Kuidas kaitsta oma juukseid päikese eest!

Kuidas kaitsta oma juukseid päikese eest!

Kohe varsti on käes soojad ja päikselised päevad. Päikese paistes kaitseme me küll oma nahka erinevate kreemidega, kuid kaitset UV kiirte eest vajavad ka juuksed.

Kohe varsti on käes soojad ja päikeselised päevad. Päikese paistes kaitseme me küll oma nahka erinevate kreemidega, kuid kaitset UV-kiirte eest vajavad ka juuksed.

Päikesekiirgus jõuab maapinnale erinevate lainepikkustena. Ultraviolettkiirgus jagatake kolmeks: maapinnani jõudvad neist UVA ja UVB. UVC kiirgus neeldub osoonikihis ja maapinnani ei jõua. UVA kiirgus kahjustab ka kaitsmata peanahka. Tõsine peanaha põletus võib põhjustada isegi juuste väljalangemist.

Nii UVA-kui UVB- kiirgus muudavad juuksekarva elastsena hoidva keratiini jäigaks ja juuksed hakkavad murduma kahjustades ka värvipigmente, mis toodavad loomulikku juuksevärvi, keemilise värvipigmendi väljapleegitamisest rääkimata. UVA kiirgus pleegitab värvipigmente ning päikesepõletus tekitab tõsiseid kahjustusi juukseid kaitsvale kutiikulikihile. Rannatingimused on juukse jaoks eriti karmid: intensiivne päikesekiirgus, mis veel lisaks peegeldub ka veepinnalt, tugev ja kuivatav tuul ning soolane merevesi või hoopis kloorine basseinivesi. Kõik need tegurid muudavad juuksed kuivaks elutuks ja hapraks.

Suvel peaks jälgima, et kõik juuksehooldus vahendid sisaldaksid UV kaitset. Selleks, et juuksed püsiksid ilusad tuleks kasutada aegajalt sügavpuhastavat šampooni ja teha ravimaski kord kahe nädala tagant, igapäevased meres ujujad aga lausa korra nädalas. Sügavpuhastav shampoon puhastab juuksed soolasest mereveest ja kloorist ning niisutavad ja turgutavad maskid on suveperioodil lausa kohustuslikud et tankida päikesest kurnatud kuivadele juustele niiskust.

Mugav on pärast shampooniga pea pesemist kasutada UV-kaitsega juustesse jäetavat palsamit, mida ei pesta maha.. Peale selle, et sisaldab UV-kaitset hooldab ja niisutab juukseid ning on mugav kasutada ja käepärane. Väga oluline on silmas pidada UV-kaitsega toote kasutamisel seda, et sama tihti kui kannad nahale uut kihti päikesekaitsekreemi tuleb kanda ka juustesse UV-kaitsega toodet. Pärast toote kandmist tuleb juuksed kindlasti kammida hõreda kammiga ühtlaselt laiali. Eriti ettevaatlik tuleb päikesega olla olla keskpäeval, mil päike on kõige intensiivsem. Parimaks kaitseks juustele ja peanahale on kindlasti peakate.

Samuti ei tohiks suvel unarusse jätta juuksuri külastamist. Kuna päike, merevesi ja kerge meretuul muudavad juuksed kiiresti takuseks ning kuivaks, tuleks elutuks muutunud juukseotsi 6-8 nädal tagant pisut kärpida. Enne merevees või basseinis ujumist tuleb kindlasti juuksed puhta veega märjaks teha, sest nii imendub juuksekarva vähem kahjulikku soolast või kloorist vett. Veelgi tõhusam on juuste kaitseks kasutada ujumismütsi. Kindlasti peaks suvel juukseid pesema leige mitte kuuma veega. Viimane loputus võiks olla üsna jahe, see sulgeb juukse pinna ja muudab nad vastupidavamaks. Suvel tuleks võimalikult vähe juukseid föönitada ja triikida. Kui see on möödapääsmatu, kasutage kindlasti enne kuumtöötlust kuumakaitset.

Kui päikeseline suvi on siiski oma jäljed jätnud ja juuksed on rikutud ning kuivad, tuleb abi otsida apteegist või juuksurite poolt kasutatavatest professionaalsete juuksehooldussarjade tootevalikust, kus leidub spetsiaalselt kahjustatud juustele mõeldud ravivahendeid (ravimaskid, seerumid, ampullid). Lisaks võib kasutada kodus leiduvatest vahenditest valmistatud toitesegu: nt 1 munakollane ja 1sl taimeõli (oliivi-, riitsinus-, maisiõli). Segu kantakse peanahale, pähe seotakse 2-3 tunniks rätik või saunamüts ja seejärel pestakse pea šampooniga puhtaks ning juustesse pihustatakse ravivat palsamit.


Kasutatud materjal:

http://www.juuksed.ee/?Suvine_juuksehooldus=1

http://www.juuksed.ee/?nouandeid_suviseks_juuksehoolduseks=1

http://www.derma.ee/beauty.php?id=23

 

Chrisy Jaggo

Buduaar.ee