Viis professionaalset nõuannet pikkade juuste eest hoolitsemiseks

Kõige tähtsam – juusteotste piiramine
Juusteotsi tuleb piirata mitte vähem kui 8 nädala tagant. Kui Sul esinevad katkised juukseotsad, siis ära lase kuivusel levida juuksejuurteni – katkiste otste mahalõikamine on parim lahendus. Suurepärane viis oma juukseotste kaitsmiseks lõhenemise eest on nende piiramine kuumakääri lõikusega.

Niisuta oma juukseid
Juuksurid soovitavad kasutada juuksemaske iga paari nädala järel. Enne juuksemaski kasutamist on soovitav pesta pead sügavpuhastava šampooniga.
Nõuanne: kanna umbes 6 grammi juuksemaski rätikuga kuivatatud juustele. Kui juuksed on liiga märjad, valgub mask lihtsalt laiali. Terve pea katmine maskiga viib ainult rasvate juuksejuurteni. Mässi 5 cm pikkused juukseotsad fooliumisse (umbes 5 kuni 8 cm juukseotstest). Seejärel kasuta madalal kuumusel sirgendajaid, vajutades sirgendajaga igale fooliumiga kaetud juuksesalgule paar korda. Ole ettevaatlik, et sa selle protseduuriga ei kahjustaks sirgendajat. Selline meetod silendab juukseotsi ning tagab sügavama palsami mõju. Kui sa eelistad maskitada kuumuseta, kanna tihe õlimask juustele ning mässi juuksed krunni. Jäta need nii kuni 15 minutiks. Parem, kui paned rätiku lisasoojuseks peale ja lähed sauna.

Tee oma juustele pai!
Gwen Stefani ja Katy Perry juuksur Danilo soovitab mitte harjata märgi juukseid kohe peale nende pesemist ja palsami kasutamist. Selle asemel kasuta siledate ja hõredalt asetsevate piidega kammi, et sassis juuksed aeglaselt lahti harutada, kammides juuste otstest juurteni. Kindlasti ära proovi ka läbiligunenud juukseid fööniga kuivatada. Kuivamisprotsessi kiirendamiseks ning kuumakahjustuste vältimiseks mässi rätik 10-15 minutiks ümber juuste, et eemaldada liigne vesi enne juuksefööni kasutamist.

Näpunäited stiliseerimiseks

Kasuta alati aerosoole ning juustessejäetavaid palsameid või kuumakaitseid lisakaitse tagamiseks fööniga kuivatamisel. Lisaks kasuta juuksejuuri tõstvat aerosooli, et tekitada juustes volüümikust. Kuulsuste stilist Larry Sims, kes on töötanud J. Lo ja Victoria Beckhamiga, ütleb, et pikki juukseid ei pea igapäevaselt pesema: „Mida rohkem pikki juukseid šampooniga pestakse, seda raskem on neid vormida mingisse stiili või tekstuuri. Kui sinu juuksed on õhukesed või peened, siis ma soovitan neid pesta iga kahe kuni kolme päeva tagant. Kui sinu juuksed on aga paksud või tihedad, siis ma soovitan neid pesta iga kolme kuni viie päeva tagant. Kasuta kuiva šampooni, et hoida oma pikad juuksed rasvavaba ja värskena peapesemiste vahel. Juuksejuurte jaoks kanna kuivšampooni lühikeste pritsetega umbes 15 cm kauguselt juustejuurtest ja peanahast, et saavutada parim tulemus.”

Lokkis juuksed vajavad täiendavat hooldust
Lokkis juuksed on loomupäraselt kuivad ning lähevad ruttu sassi. Seetõttu on nad altid murduma. Niisiis, pikkade juuste jaoks kasuta alati sulfaadivaba šampooni. Kuni juuksed on veel märjad, kasuta ka sügavalt hooldavat palsamit – see ravib kahjustatud piirkondi palju efektiivsemalt kui tavaline palsam, jättes endast maha väikese koguse palsamit, mis muudab lokid lihtsamini kontrollitavaks. Kasuta stiliseerimiseks tooteid, mis ei kuivata sinu juukseid, ja tooteid, mis õlisisalduse abil juukseid niisutavad.

Juuste igapäevane sirgendamine on nüüd minevik – Uudne viis juukseid sirgendada on TERMOKERATIINHOOLDUSE abil!
Keratiinhooldusel on vananemisvastane mõju, mis muudab juuksed läikivaks, siidiseks, tihedaks ja elujõuliseks. Hooldus on fantastilise tulemusega, mis mitte ainult ei sirgenda juukseid, vaid jätab need ka pehmeks ja läikivaks. Uuel töötlemissüsteemil puuduvad kõrvalmõjud, selle tulemuseks on kaunilt sirged ja terved juuksed. Termokeratiin sisaldab puhast keratiini ja aktiivseid taimseid tüvirakke, mis lukustavad toitained juuksekarva kiududesse soojuse abil, mida kasutatakse unikaalse termotöötluse protsessi käigus.
Juhul, kui soovid saada juustesse tagasi loomulikke laineid, tuleb vaid lõpetada juuste toimeainega töötlemine, misjärel 3 kuni 5 kuu pärast saavad juuksed tagasi oma algse vormi.
TAHE ametlik esindaja ja maaletooja: MG Beauty OÜ, www.mgbeauty.ee

Juuksur Maarja Kurs soovitab:
– lähtuda tuleb sellest, millega on eelnevalt juukseid töödeldud, sellest kindlasti enne juuksurit informeerida;
– ei sobi tugevalt blondeeritud juustele;
– tegemist ei ole aluselise keemilise sirgendamisega, vaid siiski loodusliku juuksestruktuuri taastava ja toetava töötlusega;
– tulemus sõltub juuksestruktuurist, kuid juuste parem väljanägemine on kindlasti kõigile garanteeritud.

 

Heinike Juhanson