambaimplantaatide asetamine);
Korrigeeriv esteetiline kirurgia;
Veenilaiendite eemaldamine;
Silmade laserkorrektsioon;
Emakaväline viljastamine (IVF);
Bariaatrilised lõikused (mao vähendusoperatsioonid);
Lemmiklooma ravi.
Uuri lähemalt: www.medicredit.ee

Ilu ja mood

toob sinuni Zalando