VÄIKE VÄRV muudab iga meigi paremaks!

Buduaari ajakiri

Liis Rehemaa
Liis Rehemaa — FOTO: Erakogu

„Meigi puhul on oluline, et sul oleks enesekindlust – sellisel juhul sobib iga meik igale inimesele,“ kinnitab meigikunstnik ja tikktokker Liis Rehemaa (21), kes alles koroonakriisi saabudes oma esimesi jumestuskatsetusi tegi. Tänaseks on ta kogunud sotsiaalmeedias juba tuhandete jälgijate tähelepanu.

Palun räägi sissejuhatuseks pisut endast.

Olen õppinud Saku Gümnaasiumis ja hiljem ka Grimmikoolis. Enamik elust olen tegelenud profitantsuga ning üleüldse huvitunud palju spordist. Sellega alustasin teises klassis ning kui mõned aastad pausi välja jätta, tegelesin võistlustantsuga kokku ligikaudu 10 aastat. Terve elu olen  lisaks spordile olnud ka suur reisihuviline ehk juba väiksest peale perega mööda maailma ringi reisinud.

Kuidas ja millal sai Sinust jumestaja?

Jumestamisega puutusin kokku esimest korda võistlustantsu võistlustel, kus tegin endale ise lavameiki. Väljaspool tantsu ma meigi vastu toona absoluutselt huvi ei tundnud. 2020. aastal, kui koroona tuli ja me kodudesse jäime, hakkas mul kooli kõrvalt igav. Trenni ka ei olnud harjumuspäraselt, seega tuli leida mõni uus hobi, kuidas aega sisustada. Nõnda leidsin oma üksikud meigiasjad, otsisin internetist pildi ning asusin järgi tegema. Hiljem hakkasin sõpradele pilte saatma ning sealt edasi tulid juba Instagrami konto ja TikTok.

Liis Rehemaa
Liis Rehemaa — FOTO: Erakogu

Milline näeb välja Sinu argipäev?

Otsustasin, et sellel sügisel ma õppima ei lähe ning keskendun oma tööle ja selle arendamisele. Igapäevaselt olen kas oma stuudios, võttes vastu erakliente või kodus oma meiginurgas luues sotsiaalmeedia jaoks sisu. Lisaks sellele toimuvad vahel ka eriprojektid ja võtted, nt muusikavideod, reklaamid, pildistamised jne. Tööd jagub!

Mis Sind meigikunsti puhul ja jumestaja ameti juures enim võlub?

Töö puhul on minu jaoks oluline, et saaksin olla oma aja peremees ning puuduks kindel rutiin. Juba väiksena rääkisin kõigile, et kontorisse ma kindlasti tööle ei lähe! Mulle meeldib luua oma kätega midagi ilusat. Iga inimene ja nägu on nii erinev, et ka iga meik on erinev. Lisaks sobib mulle superhästi inimestega suhtlemine, mis on selle töö puhul ülioluline.

On Sul meigimaailmas eeskujusid?

On palju inimesi, kellele vaatan alt üles ning imetlen nende loomingut, kuid ühte kindlat välja ei ole kujunenud. 

Kuidas sai Sinust sisulooja?

See ei olnud kunagi mu eesmärk! Pigem soovisin luua isiklikku portfooliot, kust inimestel oleks lihtne mu käekirjaga tutvuda. Postitasin järjekindlalt meike, mis mulle endale meeldisid. Ootamatult jälgijate arv kasvas ning erinevad firmad hakkasid mind tähele panema. Kogu see teekond oli minu jaoks täiesti loomulik.

Liis Rehemaa
Liis Rehemaa — FOTO: Erakogu

Sul on TikTokis üle 22 000 jälgija, ühel videol on 1,1 ja teisel 1,6 miljoni vaatamise ja üle 300 000 like’i. Mis on sellise menu põhjuseks?

Arvan, et sellel ei ole üht kindlat põhjust. Leidsin enda niši kiirelt ja olin õigel ajal õiges kohas! Kui alustasin TikTokiga, ei olnud sellist tüüpi videod Eestis veel väga populaarsed. Kindlasti mängis rolli kiire efektne video ja meik ning asjaolu, et video ise oli filmitud profivalguse ja kvaliteetse telefoniga, seega nägi visuaalselt hea välja. Oluline on lihtsalt järjepidevalt postitada.

Kui palju vaeva Sa ühe meigivideo jaoks näed?

Üks meik Instagramis ja video samast jumestusest TikTokis võtab päris palju aega. Jumestus ja filmimine, pluss pildistamine, võtab tavaliselt aega umbes 3–5 tundi, sõltuvalt sellest, kui keerukas meik või video on. Lisaks veel postituste kirjutamine, piltide töötlemine ning video monteerimine. Üks postitus võtab aega ligikaudu 6–7 tundi. Sisuloome tundub kordades kergem töö kui see tegelikult on!

Palju Sa oma pilte ja videoid töötled?

Piltidel töötlen värve ja vahel eemaldan mõne punni. Videote puhul toimub ainult tavaline töötlus: kontrastid, värvid jne, pigem töötlen vähe. Videote eesmärk ongi näidata meiki nii, nagu ta mul päriselus peal on.

