CHRISTIN-AMANI KIIVIKAS rääkis avameelselt bikiinifitnessi elustiilist

Staarkulturist Ott Kiivikas, kes mõni aeg tagasi krooniti kulturismis Euroopa Meistriks, treenib nüüd ka oma 14aastast tütart Christin-Amani Kiivikat. Amani tõdeb, et ta on väikesest peale armastanud spordiga tegelemist ja ilus ning treenitud keha on tema jaoks väga oluline. Unistused on suured ning täita aitab neid isa Ott.

Staarkulturist Ott Kiivikas, kes mõni aeg tagasi krooniti kulturismis Euroopa Meistriks, treenib nüüd ka oma 14aastast tütart Christin-Amani Kiivikat. Amani tõdeb, et ta on väikesest peale armastanud spordiga tegelemist ja ilus ning treenitud keha on tema jaoks väga oluline. Unistused on suured ning täita aitab neid isa Ott.

Amani on varasemalt tegelenud kergejõustiku ja vehklemisega, ent mõte bikiinifitnessist ei andnud rahu ja nii see alguse saigi. “Mõte bikiinifitnessiga tegelema hakata ei tulnud üleöö. See mõte oli mul peas olnud juba tükk aega… Mulle meeldib, kui naisel on treenitud keha. Minu jaoks on see väga oluline. Jah, valikuid on palju, aga bikiinifitnessi valisin just seetõttu, et seal on parajalt lihaseid, samas mitte väga palju ja ka mitte vähe, vaid just selline ilus treenitud naisekeha, mida ma usun, et enamik naised sooviks sisimas,” tõdeb ta.

Treeningpäevi on nädalas hetkel viis. “Mul on selline süsteem nagu 2+1 ehk siis kaks trennipäeva ja üks puhkepäev. Treenin jõusaalis erinevaid lihasgruppe, nii nagu see treeningprogramm ette näeb. Just tegime isaga uue trenniplaani, kus panime rohkem rõhku ülakehale, sest nagu looduse poolt antud, on üldiselt naistel ülakeha nõrgem kui alakeha. Bikiinifitnessis peab olema lihasmassi.”

Paljud naised tunnevad vahel, et täna ei viitsi trenni minna ja sageli jäetaksegi trenn vahele. Amani seda tunnet ei tea. “Mulle on alati meeldinud trenni teha ja seda juba väikesest peale. Selles suhtes mul trenniminemisega küll probleeme pole. Eks ma ikka vahepeal mōtlen, et täna ei jaksa minna, aga üldiselt tuleb seda harva ette. Kui on puhkepäev, siis ma alati mõtlen, et ega ma täna ei jōuakski trenni minna, järelikult keha saab aru ja taastub ōigesti. Ega muidugi, kui Euroopa meistrist isa on sulle trenniplaani koostanud, siis ilmselgelt on trennipäevad ja puhkepäevad paigas. Kui mul tekib tunne, et ma ei jaksa minna trenni, siis ma mõtlen sellele tundele, mis peale trenni tekib… See on kõige parem tunne üldse,” nendib ta.

Amani ei ela oma isaga koos ning varem nägid nad üksteist väga harva, ent nüüd ollakse koos peaaegu iga päev ja selle üle on Amanil muidugi hea meel. “Kuna ma isaga koos ei ela, siis vanasti nägime me kord kuus või siis ei näinud üldse ja kui nägime, siis rääkisime sellest, et kuidas koolis läks ja kuidas trennis läks, aga see oligi kõik. Nüüd, kus ma bikiinifitnessiga tegelen, on meie teemad väga palju muutunud. Eks ikka räägime, kuidas koolis läks ja trennis, aga nüüd on meil ühised huvid, mis on meid palju lähedasemaks teinud. Me näeme peaaegu iga päev ja mul on selle üle hea meel.”

Bikiinifitnessiga kaasneb üsnagi paika säitutud menüü ja enne võistlusi on ka range dieediperiood. Amani aga dieedi peale mõtlema ei pea ning väga kindlat menüüd Ott talle samuti teinud ei ole, sest tegu on siiski kasvava organismiga. “Paljud arvavad, et ma pean dieeti, aga kuna ma olen alles 14aastane, siis isa ütles, et ta väga kindlat menüüd teha ei taha, kuna olen kasvavas eas. Mulle meeldib tervislikult süüa, sest olen väikesest peale saanud isa juurest head ja paremat. Kui ta õhtuti trennist tuli, siis küsisin alati kodujuustu juurest ampsu, mis on siiani mu lemmik. Koolis on meil hea võimalus õpilastel hommikuti putru söömas käia. Tavaliselt söön seal või siis kodus kas võileibu või müslit. Lõunasööki söön samuti koolis, selleks on siis kas mõni supp või praad (valikus on riis või pasta) ja sinna juurde kaste kanalihaga vōi kalaga ja värske salat. Enne trenni võtan kas mõne puuvilja või energiabatooni. Õhtul söön aga rohkem piimatooteid, näiteks muna, kodujuustu või jogurtit. Söön seda, mille järele mul isu on ja muidugi on see alati tervislik. Oma toitu ma grammi pealt ei kaalu.” 

Meil kõigil on unistused. Millest unistab Amani? Kus ta sooviks ennast täna kümne aasta pärast näha? “Elan üks päev korraga ja kümne aasta pärast ma loodan ja arvan, et tegelen endiselt oma alaga. Ma unistan saada treeneriks ja olla paljudele tüdrukutele/naistele eeskujuks. Isa aitab mind selles osas ja õpetab mind juba praegugi. Eelkõige ootan ma 2018. aastal toimuvaid Eesti Meistrivõistlusi, kus astun esimest korda lavale. Bikiinifitnessis tahan ületada ennast ja säilitada naiselikkuse ja sealjuures siis treenitud keha.

Kõige raskemaks osaks bikiinifitnessiga tegelemise juures peab Amani dieedi pidamist. “Kuna ma võistlusdieeti ei ole pidanud, siis minu arvates see saab olema ka kõige raskem osa selle kõige juures, aga kuna sinna on veel nii palju aega, siis ma sellega oma pead praegu ei vaeva,” muigab Amani, kes elab üks päev korraga ja teeb seda, mida ta armastab.