Kuidas kaitsta oma juukseid kloorivee eest?

Kuidas kaitsta oma juukseid kloorivee eest?

Me kõik teame, kuidas kloorivesi meie juustele mõjub, kuid sellegipoolest ei meeldi enamusele meist  basseini külastades ujumismütsi kanda. Kuidas siis seista silmitsi nende kahjustavate tulemustega ning mil moel vähendada kloorivee laastavat mõju? Need alltoodud väikesed nipid aitavad  meie juustel ilusana püsida.

Me kõik teame, kuidas kloorivesi meie juustele mõjub, kuid sellegipoolest ei meeldi enamikule meist basseini külastades ujumismütsi kanda. Kuidas siis seista silmitsi nende kahjustavate tulemustega ning mil moel vähendada kloorivee laastavat mõju? Need alltoodud väikesed nipid aitavad juustel ilusana püsida.

 

1. Enne basseini minekut käi duši alt läbi. 

Juuste märjakstegemine aeglustab kloori imendumist ja vähendab keemilist mõju. 

2. Peale ujumist pese juuksed hoolikalt.

Esimene asi, mida peale ujumist teha tuleks, on oma juuksed korralikult läbi pesta. Kindlasti kasuta ka palsamit, et vähendada kloori kuivatavat mõju. 

3. Investeeri korralikku süvapuhastavasse šampooni.

Süvapuhastavad šampoonid aitavad vabaneda kõiksugu kemikaalidest, mis on ujumise käigus juustesse kogunenud. 

4. Niisuta juukseid naturaalsete õlidega.

Kui palsam ei täida sinu ootusi, siis võta kasutusele ka mõni naturaalne õli. Kookosõli oleks suurepäraseks valikuks, mis aitab taastada kaotatud niiskustasakaalu juustes. Masseeri väike kogus õli oma juustesse ning su soeng läigib ja lõhnab nii nagu ei iial enne!

5. Külasta aeg-ajalt ka salongihooldust.

Kuigi leidub palju võimalusi, kuidas koduselt oma juustele tõhusat hooldust pakkuda, võib professionaalse hoolduse külastamine vahel siiski imet teha.

 

Allikas: healthdigezt.com