Reklaam sulgub sekundi pärast

HIRMUDE ÜMBERPÖÖRAMISE KUNST. Abistavad nõuanded

Jätkame tervendavat koostööd veebiportaali ja kirjastusega Valgussesaar.ee, paludes meil järgmisena rääkida hirmude teemal. Leia siit abistavaid ja mõtlemapanevaid hirmu olemuse ja sellest ülesaamise juhiseid, mis on Valgusesaar.ee poolt meile teele saadetud kokkuvõtlikuna Riina Grethiel Leppoja raamatust „Vabanemise vägi. Esimene raamat vabaduse- ja rõõmuteel kulgejale“.


HIRMUDE ÜLETAMISEST

Hirm on väga suur takistaja, kuna see hägustab meie tajusid, tekitades tunde, nagu oleks kogu maailm pime ja varjutatud. Ent kui suunata tähelepanu hirmule endale ning vaadelda seda erapooletult, siis näeme, et tegemist on lihtsalt energiamustriga, mis ei varjuta mitte kogu maailma, vaid ainult meie nägemisvälja. Hirmumustreid võime sisse võtta nii massiteadvusest kui ka teistelt inimestelt, samuti mõnest tumeda energiaga paigast, kuhu on aegade jooksul paljude inimeste hirmud ladestunud. 

Kui hirm on juba energiavälja sisse tunginud, siis on kõige esimeseks sammuks selle hirmu teadvustamine. Vahel on hirmud tähtsad sõnumitoojad, kuna võivad meid hoiatada täiesti reaalsete ohtude eest, ning siis on meil vaja oma tegevusplaan hoolikalt üle vaadata. Siiski ei tohiks me lasta ennast hirmudel juhtima ja valitsema hakata, sest sel juhul võib tulemuseks olla olukord, kus me ei julge enam kodustki lahkuda, kuna meil on nii palju hirme selle ees, mis kõik meiega välises maailmas juhtuda võib. 

Kõige tähtsam juhis on see, et hirmu ennast pole vaja karta, ning kui hirmutunne tekib, tuleb seda rahulikult vaadelda ning oma hirmule julgelt vastu astuda, et välja selgitada, kas antud hirm on tulnud tõesti reaalse ohu eest hoiatama või üritab see hoopis takistada teil minemast sinna, kuhu teil on vaja minna, või tegemast seda, mida te teha armastate. Leidub küllaldaselt inimesi, kes võivad terve elu lakkamatult karta, aga nendega ei juhtu tegelikult mitte kunagi midagi hirmsat. Nad on oma hirmude vangid, sest hirm ei luba neil teha asju, mida nad teha tahaksid, ning see takistab neil oma elu nautimast.

Ükskõik mis hirmuga teil ka tegemist ei ole, alati on hirmu taga kartus kaotada energiat. Surmahirmu puhul kardate kaotada iseennast või vähemalt teatud osa iseendast – oma keha. Kõikide teiste hirmude puhul aga taanduvad võimalikud põhjused ebamugavustundele või kannatusele, mis kaasneb energiakaotusega.

HIRMUDE ÜMBERPÖÖRAMISE KUNST

Õige hetk hirmude ümberpööramiseks on saabunud siis, kui te tõesti tunnete, et sisemusest üleskerkinud hirm lämmatab teid ning te ei suuda näha mitte mingit väljapääsu. Sellise hirmu lahustumisega võib kaasneda suur elumuutus, sest vabaneb väga palju energiat, mille vaba voolamine on olnud varem takistatud. Võimalik, et satute selle muutuse mõjul olukorda, kus teie kanda on senisest suurem vastutus. 

Hirmude ümberpööramine on eelkõige mõistuslik protsess. Seda saab teha ka inimene, kellele mediteerimine on võõras. 

Kõige esimeseks sammuks hirmude ümberpööramise juures on hirmu teadvustamine. See on juba iseenesest suur julgustükk, sest hirmutunne on ikkagi äärmiselt ebameeldiv kogemus. Me tahaksime talle selja keerata ja öelda, et tegelikult me ei kardagi. Paraku ei tee hirmu eitamine selle energiat olematuks, sest siis peidab hirm ennast lihtsalt meie alateadvusesse. Kui kujutada alateadvust ette näiteks iluaiana, siis on hirmuenergia nagu kõrvenõges või malts, mis lämmatab ilusaid taimi ehk positiivseid loovaid ideid ning takistab nende vaba kasvamist. 

Teine samm on jälgida oma emotsioone. Millised emotsioonid selle hirmuga kaasnevad? Teil tuleb leida endas julgus oma emotsioonidele otsa vaadata. Mida te näete? Mis emotsioon teid selle hirmuenergia sees olles valitseb? 

