Reklaam sulgub sekundi pärast

Kas antibeebipillide võtmine peaks naised murelikuks tegema? 8 hirmutavat fakti

See on lihtne ja toimib hästi. See on ohutu. Või vähemalt nii meile väidetakse. Aga kas me anname endale aru, mida nende väikeste tablettide igapäevane kasutus meie kehaga teeb? Kuidas see muudab meie käitumist ning enesekindlust? Paljud naised ei oska midagi kahtlustada enne, kui satuvad depressiooni või tunnetavad nende tablettide laastavat mõju enda organismile ja suhtele.

See on lihtne ja toimib hästi. See on ohutu. Või vähemalt nii meile väidetakse. Aga kas me anname endale aru, mida nende väikeste tablettide igapäevane kasutus meie kehaga teeb? Kuidas see muudab meie käitumist ning enesekindlust? Paljud naised ei oska midagi kahtlustada enne, kui satuvad depressiooni või tunnetavad nende tablettide laastavat mõju enda organismile ja suhtele.

Siin on 8 fakti, mida ilmestavad tõestisündinud lood nende naiste sulest, kel on antibeebipillidega tõeliselt halvad kogemused.

1. See on enim kasutatud ravim maailmas
Maailmas on antud hetkel üle 100 miljoni naise, kes beebipille võtavad. Kümned miljonid kasutavad aga süste, plaastreid ning teisi kehasiseseid rasestumisvastaseid vahendeid, mis sisaldavad samal tasemel hormoone. Juba 12-aastastele tüdrukutele kirjutatakse arstide poolt välja antibeebipillid, mitte ainult rasestumise ära hoidmiseks, vaid ka väga raske menstruatsiooni, akne ning "hormonaalse tasakaalu" saavutamiseks.

Stacey lugu:
"Mulle kirjutati "raskete päevade" tõttu beebipillid välja, kui ma olin 16-aastane. See tegi menstruatsiooniga toimetuleku kergemaks, kuid mu emotsioonid olid kui Ameerika mäed. Mu tujud kõikusid nii palju, et ma arvasin, et olen hulluks minemas. Mõned aastad hiljem lõpetasin pillide kasutamise ning hakkasin end taas iseendana tundma."

2. See on miljardite-dollarite äri
Ameerikas teenivad ravimifirmad antibeebipillidelt aastas umbes 2,8 miljardit dollarit kasumit. Meeletud kasumid käivad aga käsikäes eksitava infoga, mida naistele pillide kohta  jagatakse. Uuringud näitavad, et Ameerikas on seitse beebipillide reklaami kümnest eksitavad ja/või puuduliku informatsiooniga.

3. Ravim, mis toimib, hoides sind pidevas rasedusolekus
Naistena on meie loomulikuks tsükliks östrogeeni- ja progesterooni taseme tõusud ja langused. Beebipillid hoiavad need tasemed aga pidevalt kõrged - põhimõtteliselt petab see su keha arvama, et oled juba lapseootel ning nii ei saa sa uuesti rasestuda. Need tasemed on aga umbes 3-4 korda kõrgemad, kui need loomulikult sinu tsükli ajal olema peaksid.

4.  Su keha ei ammuta korralikult toitaineid, kui sa pille võtad
Igapäevaselt antibeebipillide neelamine koormab su maksa, mis peab töötlema kõiki sünteetilisi hormoone. See omakorda mõjutab keha võimet omistada vitamiine nagu B2, B6, B12, C, riboflaviin, tiamiin ja foolhape. Võib minna kuid või aastaid enne, kui seesugune toitainete puudus ilmsiks tuleb. Kuid on uskumatu, milliseid "väikseid" probleeme seesugune vitamiinide puudus endaga kaasa toob - unetus, pidev söögiisu, naha infektsioonid, peavalud, kaalutõus, ärevushäired, väsimus, kõhukinnisus ja kerge ärrituvus - kõiki neid sümptomeid võib seostada pillide võtmisega.

Melissa lugu:
"Mul ei olnud varasemalt kunagi infektsioone ega peavalusid. Ma pidasin end igati terveks inimeseks, aga esimene aasta, mil pille võtsin, tekkis mul kolmel korral kandidoos ning olid pidevad peavalud. Alles siis, kui lõpetasin pillide võtmise sain aru, et peavalud olid just nendega seotud."

Sarah lugu:
Pärast antibeebipillide võtma hakkamist (ja seejuures enda toitumis- ning treeningharjumusi muutmata) võtsin kahe kuuga kaalus juurde 7 kg. Otsustasin üsna kiiresti sellest rasestumisvastasest vahendist loobuda. Ja teate mis? Nende kilode kaotamine võttis märksa kauem aega, kui nende tekkimine."

