Ilu ja mood

toob sinuni Zalando

VIIS ÜLLATAVAT parfüümitrendi käesolevaks hooajaks

Buduaari ajakiri

Krista Kiin

Foto: 123rf

Alates säästva päritoluga lõhnakoostisosadest kuni elektrilistes värvitoonides flakoonideni – siin on viis parfüümitrendi alanud suveks!

1. Nn „teise naha“ parfüümid


Parfüümil on omadus olla sügavalt isikupärane ja sensuaalselt esilekutsuv, sulandudes kandja naha loomuliku lõhnaga, et kiirata unikaalset aurat, mis on läbini sinulik. Nn „teise naha“ trendi määratlebki parfüümi võime põimuda nahaga sedavõrd ühte, et see loob sensuaalse kogemuse nii kandjale kui ka neile, kes on piisavalt lähedal, et hingata sisse seda joovastavat aroomi. Sedalaadi mälestusi kipuvad looma näiteks muskusenoodid. Tulemuseks on tõeliselt nostalgiline ja kordumatu kogemus, mis võib vabalt kehastada kellegi väga kalli lõhna, mis on lohutavalt soe ja üdini endassemähkiv.

2. Eau de Vastutustundlik


Jätkusuutlikkus on kogu lõhna-, ilu- ja moemaailma lemmiksõna – ja seda mõjuval põhjusel. Parfüümid on meie planeedi heaoluga tihedalt seotud, sest nende loomiseks kasutatakse maailma kõige hinnalisemaid tooraineid ja neid luuakse selleks, et kehastada looduse maagilisi, sensuaalselt inspireerivaid aroome. Kuid parfüümigurmaanid soovivad üha enam tooteid, mis nihutavad piire, et kaitsta planeeti uuenduslikul viisil, võimaldades ostelda teadlikult ja ühtlasi Emakese Looduse edasikestvust silmas pidades. Terves lõhnatööstuses kogub hoogu taastuvate, biolagunevate ja looduslike koostisosade trend.

Huvi jätkusuutlikkuse vastu ulatub kaugemale, kui haruldase tooraine kogumine, ja seda rakendatakse nii lõhnapakendites kui transpordiviisides. Uuendusmeelsed brändid pakendavad oma parfüüme taaskasutatud pabermassist kartongkarpidesse, mille ümber kinnitatakse korduvkasutatav paelake. See kõik ei ole üksnes täielikult biolagunev, vaid esitab loomingulise väljakutse ka oma konkurentidele, et muuta teadlik jätkusuutlikkus tavanormiks.

3. Pudeldatud reisikihk


Paljudele tähendab parfüüm igapäevast põgenemist ja teadlikku otsust „matkata” lõhna abil. Koroonapandeemia pealesunnitud reisipiirangute kiuste keskenduvad lugematud reklaamikampaaniad ja lõhnakoostised meie rännuigatsusele – lennutagu see siis suusapuhkusele Prantsuse Alpidesse või sillerdava Vahemere äärde. Leidub parfüüme, mis viivad meid kohe unistuste puhkusele valge liivaga troopilistel randadel. Mahlane pirn, ookeaniäärne jasmiin ja kreemjas kookospähkel äratavad meis ränduri, võimaldades ihaldatud eemalepääsemist argireaalsusest. Värsked ja kerged puuvilja-lillelõhnad ühendavad endas sageli sidruni, mandariini ning jasmiini ja freesia noote. Õnn ja kiusatus ühes!

4. Õitevahus


Kuigi lillenoodid on naisteparfüümide tuntud tugisammas, seostub uus trend täidlaste südamenootidega, mis on tulvil keerukatest õitekooslustest. Lisaks lugematutele punastele roosidele leiame kompositsioone luksuslikust gardeeniast, maalähedasest tuberoosist, elegantsest jasmiinist ja päikeseliselt ilang-ilangist.

On kuulda mitmetest ookeanitagustest lilleseadjatest, kes proovivad kätt parfüümimaailmas. Näiteks tõi LA-s tegutsev silmapaistev florist Itika Oldwine-Grimble, kes on loonud lilleseadeid ka Oprah'le ja Beyonce'ile, hiljuti turule esimese parfüümi oma kaubamärgi OldVine Fragrance all ning see kannab nime Meadow Bloom Eau De Parfum. Lõhnakooslus on unenäoline, kastene ja kapriisne, sisaldades metsiku freesia, rahustava vesiroosi ja siidise vaniljeorhidee noote, mis viivad kandja lõputute õielehtedega kaetud romantilisele väljale.

5. Rikkalik värvipalett


2022. aasta ilu-, moe- ja elustiilimaailm pulbitseb soovist elada rõõmsamat ja särtsakamat elu. Moelavade julgete toonide ja erksate põsepunade mängulist trendi on näha ka hiljutistel lõhnaesitlustel. Nii mõndagi mahlakat parfüümi saadab elust suurem reklaamikampaania neoontulede, pilkupüüdva graafika ja sõprade keskel veedetud metsikute õhtutega, tuues suussulava parfüümipiserdusega esile vapra ja ilusa meis kõigis.

Nüüd tasub otsida särtsakaid parfüüme, millest leiab mõnusalt mahlase punase õuna noote, joovastavalt tumedate marjade ja erkroosa greibi lõõgastavaid aroome ning magusaid vaarikaõisi, värskeid jasmiine ja rikkalikke roose. Sooja ja naudingurohke parfüümisüdame kreemjas vaniljeorhidee, suhkrustatud sammal ja sensuaalne muskus püsivad läbi kõige muretumate ööde, mis sageli lähevad üle unustamatuteks varahommikuteks.

Ilu ja mood

toob sinuni Zalando