Kõik põsepunast

Põsepuna lisab ilmet igale nahale ning annab tervisest pakatava jume. Põsepuna võib kanda põsesarnadele, laubale ning isegi ninaotsale.  Kui kael on näost heledam, võib sellele tooni andmiseks veidi põsepuna peale kanda Põsepuna toob välja piirkonnad, mida võibolla muidu tähele ei panekski.

kadri@buduaar.eePõsepuna lisab ilmet igale nahale ning annab tervisest pakatava jume. Põsepuna võib kanda põsesarnadele, laubale ning isegi ninaotsale. Kui kael on näost heledam, võib sellele tooni andmiseks veidi põsepuna peale kanda Põsepuna toob välja piirkonnad, mida võibolla muidu tähele ei panekski. Mõnikord kantakse see peale selgelt piiritletud laikudena, mõnikord tehakse seda märksa tagasihoidlikumalt. Siiski on põsepuna saladus selles, et seda tuleb peale kanda väga vähe. Kui vaadata proffessionaalse meigikunstniku tegevust, paneme tähele et ta kannab põsepuna peale lausa miniatuurses koguses.


Puuder põsepuna on parim variant, mida oma näole kanda. See ei ummista poore, kuna on naha peal. Kuivad või kompaktsed põsepunad sisaldavad kaoliini ja värvaineid ning neid on ka kerge ja lihtne nahale kanda. Põsepunapintslit kasutades hajutage puna oma põsesarnadele. Kui soovite lisada kontuuri, pange põsepunale juurde veidi tumedamat puna.


Kreemjat põsepuna tuleb kasutada väga ettevaatlikult. Põsepuna kantakse nahale pärast jumestuskreemi või puudrit  Hajutage seda suunaga ülespoole. Põsepuna ei tasuks kanda ninasõõrmete tasapinnast madalamale ja silmapupillidest sissepoole. Enne põskedele kandmist koputa pintsli vart kergelt vastu peopesa, et põsepuna pealepanekul pintslist ühtlasemalt jaotuks. Muidu võib tulemus jääda laiguline ning ebaühtlane. Põsepuna pealekandmine nõuab harjutamist.
ümarale näole tuleks puna peale kanda pikaksvenitatud kolmnurga kujul – meelekohtadest suunurkadeni. Lameda näo korral tuleks aga põsepuna kanda põskedelt nina poole. Terava lõua võib põsepuna abil ümaramaks muuta. Liiga laia laupa võib põsepuna abil külgedelt tumedamaks muuta.

Põsepuna asemel võib kasutada ka pärlpuudrit, see annab nahale, eriti päevitunud nahale ilusa loodusliku helenduse.