TOP 12: NEMAD ON KÕIGE SILMAPAISTVAMAD Eesti naised maailmas

TOP 12: NEMAD ON KÕIGE SILMAPAISTVAMAD Eesti naised maailmas

Estonian World koostas juba teist aastat järjest rahvusvahelise nasitepäeva puhul nimekirja maailmas enim silmapaistvamatest eestlannadest. Valituteks osutusid need naised, kes omal moel Eestit tervele maailmale tutvustavad. Siin on 2016. aasta kõige silmapaistvamate naiste TOP 12. 

Estonian World koostas juba teist aastat järjest rahvusvahelise naistepäeva puhul nimekirja maailmas enim silmapaistvamatest eestlannadest. Valituteks osutusid need naised, kes omal moel Eestit tervele maailmale tutvustavad. Siin on 2016. aasta kõige silmapaistvamate naiste TOP 12. 

12. Karmen Pedaru, supermodell 

Kehrast pärit Pedarust sai modell 2005. aastal, kui ta ise oli alles 15aastane neiu. Karmen oli enne seda Eesti naiste jalgpallikoondise väravavaht. 

Tema 11 aasta pikkune karjäär on märkimisväärne. Rahvusvahelistele lavadele astus naine 2007. aastal. Tänaseks on Pedaru models.com’i poolt üheks moemaailma ikooniks nimetatud.

11. Ingrid Lukas, laulja-helilooja 

Lukas sündis küll Eestis, kuid 10aastaselt kolis ta emaga koos Zürichisse. Hoolimata sellest, et naine on end seal väga koduselt sisse seadnud, rõhutab ta alati, et tema suurimaks inspiratsiooniallikaks on siiski kodumaa – Eesti. 

10. Marina Kaljurand, Eesti välisminister 

Marina Kaljurand on naine, keda sooviks iga viies eestlane meie uue presidendina näha. Kaljurand on olnud väga paljudes riikides Eesti suursaadikuks – seda näiteks Ameerika Ühendriikides, Venemaal ja Iisraelis. 

9. Ilon Wikland, illustraator 

Wiklandi illustratsioonid kaunistavad enamikke Astrid Lindgreni poolt kirjutatud raamatuid. Tartus sündinud ning Haapsalus kasvanud naine põgenes perega 1944. aastal Eestist Rootsi. Sidemed Eestiga on siiski säilinud ja Wikland käib tihti kodumaad külastamas. 

8. Anu Realo, teadlane

Anu Realo on Tartu ülikooli psühholoogiateaduskonna professor. Ta kuulub teadlaste hulka, keda üle maailma kõige rohkem tsiteeritakse ning samuti peetakse teda väga hinnatud teadlaseks ka Eestimaal. Ta on avaldanud üle 90 artikli ja võitnud Eesti riikliku teadlaste auhinna.

7. Reet Aus, moedisainer 

Reet Aus on moedisainer, kes on leidnud suures äris oma kindla suuna – naine on suutnud ühendada masstootmise ning säästliku mõtteviisi.

6. Roberta Einer, moedisainer 

Roberta on tõusev täht moemaailmas, kes ka Briti Moenõukogule silma on hakanud. Ta on oma töödes maksimalist ning tulevikus võime temast kindlasti veelgi rohkem kuulda.

5. Birgit Püve, fotograaf

Endise ajakirjaniku ja toimetaja Püve töö keskendub mälule ja identiteedile. Kui Eestit kajastatakse enamasti hingematvate piltidega loodusest ja Tallinna vanalinnast, keskendub see naine hoopis portreedele ja inimeste endi jäädvustamisele.

4. Anett Kontaveit, tennisist 

Kontaveit tõusis eelmisel aastal tennises Eesti esireketiks. Ta alustas oma treeninguid kõigest 6aastaselt ema käe all, kolm aastat hiljem pälvis ta juba oma esimese tiitli.

3. Maarja Kruusmaa, professor 

Levinud stereotüübi kohaselt on robootika meeste pärusmaa. Kruusmaa lükkab selle arvamuse täiesti ümber. Tema uurimisala hõlmab endas nii biorobootikat, kunstlikke lihaseid kui ka robotite õppimisvõimet.

2. Kelly Sildaru, vigursuusataja

14aastane Sildaru on enamike eestlaste südametesse pugenud. Ta on üks edukamaid sportlasi, kes sel aastal ka X-Games’i kuldmedali endale krabas. 

1. Kristiina Poska, dirigent

Nii nagu paljud teised naised, ei ole Poska ehk eestlaste hulgas kõige tuntum nimi. Tuleb aga välja, et eelmisel aastal oli just selle Türilt pärit naise näol tegemist nõutuima naisdirigendiga maailmas.

Fotosid maailmas ilma tegevatest eestlannadest saad vaadata SIIT.

estonianworld.com