Reklaam sulgub sekundi pärast

KAHJULIK TEGEVUS, mis võib kõrvakuulmise rikkuda

Enamus meist on kuulnud, et kõrvu ei tohiks vatitikuga puhastada, kuid miskipärast ei võeta seda sageli tõsiselt ning halvimal juhul võib tulemuseks olla trummikile purunemine. Vatitikuga kõrva puhastamine ei tee kõrva tegelikult puhtaks, vaid lükkab kõrvavaigu veelgi sügavamale ja siis saab selle välja aidata vaid arst!

Enamik meist on kuulnud, et kõrvu ei tohiks vatitikuga puhastada, kuid miskipärast ei võeta seda sageli tõsiselt ning halvimal juhul võib tulemuseks olla trummikile purunemine. Vatitikuga kõrva puhastamine ei tee kõrva tegelikult puhtaks, vaid lükkab kõrvavaigu veelgi sügavamale ja siis saab selle välja aidata vaid arst!

Kõrvavaigul on oluline ülesanne, nimelt kaitseb see kõrva ja kõrvakanalit mustuse ja bakterite eest ning hoiab selle puhtana. Vaik loob antibakteriaalse keskkonna ning tegelikult suudavad kõrvad end ise puhastada - üleliigne vaik liigub kõrvakanali välisele äärele ja selle saab ka ilma vatitikuta eemaldada. Kõrva sees olevat vaiku torkida ei tohiks!

Vatitikuga kõrva puhastades lükkame me vaigu sügavale kõrvakanali sisemusse ja see võib omakorda blokeerida kuulmekäigu, mille tulemusena võib kuulmine halveneda ja lisaks võivad tekkida ka põletikud. Halvimal juhul puruneb trummikile ja selle paranemine võtab kaua aega. 

Kõrvakanal on väga õrn ja kui sa tunned, et vaik ei tule kõrvast välja nii, nagu peaks, ja see ajab kõrvad sageli lukku, siis pöördu perearsti poole! 

Vatitikud ei ole mõeldud kõrvade puhastamiseks!

Allikas: Huffingtonpost.com