Oprah raamatuklubi 9.02: Eckhart Tolle “Uus Maailm”

8 kommentaari
Oprah raamatuklubi 9.02: Eckhart Tolle “Uus Maailm”

9. veebruari Oprah raamatuklubi tutvustab fenomenaalset Eckhart Tolle  raamatut “Uus Maailm”, mis tõlgiti 2007. aastal ka eesti keelde ja mida leiab meie raamatupoodidest. See on raamat, mis õpetab sind uutmoodi elama ja ava su silmad. Oprah`saate külalisteks on inimesed, kelle elu see raamat on totaalselt muutnud. Vaata Oprah`t  9. veebruaril kell 19.30.

Raamatust:

Eckhart Tollet võib pidada läänemaailma kaasaja suurimaks vaimseks õpetajaks. Rahvuselt sakslane, kasvas Tolle Hispaanias, kus isa teda kooli ei sundinud, ja tundeline noormees õppis, mida süda ihaldas. Edasi õpingud Londoni ülikoolis ja siis tugev enesetapumõte, mis pani ka küsima, kes on see “tõeline mina” – kas see, kes end tappa tahab, või see, kes seda jälgib. Siit otse rabav tunnetus oma õigest ja valeminast ja mitu aastat ülendet vagabundielu. Praegu Kanadas resideeruva guru esimene raamat tõusis kohe bestsellerite tippu, sest see polnud mitte ümberjutustus infost või tarkustest, vaid tõeliselt teadvust muutva kogemuse edasiandmine.

Teadvuse võimalikust muutusest räägib ka “Uus maailm”, mis on ehk Tolle seniilmunuist kõige esinduslikum ja lugejasõbralikum. Teatud häälestust see siiski eeldab, olles küll eestlase skeptilisele arule ja vaikset ekstaatilisust eelistavale hingele igati kohane kaasatunnetamine.

Kui kogu inimkonna ajalugu on meeltesõgeduse lugu, siis ei saa see teisti olla ka usunditega. Tolle pooldab vahetegemist religiooni ja vaimsuse vahel, sest mis tahes dogmade süsteem ei tee sind veel vaimseks. Seega on paratamatu, et teadvuse muutus kerkib suurel määral esile väljaspool religiooni. Inimeste vaimne tase sõltub tegelikult nende teadvuse seisundist.

Veel suht väike, ent kiiresti kasvav osa inimkonnast kogeb juba täna vanade minakesksete mõttemudelite lagunemist ja uue teadvusemõõtme kohalolu. See pole uus usund ega mütoloogia. Tolle hea sõnum on, et inimteadvust on võimalik muuta.

Uue tunnetuse keskmes on tõdemus, et olemine on suurem kui mõtlemine. See on nii lihtne ja nii revolutsiooniline. Ja sobib hästi meile – eestlastele – kel pole suuri filosoofe, küll aga suuri müstikuid ja teadjamehi/naisi Masingust Kaplinskini ja Aarmast Viilmani. Uus taevas on muutunud inimteadvuse esiletulek ja uus maailm on selle peegeldus füüsilises tegelikkuses.