Kuidas peavad juuksed külmale talveilmale vastu?


Talv on juustele karm aastaaeg. Külm õhk ja tuul muudavad juuksed kuivaks ja elektrit täis. Kuid mitte ainult õueõhk ei tee juustele halba, soe ja kuiv õhk toas on neile sama kahjulik. Kliimat me muuta ei saa, kuid küll saame me kasutada abivahendeid, et juuksed selle aja kergemini üle elakisd.

liisi@buduaar.ee


Talv on juustele karm aastaaeg. Külm õhk ja tuul muudavad juuksed kuivaks ja elektrit täis. Kuid mitte ainult õueõhk ei tee juustele halba, soe ja kuiv õhk toas on neile sama kahjulik. Kliimat me muuta ei saa, kuid küll saame me kasutada abivahendeid, et juuksed selle aja kergemini üle elakisd.Esiteks – käi regulaarselt juukseid trimmimas. Kuivus algab juuste otstest ning seepärast on kasulik neid regulaarselt lõigata, et juuksed kogu oma pikkuses saaksid olla tervislikumad. Näiteks kui enne käisite juuksuris iga kümne nädala tagant, siis talveperioodil tehke seda kaheksa nädala tagant.


Teiseks – enne fööni, lokitangide, juuksesirgendajate ja muude kuumusega töötavate vahendite tööle rakendamist kasutage kindlasti hooldavaid tooteid. Geel ja vaht üksi talvel ei piisa. Enne fööniga kuivatamist kasutage näiteks juustesse jäetavat palsamit või kuumuse eest kaitsvat kreemi. Nendega ei tohiks siiski üle piiri minna, eriti juuste otstes. Keegi ei taha juuksied muuta raskeks ja rasvaseks, kuid veel vähem tahaks keegi oma kaitsmata juukseotsi ümber lokitangide keerata.


Komandaks – tee iga nädal juustele taastavat maski. Talvisel ajal tuleb oma juukseid poputada ja hellitada, eriti kui nad on lokkis juuksed. Kui sakasutad maski, millel on tarvis kuumust, siis kata kõigepealt juuksed kilega ja hoia kuumus madal.


Neljandaks – söö tervislikult. See ei hoolda mitte ainult su juukseid vaid kogu keha ja aitab sul talviste külmetuste ja haiguste vastu võidelda. Paljud naised loovad ise endale dieedi – võtavad kaalus mõned kilod alla kuid juuksed ja küüned on seejärel halvas seisus. Juuste jaoks on oluline süüa süsivesikuid. Ja loomulikult – jooge palju vett.


Olge siis varmad oma juuste eest hoolt kandma, eriti sellel külmal ja talvisel ajal. Kuulake oma sisehäält ja jälgige juuste olukorda. Need neli nõuannet siin aitavad teid, kui juuksed kipuvad muutuma liiga kuivaks ja elutuks!