3 fakti juuste väljalangemise kohta

3 fakti juuste väljalangemise kohta

Säravad ja paksud kiharad kaunistavad igat naist ning olenetama sellest, kas sul on pikad või lühikesed juuksed, peaasi, et nad oleksid terved! Juuste välja langemine võib paljudele naistele parajat peavalu tekitada ning põhjuseid, miks juuksed välja langevad, on erinevaid. Õige toitumine (valgud, kasulikud rasvad ja kaltsium) mängib muidugi väga suurt rolli, ent see pole veel kõik.

Säravad ja paksud kiharad kaunistavad igat naist ning olenetama sellest, kas sul on pikad või lühikesed juuksed, peaasi, et nad oleksid terved! Juuste välja langemine võib paljudele naistele parajat peavalu tekitada ning põhjuseid, miks juuksed välja langevad, on erinevaid.

Õige toitumine (valgud, kasulikud rasvad ja kaltsium) mängib muidugi väga suurt rolli, ent see pole veel kõik.

Allpool on välja toodud kolm fakti, mida sa juuste väljalangemise kohta teada võiksid.

1. Juuste pesemine

Mitmed Hollywoodi staarid on öelnud, et nad üritavad juukseid võimalikult harva pesta, sest šampoon muudab peanaha kuivaks ja juuksejuured ei saa vitamiine kätte, muutuvad nõrgaks ning tulemuseks võib olla juuste väljalangemine. Tegelikult see päris nii ei ole! Jah, duši all pead pestes võib pihku juukseid jääda küll, ent seda ei saa kuidagi seostada sellega, et juuste pesemine põhjustab juuste väljalangemist. Šampoon puhastab peanahka ning eemaldab surnud naharakud ja mustuse. Kui juukseid liiga harva pesta, võib tekkida kõõm ning see omakorda pidurdab juuste kasvu, sest peanaha niiskuse tasakaal on paigast ära. Juukseid tuleks pesta vastavalt vajadusele ning kasutada sobivat šampooni! Kui sul on värvitud juuksed, siis kasuta ka vastavat šampooni. 

2. Päike ja D-vitamiin

Jah, juukseid tuleks kindlasti otsese päikese eest kaitsta, ent silmas tuleks pidada ka seda, et juuksed vajavad D-vitamiini ja just päikesevalgusega me seda saamegi. D-vitamiin kiirendab juuste kasvu ja selle vitamiini puudusel võivad juuksed hakata välja langema. Kindlasti tuleks süüa ka toitu, mis sisaldab D-vitamiini.

3. Juuste värvimine

Kui sa just juukseid ei pleegita või blondeeri, siis juuste värvimine ei põhjusta nende väljalangemist. Küll aga võivad juuksed muutuda nõrgaks ja hakata murduma, kui sa neid liiga palju töötled – föön, sirgendaja, tugevalt pähe seotud patsikummid ja kange juukselakk rikuvad juukseid palju rohkem. Kuid kokkuvõttes ei põhjusta ka need asjad juuste väljalangemist vaid hoopis juuste murdumist!

Allikas: health.com