Kuidas muudab külm ilm sinu juuksehooldus re

Kuivad ja külmad sügis- ning talveilmad võivad teha sinu juustega laastavat tööd. Juuksed muutuvad praegusel aastaajal kuivaks, sest peavad kannatama suuri temperatuurikõikumisi ( toasoojast külma õue minek). Külma ilma korral tuleb juukseid ka teistmoodi hooldada. Enam ei piisa tavalisest suvisest hooldusest. Milline on talvine juuksehooldus ning millist juuksemaski tasuks proovida? Sellest kõigest kohe lähemalt.

kadri@buduaar.ee


Kuiv ja külm sügis- ning talveilm võib teha sinu juustega laastavat tööd. Juuksed muutuvad praegusel aastaajal kuivaks, sest peavad kannatama suuri temperatuurikõikumisi ( toasoojast külma õue minek). Külma ilma korral tuleb juukseid ka teistmoodi hooldada. Enam ei piisa tavalisest suvisest hooldusest. Milline on talvine juuksehooldus ning millist juuksemaski tasuks proovida? Sellest kõigest kohe lähemalt.


– Kanna peas mütsi, sallikest või kübarat. Kaitse oma juukseid ja pead vinge tuule ja külma eest. Mütsi valikul pea silmas, et see liiga kitsas poleks. Liiga kitsas müts takistab vereringe normaalset kulgemist.

– Kui sa ei taha katkiseid ja murdunud juukseid, siis ära mine õue niiskete juustega. Juuksed jäätuvad ning seejärel murduvad külma õhu käes.

– Kasuta nii vähe fööni kui võimalik. Lase juustel loomulikult rätikus kuivada. Kui sa just pead föönitama, siis kasuta enne seda juustesse jäetavat palsamit. (Näiteks Dove Care and Radiance Protecting Milk või Garnier Fructise Force Anti Split Ends)

– Enne pesemist harja juuksed kergelt, see kiirendab peanaha pindmist vereringet  ja eemaldab ka surnud naharakud.

– ära pese juukseid liiga kuuma veega. Kasuta leiget või jahedat vett. Liiga kuum vesi kuivatab ja kahjustab sinu juukseid ja nahka.

– Juukseid pese pea allapoole juuksed rippu lastult. Nii parandad samuti pea vereringet.

–