Võitlus soovimatute karvade vastu

Võitlus soovimatute karvade vastu

Me kõik soovime, et pead kataksid terved ja täiuslikud juuksed, kuid ülejäänud keha puhul on olukord vastupidine – näeme ränka vaeva, et karvadest lahti saada ning otsime selle nimel pidevalt aina uusi ja tõhusamaid meetodeid.
Seega, kui soovid vabaneda liigsetest karvadest, võid kindel olla, et sa ei ole selle probleemiga üksi. Uuringud näitavad, et üle 80% naistest on mingil kujul üleliigsete karvadega hädas (lisaks on tänapäeval palju mehi, kes eelistavad olla teatud kehapiirkondades karvavabad). Vaatamata ühisele probleemile võib soovimatute karvade eemaldus olla aeganõudev, keeruline ja lisaks üpris kulukas. Veel enam, erinevate ilusalongide pakutavad meetodid on pahatihti ainult tühjad lubadused, mitte tõepoolest püsiva tulemusega karvaeemaldus- või vähendusprotseduurid. Asjaolusid muudab veel segasemaks see, et erinevatele kehaosadele, nahatoonidele ja karvatüüpidele ei ole ühtset karvade eemaldamise lahendust, vaid valik tuleb langetada erinevate karvaeemaldusprotseduuride vahel. Teeme sinu jaoks selle lihtsamaks!

Me kõik soovime, et pead kataksid terved ja täiuslikud juuksed, kuid ülejäänud keha puhul on olukord vastupidine – näeme ränka vaeva, et karvadest lahti saada ning otsime selle nimel pidevalt aina uusi ja tõhusamaid meetodeid.
Seega, kui soovid vabaneda liigsetest karvadest, võid kindel olla, et sa ei ole selle probleemiga üksi. Uuringud näitavad, et üle 80% naistest on mingil kujul üleliigsete karvadega hädas (lisaks on tänapäeval palju mehi, kes eelistavad olla teatud kehapiirkondades karvavabad). Vaatamata ühisele probleemile võib soovimatute karvade eemaldus olla aeganõudev, keeruline ja lisaks üpris kulukas. Veel enam, erinevate ilusalongide pakutavad meetodid on pahatihti ainult tühjad lubadused, mitte tõepoolest püsiva tulemusega karvaeemaldus- või vähendusprotseduurid. Asjaolusid muudab veel segasemaks see, et erinevatele kehaosadele, nahatoonidele ja karvatüüpidele ei ole ühtset karvade eemaldamise lahendust, vaid valik tuleb langetada erinevate karvaeemaldusprotseduuride vahel.

Kodu- või salongihooldus?
Karvaeemalduse võimalusi kaaludes peame kõigepealt tegema valiku koduse protseduuri või salongitoodete ja -teenuste vahel. Karvade eemaldamine kodus on maailmas tõusev trend, mida üha rohkem inimesi avastab ja harrastab. Mõte peitub meetodite lihtsuses, aja kokkuhoius ja soodsas hinnas. Lisaks kaasneb ilusalongides tehtavate protseduuridega üpris krõbe hind.
 
Pleegitamine. Kui sul on tumedad karvad, mida sa ei soovi eemaldada, kasuta pleegitamist!
Pleegitamisega ei eemaldata soovimatuid karvu, vaid muudetakse nende värvus heledamaks pigmendi eemaldamise teel. Tänu sellele paistavad karvad vähem välja. Meetod on odav ja kasutatakse peamiselt näo piirkonnas (ülahuul, lõug) ja käsivartel.  

Karvaeemaldusmeetodid
Karvaeemaldustoodetest ja ravikuuridest, mis on mõeldud soovimatute karvadega tegelemiseks ja nende eemaldamiseks, puudust ei tule. Alljärgnevalt anname ülevaate erinevatest kodustest karvaeemalduse võimalustest, et sa saaksid valida endale sobiva. Mõned meetodid liigsete karvade eemaldamiseks tegelevad probleemiga vaid nahapinna tasemel, eemaldades ainult iga karva nähtava osa. Need protseduurid kalduvad olema valuvabad, kuna nende protseduuride käigus ei tõmmata karva välja koos karvanääpsuga. Sellist tüüpi karvaeemaldusmeetodit tuntakse depilatsiooni nime all. See on kõige levinum karvaeemaldusmeetod.  
Depilatsioonikreemide plussid:
– protseduur on lihtne ja valutu – ei ole ohtu, et tekivad vistrikud ja karvad hakkavad sisse kasvama

– püsid karvavabana 5–7 päeva

Epilatsioon
Teised meetodid püüavad eemaldada terve karva, sealjuures ka karvajuure, mis jääb nahapinna alla. Epilatsiooni põhiprotseduuride hulka kuuluvad vahatamine, sugaring, laserid, intensiivne pulseeriv valgus, pintsettidega kitkumine, elektrolüüs ning lisaks veel paljud erinevad epilatsiooniseadmed. Selle kategooria karvaeemaldusmeetodid on küll pisut valulikumad, kuid karvakasv on palju aeglasem. Seda sellepärast, et karv peab kasvamiseks enne juure moodustama. Kui otsite püsivat lahendust liigsele karvakasvule, on epilatsioon parim valik!

Vahatamise plussid:
– kõige suuremaks plussiks on loomulikult tulemuse pikk kestvusaeg – 2-3 nädalat

– töödelda saab nii suuri (jalad, keha) kui väikseid piirkondi (ülahuul, kulmud)

– pehme ja sile tulemus

Järelhooldus
Depilatsioonidevahelise aja pikendamiseks ära unusta kasutada karvakasvu pärssivaid tooteid! Soodsaim aeg karvakasvu pärssivate toodete jaoks on kolm-neli päeva pärast depilatsiooni, kuna siis on karvatupp kõige vastuvõtlikum välismõjutustele.   

 

Heinike Juhanson