Seejärel pöörake tähelepanu oma kehatundele. Kuidas reageerib teie keha? Hirmule reageerivad meie kehad tavaliselt kokkutõmbumisega. Te võite tunda kiskuvat tunnet oma päikesepõimikus, südames või pea ümber, kuid võite tajuda ka õlgadele laskuvat koormat vms. Viimast kogete enamasti siis, kui olete muuhulgas võtnud enda kanda veel kellegi teise koorma või püüate end kellegi teise hirmust läbi töötada. 

Järgmine samm on oma mõtete teadvustamine. Kui seda protsessi üksinda läbi teha, siis võite kõik pähetulevad mõtted kirja panna ja hiljem need negatiivsed mõtted, mida võib mõnes olukorras lausa lehekülgede kaupa paberile tulvata, lihtsalt ära põletada. Pange kirja kõik mõtted, mis selle hirmuga seoses teie peas tiirlevad. 

Seejärel otsime üles oma hirmukuristiku põhja. Mis on kõige hullem asi, mis võib juhtuda? Ja kui me selle ära teadvustame, siis läheme veelgi sügavamale, päris põhja, ja küsime endalt: „Kas saab juhtuda veel midagi hullemat? Mis on kõige hullem asi, mis juhtuda võib?“ Teadvustame selle ja küsime seejärel endalt: „Kas on üldse võimalik, et midagi sellist võiks juhtuda?“ Loogiliselt mõeldes jõuame paratamatult järeldusele, et ehkki kõik on teoreetiliselt võimalik, on kõige mustema stsenaariumi aset leidmine siiski äärmiselt ebatõenäoline. Vähemalt sel juhul, kui kuulame edaspidi sisemist juhtimist, on meil kindlasti võimalik seda vältida. Me oleme nüüd oma hirmust läbi vaadanud! Siit alates hakkabki hirmutunne hajuma ja lahustuma. 

Seejärel loome vastuenergia, küsides endalt: „Mis on kõige parem asi, mis võib antud situatsioonis juhtuda?“ Mis on kõige positiivsem, kõige parem ja teie jaoks kõige meeldivam asi, mis saaks juhtuda? 

Võtke endale aega, et leida sellele küsimusele vastus. Tunnetage, kuidas see uus mõte teid positiivse energiaga täidab. Siiski on oluline, et te ei tormaks kohe plaanide tegemise juurde – sellega jõuate ka hiljem tegeleda –, vaid akumuleeriksite esmalt seda uut energiat, head tunnet, usaldust, et positiivne lahendus on võimalik, kuni teie alateadvus jääb uskuma, et kõik on hästi ja kõik ongi juba lahenenud. Kui viibite selle positiivse energia sees, siis teie hirm lahustub, ning avanevad teie ees kõik need võimalused, mida antud hirm seni on tõkestanud. 

Vaadake nüüd veel kord positiivset stsenaariumi ja veenduge, et kõik on tõepoolest võimalik. Seejärel küsige endalt: „Mis on peamine mõttemuster või uskumus, mis on senini selle positiivse lahenduse teostumist takistanud?“ Ja nüüd võib tulla täielik ahaa-elamus. Mõnikord on nii, et kui sõnastate ära hirmu, mõistate kohe ka takistava mustri olemust, teinekord aga on takistavaks hirmuks midagi sootuks muud. 

Seega tuleb teil endale sügavalt otsa vaadata, et aru saada, milles seisneb peamine takistus positiivse stsenaariumi teostumise ees, ning see ära sõnastada, algul siis negatiivse konstateeringuna, nagu näiteks: „Ma ei suuda teha õigeid otsuseid.“ Emotsioone ärge sellesse lausesse väga palju pange, lihtsalt nentige fakti, kui olete aru saanud, milline mõttemuster teid kõige enam takistab. 

Ja nüüd saabub hetk, mis muudab kogu eelneva protsessi sügavalt maagiliseks toiminguks, nimelt me pöörame negatiivse lause positiivseks ja teeme sellest positiivse afirmatsiooni. Pidage meeles, et nõnda sündinud afirmatsioonid, kus pöörate ümber mõne eriti sügavale alateadvusesse juurdunud hirmu, on nagu võluvormelid, mis muudavad reaalsust väga kiiresti.

Hirmudest vabastamise komplekt

 

Armastuse kaitse

Kõik tervendavad kristallikomplektid leiad SIITSiin on ka teisi kaitse eesmärgil loodud komplekte.

Kokkuvõtlikult Riina Grethiel Leppoja raamatust „Vabanemise vägi. Esimene raamat vabaduse- ja rõõmuteel kulgejale“

Eelmine postitus oli teemal  ISEENDA TERVENDAMISEST