5. Pillid suruvad testosterooni taseme alla - aidaa seksiisu!
Uuringud näitavad, et naistel, kes võtavad pille, toodab keha 7 korda rohkem suguhormoone siduvat globuliini. See on proteiin, mis ühineb testosterooniga ning viib selle kehast välja. Testosterooni puudus viib aga madala libiidoni ning huvipuuduseni magamistoas. Austraalia professor, Lorraine Dennerstein, kes on spetsialiseerunud naissuguhormoonide uurimisele ütleb, et pillide võtmine langetab meie loomulikku östradiooli taset ning surub testosterooni alla, ohustades seeläbi libiidot lausa kahekordselt.

Amanda lugu:
"Ma hakkasin pille võtma, kui olin 19-aastane, sest soovisin nii rasestumisvastast vahendit, kui ka leevendust raskele menstruatsioonile. See oli 9 aastat tagasi. Pillid aitasid mind "päevadega" ning seega kujunes sellest mu igapäevane rutiin. Pillide võtmine oli minu jaoks sama tavaline  nagu hingamine. Mõned aastad peale pillide võtmist hakkas mu seksiisu langema. Kuna mul oli alati suur seksiisu, siis oli muutus vägagi märgatav. Ma ei osanud algselt arvata, et põhjus peitub hormonaalsetes muutustes. Uskusin, et asi on selles, et olen vanemaks jäänud ning püsisuhtes olemine  kärbib minu huvi voodielu vastu. Siis ma hakkasin märkama, et minu menstruaaltsükkel muutus ebakorrapäraseks. Kui ma unustasin tabletti võtta, või võtsin selle paari tunnise hilinemisega, siis võisid mu "päevad" alata näiteks tavapärasest ajast nädala jagu varem. Ma hakkasin tegema põhjalikku uurimustööd rasedusvastaste vahendite mõjust ning avastasin, et tõenäoliselt just see ongi põhjuseks, miks mu seksiisu on peaaegu olematu ning suutsin siduda ka mitmed teised oma terviseprobleemid just pillide võtmisega. Seega lõpetasin nende tarbimise. Ja erinevust oli märgata koheselt. Ma kaotasin paar kilo, mu menstruaaltsükkel muutus taas korrapäraseks ning mis kõige parem, mu libiido taastus. Ma tundsin end jälle teismelisena."

6. Tõenäosus põdeda depressiooni kahekordistub   
Sa oled ehk märganud, et depressioon on üks võimalikest kõrvalnähtudest sulle kirjutatud pillide juures. Kuid depressioonioht võib olla märksa suurem, kui sa algselt arvata oskasid. Uuring, mida viis läbi naiste vaimse tervise spetsialist, professor  Jayashri Kulkarni tuvastas, et naised, kes võtsid antibeebipille, sattusid 2 korda suurema tõenäosusega depressiooni.

Aimee lugu:
"Ma proovisin 4,5 aasta jooksul umbes 6 erinevat rasestumisvastaste pillide sorti - lootsin, et leian sellise, mis mulle sobiks. Mul olid kohutavad tujumuutused ning pidevad madalseisud. Lõpuks loobusin pillidest ning valisin mitte-hormonaalse rasestumisvastase vahendi. Mu sõbrad ütlesid, et olid mind igatsenud ning tore, et olen taas endine."

7. Sa riskid rinnavähi, emakakaelavähi, rabanduse, trombide ehk vereklompide ning munasarjavähiga
Uuringud näitavad, et need hormonaalsed muudatused, mida beebipillid meie kehaga teevad, suurendavad märgatavalt eelpool mainitud haiguste riski. Isegi siis, kui mõnda aega peale pillide võtmist tundub, et neil pole sinu organismile negatiivset mõju.

8. Beebipille seostatakse viljatusega
Kui sa mõtled faktile, et pillid tekitavad sinu kehal "permanentse raseduse" oleku ja seetõttu sa ei saa pille võttes rasestuda, siis pole ka ime, et naised, kes on aastaid seda rasestumisvastast vahendit kasutanud, ei suuda peale pillide võtmist lapseootele jääda.  Pillide võtmine kiirendab su emakakaela vananemisprotsessi ning kitsendab emakakanalit. Uuringud on kinnitanud, et neil naistel, kes on rasedust vältinud kondoome kasutades, õnnestub pärast rasestumisvastaste vahendite hülgamist tunduvalt kiiremini lapseootele jääda kui neil, kes on tarbinud beebipille. 

Mõned faktid:

* Beebipillid mõjutavad 150 keha funktsiooni ning samuti kõiki organeid

* Üle 100 miljoni naise tarbib hetkel beebipille

* Ameerikas antakse välja uusi "päevade vabu" beebipille, mis ei jäta kehale kuupuhastuseks võimalust. Nende pillide pikaajalist mõju organismile pole korralikult testitud

Hea Buduaari lugeja, anna teada, millist rasestumisvastast vahendit kasutad Sina ning kas oled kunagi beebipille võtnud ja täheldanud nende negatiivset mõju enda organismile!

Allikas:  collective-evolution.com