Kõik, mida oled puuderkreemist teada tahtnud

Selleks, et teha kaunis jumestus, mis ei riiva silma, on väga oluline, et näonahk oleks ühtlane. Nii võid teha jumestuskreemiga oma välimuse juures imet, kui vaid oskad seda õieti kasutada.

Selleks, et teha kaunis jumestus, mis ei riiva silma, on väga oluline, et näonahk oleks ühtlane. Nii võid teha jumestuskreemiga oma välimuse juures imet, kui vaid oskad seda õieti kasutada.

Jumestuskreemi ostma minnes vali selline hetk, kus sinu nahk on kõige loomulikum. Ära tee seda peale solaariumi külastust või kui oled just kosmeetiku juurest tulnud. Mine jumestuskreemi ostma hommikul, siis ei ole su nahk päevaga liigselt rasuseks läinud ning sinu nahk on loomulikult kaunis, just selline nagu sa soovid, et see ka õhtul oleks.

Alati küsi julgel abi konsultandilt, igal firmal tuleb uuendusi tootevalikus ja just nemad teavad, mida soovitada. Võid küsida ka kosmeetikult oma naha kohta, kas see on kuivema poolne või rasune. Kodusel viisil saad sellele kinnitust, kui salvrätiku puhtale näole kannad ning ootad hetke. Eemaldades salvrätiku, vaata seda valguse käes. Kui see on endiselt  kuiv, siis on sinu nahk kuivema poolne, kui rätikul on tekkinud niisked kohad, siis kaldub sinu nahk rasuse poole, vastavalt siis niiskele, kas T-tsoonil või siis kogu näol.


Puuderkreemide valik on väga lai. Vastavalt vajadusele õigesti valitud põhjakreem tõestab ennast rohkem kui sa oodata oskad. Jumestuskreemi tekstuuri vali käeseljal, kas see on paks või õhuke.
Jumestuskreemi pigmentatsioon on kuni 20 % , seega katab see just nii palju, et ühtlustamiseks piisab aga tugevad defektid jäävad ikka näha. Samas igapäevaselt on jumestuskreem hea, kuna kreemi niiskustase on kõrge.
Olemas on nii õli- kui ka veesisaldusega kreemid, vastavalt siis sellele, kas soovid loomulikku õrna niiskusega või matti tulemust. Kui sinu nahk on rasune või sellele kalduv, siis sobib matiks tegev jumestuskreem.

Vahapõhjaline puuderkreemi pigmentatsiooni sisaldus on kõrgem, kuni 55%, seega katvus on märksa kõrgem. Ka peab selline põhi hästi niisuksele vastu. Kasutatakse palju tele- ja lavameigi puhul, kuid õrn kiht sobib hästi ka igapäevase meigi puhul.

Neile, kel loodus on kauni ja veatu naha kinkinud, sobivad hästi toonivad päevakreemid, milles on vaid 3% pigmentatsiooni.

Jumestuskreemi proovi endale naha peale. Algul kanna käeseljale erinevaid toone, sealt valides sinule kõige sobivamat proovi lõuajoonele. Nii võid 3-4 erinevat tooni kõrvuti lõuale tõmmata ning võrrelda, milline neist on kõige vähem näha. Jumestuskreem peaks olema täpselt sinu nahaga ühes toonis või siis õige pisut heledam. Lõualuu on koht, kust saad sellise tooni, mis sobib sinu näo ja kaelaga.

Selleks, et peita tumedaid silmaaluseid või defekte näol, sobivad erinevad peitekreemid- ja pulgad. Nendes olev pigmentatsioon on varieeruv, vastavalt selle, millist ala soovid nendega katta.
Et peita siniseid silmaaluseid või sinise alatooniga ebaühtlusi, vali oranzikas või punakas peitekreem. Et katta punetust või vistriku, vali roheka tooniga peitekreem. Kui häirib lillakas defekt nagu veresoon, siis selle kaotab kollast tooni kreem. Kui oled valinud õige tooni ja tekstuuriga puuderkreemi, siis kanna see nahale nii, et tulemus jääks loomulik ja kauapüsiv.

Alati puhasta ja niisuta nägu enne meigi tegemist. Kui sul on aega, siis kanna päevakreem ning oota 20 minutit enne kui jumestust tegema hakkad. Puuderkreemi saad kanda sõrmede, meigikäsna või pintsli abil. Kõik erinevad meetodid on teretulnud. Sõrmedega saad loomuliku tulemuse ning hoiad kreemi kokku. Käsnaga jäävad sõrmed puhtaks, kuid jumestuskreem imendub käsna sisse ning selle kadu on suurem. Kui niisutad õrnalt meigikäsna enne kasutamist, väldid seda, et jumestuskreem kaotsi läheb. Pintsliga on ilus ühtlane tulemus ning seda kasutades teed nahale õrna massaa