Milliseid äppe või filtreid kasutad – mis on lemmikuks kujunenud?

Punne eemaldan Facetune’iga, värve piltidel töötlen enamasti kas iPhone’is endas või vahel ka mõnes äpis, kindlat lemmikut pole. Videoid monteerin telefonis ja suhteliselt algeliselt! Äpina kasutan Capcutti.

Liis Rehemaa
Liis Rehemaa — FOTO: Erakogu

Kas sotsiaalmeedias kohtab liiga palju tuunimist?

See on täna saanud tavaliseks, et kõik tuunivad. Arvan, et igaüks peaks tegema seda, mis talle endale meeldib, kuid jumestajad võiks pigem vähem tuunima,. Kuna müün sotsiaalmeedias oma teenust, ei taha ma kliendile tekitada olukorda, kus tal ei ole võimalik saada meiki, mis on minu pildil. Seega üritan hoida tuunimist minimaalsena… Samas natukene peab seda tegema. Olen märganud, et kui pilte üldse ei töötle, ei lähe need inimestele peale ka.

Mis on Sinu lemmikmeigibrändid ja miks?

Mul on kindel lauvärvide lemmikbränd.. Kuna minu stiil on väga värviline ja keerukas, nõuab see ka superhea pigmendi ja püsivusega lauvärve.  Minu lemmikuteks on kujunenud BPerfecti lauvärvipaletid. Mul on vist kõik need olemas!

Kas ja kui palju pöörad dekoratiivkosmeetika kõrval tähelepanu ka nahahooldusele?

Olen olnud pigem see, kes puhastab vahel harva oma nägu ja tihti olen koguni meigiga magama läinud! Nüüd, kui jumestus on mu töö, olen paratamatult sunnitud tegelema ka nahahooldusega. Olen hakanud seda isegi nautima! Meil on kodus elukaaslasega igal õhtul näohoolduse rutiin, et näonahk ikka ilus oleks.

Sinu look’id on kõik väga värvilised – millises vanuses või millise näonahaga naisele kirev meik enim sobib?

Usun, et ei ole kindlat vanust või näonaha tüüpi. Meigi puhul üldiselt on oluline, et sul oleks enesekindlust. Sellisel juhul sobib iga meik igale inimesele. Minu eesmärk ongi pigem näidata, et igasse meiki sobib kasvõi väike värv, muutes selle isegi paremaks.

Liis Rehemaa
Liis Rehemaa — FOTO: Erakogu

Kas on mingeid look’e, mis mujal maailmas on ammu moest läinud, aga mida Eesti naised miskipärast endiselt kannavad?

Eesti naised on väga stiilitundlikud ja muu maailmaga kursis. Mul ei tule hetkel pähe ühtegi moest läinud trendi.

Ehk tooksid välja mõned meigitrendid ja -toonid, mis on in just praegu, sügistalvel 2022?

Kindlasti on moes väga naturaalne meigipõhi, tingimata mitte üleni matt – säilima peaks loomulik kuma. Lisaks on hetkel trendikas põsepuna, mis aitab loomulikkust esile tuua. Silmade puhul on 2022. aastal väga suureks trendiks osutunud erinevad graafilised lainerid. Lisaks loomulikud kulmud ning erilisemat värvi huulepulk.

Kas annaksid mõned soovitused, mida järgida oma peomeigi juures just nüüd?

Kuna pidudel on väga in punane või mõni muu intensiivne huulevärv, tuleks jälgida, et silmad ei läheks liiga intensiivseks ja tumedaks. Tugeva huulevärviga sobib hästi näiteks ilus lainerijoon.

Kas oskad välja tuua tüüpilisi meigivigu, mida meie noored naised end jumestades tegema kipuvad?

Üldiselt oskavad naised ennast väga hästi jumestada. Ainus viga, mis mul pähe turgatab, on silmade jumestamisel vale suuna valmine. Välisnurk on silmajumestusel oluline osa – kui selle suunaga eksida, võib silm muutuda kurvaks, kurjaks vms, sõltuvalt sellest, milline viga on tehtud. Kuid see paistab välja ainult tugevama ja tumedama silmameigi puhul.

Liis Rehemaa
Liis Rehemaa — FOTO: Erakogu

Kas Sinu juurde saab ka meiki tulla?

Minu juurde saab meiki tulla küll, teen nii klassikalisi jumestusi kui ka kõike pöörast. Kliente võtan vastu oma stuudios, kesklinnas.

Kas ja kui palju on Sulle tuntud kallim, muusik Jaagup Tuisk tööalaselt kasuks või kahjuks tulnud?

Jaagupist on palju kasu – ta oskab mind aidata iga murega, mis mul tekib filmimisel või monteerimisel. Lisaks aitan mina teda tema Tiktoki ja muusikavideotega. Meil on selline hea ja toimiv kombinatsioon!

Kuhu tahaksid veel jõuda, millest unistad?

Unistan kindlasti ühel päeval olla Eesti meigimaailma tipus. Lisaks tahaksin minna kusagile välismaale, et õppida meigimaailmaveelgi rohkem tundma.

Palun ütle lugejatele ka oma TikToki ja Instagrami kontod.

@mualizzyr nii TikTokis kui Instagramis.