Kuidas jumestada silmi, kui kannad prille

Kuidas jumestada silmi, kui kannad prille

Vastavalt sellele, kas kannad lühi- või kaugnägijate prille, muutuvad su silmad visuaalselt läbi prilliklaasi kas suuremaks või väiksemaks. Samuti muudab peegeldav prilliklaas meigivärvid pea nähtamatuks. Kui järgida mõnda head nippi, kuidas meiki teha vastavalt prillile, saad oma silmad veelgi kaunimalt esile tuua.

Vastavalt sellele, kas kannad lühi- või kaugnägijate prille, muutuvad su silmad visuaalselt läbi prilliklaasi kas suuremaks või väiksemaks. Samuti muudab peegeldav prilliklaas meigivärvid pea nähtamatuks. Kui järgida mõnda head nippi, kuidas meiki teha vastavalt prillile, saad oma silmad veelgi kaunimalt esile tuua.

 

• Tihti leiavad prillikandjad, et peavad rohkem meikima oma silmi, et neid prillide tagant esile tuua. See aga võib hoopis üldmuljet rikkuda, eriti kui tegemist pole kogenud meikijaga. Kui silmade jumestamine on sinu jaoks liiga raske, tõmba tähelepanu hoopis läikivatele huultele, nii jääb üldmulje kindlapeale stiilipuhtam.

• Kui sinu prillidest tekib vari põskedele, siis kanna silma peitekreemi natuke kaugemale põskede suunas, see muudab selle piirkonna heledamaks.

• Kui kannad prille, siis tõmbad kohe tähelepanu ka kulmudele. Jälgi, et prilliraam ja kulmukuju sobiksid omavahel, vajadusel kujunda kulmud. Oluline on meeles pidada, et sinu nägu raamivad silmad ja kulmud, mitte prillid.

• Kui prilliraamid on erksad, siis ei ole mõtet lauvärviga rohkem värvi lisada. Pigem pane rõhk näiteks volüümikatele ripsmetele. Kui siiski soovid värvi kasutada, eelista pigem ühte tooni. Hästi mõjuvad raamiga samad toonid või vastandvärvid. Tõmba näiteks raamiga ühte värvi lainerjoon ülemisele laule. Kui aga prilliraamid on näiteks punased, siis ära nii ekstreemseks mine ja eelista põnevaid silmavärve pigem õhtuse meigi puhul.

•Kui kannad prille, millel on peegeldav klaas, lähevad enamus värvid kaotsi ning sul tuleb kasutada silmameigis intensiivsemaid toone.

• Läätsekandjatel on meigi tegemine kergem. Küll aga on soovitav kasutada kreemjat või märga lauvärvi, kuna puuder võib kergelt silma lennelda ning läätsele kinnituda, mis omakorda  tekitab ärritust.

Kaugnägijate prillid ja silmad

• Kui klaasid teevad silmad visuaalselt suuremaks, siis eelista tumedaid värve silmameigis, need muudavad silmad näiliselt väiksemaks. Samuti pead olema eriti tähelepanelik hajutamisel, sest suurendavad klaasid armu ei anna!

• Tume ei tähenda alati musta, proovi näiteks pruuni, tumerohelist või sügavsinist, neil on sama efekt kui mustal, ent need on märksa huvitavamad.

• Neil, kelle prilliklaasid suurendavad, on oluline teada, et soovitav on ripsmeid värvida vaid ülevalt, et vältida veelgi ümaramaid jooni silma puhul. Kui soovid silmi ilmekamaks muuta, värvi neid hoopis piklikumas suunas, välisnurka väljapoole hajutades.

Lühinägijate prillid ja silmad

• Lühinägijate prillidel on jällegi vastupidised probleemid. Kuna silmad muutuvad näiliselt väiksemaks, kasuta silmadel pigem heledaid, pastelseid värve. Valge või beež silma sisenurgas muudab silmad näiliselt suuremaks.

• Kanna ripsmetušši nii ülemistele kui ka alumistele ripsmetele, et silmad suuremaks muuta. Hea nipp on kanda musta värvi ülemistele ripsmetele ning pruuni alumistele, nii jääb mulje, et su silmad on loomulikult suured.

• Samuti kasuta julgelt ülemist lainerijoont. Tee joon aga selline, et lau nähtavale osale kanna heledat lainerit ning välisnurk värvi tumedama laineriga, see muudab silmad näiliselt ümaramaks.

Nipp: Kui pildistamisel jäävad prilliklaasid alati läikivad, siis suuna oma nägu natukene diagonaalis ning lõug sentimeetri võrra allapoole, nii ei peegeldu fotoka valgus otse klaasile.

 

Mari Ojasaar