HOIATUS: KAHJULIK KOOKOSRASV, mida ei tohi kunagi osta

Kookosrasva peetakse tänapäeva ühiskonnas lausa imetooteks, mida saab kasutada kõikjal - ilumaailmas, toidumaailmas, kodumaailmas ja kes teab, kuidas veel. Kookosrasvale on omistatud enam kui sada erinevat kasulikku omadust alates kaalulangetusest lõpetades meigi eemaldamisega ja sinna vahele mahuvad veel erinevad küpsetamisvõimalused.

Kookosrasva peetakse tänapäeva ühiskonnas lausa imetooteks, mida saab kasutada kõikjal – ilumaailmas, toidumaailmas, kodumaailmas ja kes teab, kuidas veel. Kookosrasvale on omistatud enam kui sada erinevat kasulikku omadust alates kaalulangetusest lõpetades meigi eemaldamisega ja sinna vahele mahuvad veel erinevad küpsetamisvõimalused.

Kuid kõik kookosrasva purgid, mida poes müüakse, ei ole sugugi täpselt sama kvaliteediga ning sellest tulenevalt on ka hinnavahe üsnagi märkimisväärne.

Ühe pooleliitrise purgi võib kätte saada ka paari euro eest, ent mõnes kohas tuleb samas koguses toote eest välja käia isegi enam kui kümme eurot. Millest selline hinnavahe ja millist toodet tegelikult eelistama peaks?

Kookosrasva valikul ei ole kvaliteedinäitajaks hind, vaid koostis ehk siis see, mis purgil kirjas on! Mitte kunagi ei tohiks valida kookosrasva, mis sisaldab lisaks veel teisi rasvaineid ning lisaks peaks kindlasti kontrollima, et tootel oleks märge GMO-vaba! See tähendab, et tegu ei ole tootega, mis sisaldab geneetiliselt muundatud organisme. GMO-d sisaldavad tooted võivad tervisele kahjulikuks osutuda ning neid tuleks vältida!

Lisaks võiks eelistada orgaanilise märkega toodet.

See, kas valid rafineeritud või rafineerimata kookosrasva, ei ole tervislikust aspektist vaadates sugugi kõige olulisem nüanss.

Allikas: healthyfoodhouse