Kehakeelest ja kuidas seda mõista

Sa jätad inimestele mulje hetkega ja tihti täiesti alateadlikult. Kui oskad kehakeelt hinnata, võid teha järeldusi, mis mulje sa teistele jätad ning saad seda ka vastavalt soovile mõjutada.
Kolm kõige peamisemat asja mulje kujundamise juures on naeratus, silmside ja keha liigutamine. Ka puudutused moodustavad olulise osa. Kui inimene on jäik, jätab see mulje nagu ta ei oleks oma vestluspartnerist üldse huvitatud.

liisi@buduaar.ee


Sa jätad inimestele mulje hetkega ja tihti täiesti alateadlikult. Kui oskad kehakeelt hinnata, võid teha järeldusi, mis mulje sa teistele jätad ning saad seda ka vastavalt soovile mõjutada.
Kolm kõige peamisemat asja mulje kujundamise juures on naeratus, silmside ja keha liigutamine. Ka puudutused moodustavad olulise osa. Kui inimene on jäik, jätab see mulje nagu ta ei oleks oma vestluspartnerist üldse huvitatud. Isegi kõige tagasihoidlikumad inimesed saavad jutuajamist soojendada lihtsalt pisut ette kummardudes ja peaga noogutades.

Silmside on kõige lihtsam viis teisele teada anda, et ta sulle meeldib. On kindlaks tehtud et pikad, kuid harvemad pilgud on soojemad ja paremate tagajärgedega kui ringiekslevad ja hüplevad, kuid tihedamad pilguheidud partnerile. Kui oled oma vestluskaaslasest huvitatud, siis hoia pilk temal kogu aeg, mil tema räägib. Kui vaatad tema jutu ajal ringi, annad mõista, et sul on igav.

Puudutamine on juba samm edasi, kuid ka kõige väiksem kontakt inimeste kehade vahel (näiteks ulatad talle midagi) tekitab meeldivat ja sooja tunnet, mis muudab mõlemad osapooled teise vastu sõbralikumaks.
Kas ta on huvitatud? Kohtasid ühte meest, te rääkisite lühidalt ja nüüd vaevab su pead, mis mulje sa talle jätsid. Tema poolset huvi võivad väljendada see, kui ta oma lipsu silitas, aktiivselt sind kuulas, sinu arvamust millegi kohta küsis, kui ta pilk peatus pikemalt sinul, ta naeratas enamus aega, naeris, tegi nalja kuid oli samas enesekindel.

Meestele mulje jätmisel on väga oluline endast rääkides kasutada vaid positiivseid omadussõnu. ühes uurimuses öeldi mehele enne naisega telefonis rääkimist, kas see naine on ilus või mitte. Kui mees teadis et räägib atraktiivse naisega, kõndis ta mööda tuba ringi ja rääkis innustunud häälega. Kui ta aga oli teadlik, et naine teisel pool toru ei ole kõige kaunimate killast, oli ta tuim.

Vihjed, mida naised oma kehakeelega annavad, ei ole keerulised aru saada – keha sirgeks ajamine ja rinna ette lükkamine,  pilgu heitmine maha, et see siis peagi uuesti üles mehe poole tõsta, huulte limpsimine, pilguga mängimine, juuste kohendamine ja enda kaelapiirkonna katsumine.
Kui soovid, et mees sulle läheneks, pead teda pisut julgustama. Heida talle mitu üksteisele järgnevat pilku ja ürita tema kehakeelt jäljendada.