MARTIN PLASERI AVAMEELNE KIRI: miks purunes tema abielu tegelikult

Maadlusklubi Korrus3 asutaja ja maadleja Martin Plaser, kes igapäevaselt tegeleb oma klubis laste õpetamisega, on alati olnud väga armastav isa. Abikaasa Kati Plaseriga on tal neli last, ent nüüd selgub, et paari abielu on karile jooksnud.

Maadlusklubi Korrus3 asutaja ja maadleja Martin Plaser, kes igapäevaselt tegeleb oma klubis laste õpetamisega, on alati olnud väga armastav isa. Abikaasa Kati Plaseriga on tal neli last, ent nüüd selgub, et paari abielu on karile jooksnud.

Abielu Katiga purunes ning ei olnud seotud kolmanda isikuga. Loe uudist lähemalt siin

Meedias levis uudis Martini lahutusest kulutulena ning paraku kannatas ka tema uus armastus Regiina, kes tegelikult ei ole mingilgi moel seotud Martini lahutusega. Regiina ja Martin tutvusid alles hiljem ning põhjus, miks abielu otsa sai, peitub hoopis sügavamal.

Martin tegi sel teemal avaliku postituse oma Facebooki lehele, kus ta kirjutab:

Suvi-sügis kulgesid tülide ja muredega, jäi ära suvine perereis, sügis tõi rutiinidesse uppumise ja unustuse. Unustasin enda. Novembris otsustasin asuda elama mujal kui tavapäraselt.
Hommikul läksin lapsi lasteaeda viima, õhtul trenni. Väsisin kodus diivanil magamisest. Läksin Korrus3 diivanile. Üksildus hinges, paljuski enda tegemata ja tehtu tõttu. Annan endast kõikjal ja hajun algosadeks. On asju, millest avalikult ei saa rääkida, on asju, millest ei räägita.
Täpsema eneseanalüüsi avaldan kindlasti hiljem, aga muredast hingest pole hetkel palju võtta. Tulevikus leian mooduse. Tunnete mind. Mõned rohkem, teised vähem. Mul on emotsioone, need peidan tuima koore alla, vähe annan endale voli neid paista. Lihtsalt olin väsinud valetamisest ja teesklemisest.

Armastan oma lapsi, lapsi ma ei jäta kuidagi. Kui on lahutus, võib seda teha mitmeti, mina otsustasin nii. Lapsed on minuga, kes teab, see teab. Hetkelgi suurematega Rootsis võistlustel.

Ma ei pea ennast õigustama. Ei teegi seda. Lihtsalt teen selle teksti oma laste ja Regiina kaitseks. Ennast ma kaitsma ei pea, deflonkihi sain Lasnamäel kasvades. Kati on oma ütlused andnud.

Pidin saama olla üksi ja oma mõtetega. Lahutus oli kindel, otsus paigas. Asjad pakiti ja osa võtsin kaasa ise. Mehi on igasuguseid. Mina olen selline.

Mõnda aega laos riiulil olles hakkad oma vajalikkuses kahtlema ja tolm muutub rusuvalt raskeks. Ei olnud lihtne ärgata, tervitada päeva, mängida lastega, treenida teie omi. Treenida neid, kes juba lahutatud peredest, treenida mehi ja naisi, kes ise lahutustes süüdlased või ohvrid. Vahet polegi kes-kuidas. 

Regiinaga tutvusin, nagu elus ikka armastusega, juhuslikult. Sport ühendas, innustas soov õppida ja ennast täiendada. 
Süda võtab vastu, kui seal on ruumi – õpetas üks tark inimene.

Lahutus on ainult formaalsus. See on paber. Jah, viimast korda saaks veel teha ühist tuludeklaratsiooni…
Kati jääb mu laste emaks. Mina jään oma laste isaks. 

Regiina on minu uus elukaaslane, ta toetab mind ka selles, et minevik on “kirju”. Toetab mu tegevusi lastega. Regiina pole siin milleski süüdi. Temaga tutvusin peale seda, kui kõik oli läbi, olin kodust kolinud välja. Ta ei ole seda abielu lõhkunud. Kui keegi lõhkus, siis olin see mina. Kahju, et seda varem ei mõistnud – abielu on läbi. 

Panustasin ja tegin igal pool mujal rohkem kui kodus. Kodu ununes. Andestust polnud. Aeg on nüüd mehiselt vastutada. Toetan oma laste elu igakülgselt, toetan lapsi, nagu oskan, ja tegelen nendega ka peale lahutust. Olen olemas, ennekõike oma lastele. Ja kindlasti oma uuele armastusele – Regiinale.

Loe Martini täispikka postitust Facebookis siin