Mario eksperiment: enamik staare võttis Facebookis mu sõbrakutse vastu

Mario eksperiment: enamik staare võttis Facebookis mu sõbrakutse vastu

Tegin umbes pool aastat tagasi eksperimenti Facebookis. Tegin endale ühe varikonto, mida ise nimetasin oma “staarikontoks” ning hakkasin selle konto alt Eesti kuulsustele ja lihtsalt popimatele ilusatele naistele sõbrakutseid saatma. 

Tegin umbes pool aastat tagasi eksperimenti Facebookis. Tegin endale ühe varikonto, mida ise nimetasin oma “staarikontoks” ning hakkasin selle konto alt Eesti kuulsustele ja lihtsalt popimatele ilusatele naistele sõbrakutseid saatma. Nimi oli mul täiesti suvaline, aga netist tõmmatud pildid olid ilusad – lõin endast eduka mehe pildi naistele.

Tegelt olid need mingid luksuslikud meeleolupildid või ühe Austraalia meesmodelli pildid. Ja oi, kuidas kõik staartibinad ja siresääred mind oma sõbraks võtsid, osad isegi alustasid vestlust ja tahtsid mind tundma õppida paremini. Mõni lootis vist, et meie vahel midagi tekib – ju tundsid raha lõhna, mida piltidelt auras. Juba kahe nädalaga oli mul Facebookis üle 800 sõbra ja seda ainult eestlaste seast. 

Saatsin sõbrakutseid esialgu ainult ilusatele naistele, modellidele ja igasugu Kroonika ja Buduaari kuulsustele nagu näiteks Kirsti Timmer, Triin Sommer, Laura Kõrgemäe, Triin Tulev, Kertu Jukkum, Kati Toots, Evelyn Sepp, Jana Kask, Helena-Reet Ennet, Iris Tomson, Jana Pulk ja kõik need teised teie Buduaari sõbrad võtsid kohe minu sõbrakutsed vastu. See nimekiri on väga pikk, aga mis siin ikka nimedega uhkustada. Saatsin süüdimatult kutseid, neid läks välja umbes 1000 kanti ja vaid kolm inimest saatsid täpsustavad kirja, et kas me ka tunneme teineteist?  Ei kontrollinud tausta ega tundnud nad huvi, kas ma üldse olemas olen.

Et asi imelikuks ei läheks, siis mingi hetk hakkasin ka meestele sõbrakutseid saatma ja sama seis – mida kuulsam mees, seda süüdimatult sõbrakutse vastu võttis. Ma siis esiti arvasin, et ju on see neil nn reklaamikonto, kus reklaamivad oma show’sid ja plaatide ilmumisi, aga täiesti tavaline konto on, kus on kirjas  piltide ja postitustena väga isiklik info. Kes mis autoga sõidab, kes mis käekella või telefoni on ostnud, mida sööb, mida joob ja nii edasi. Nüüd ma näen oma staarikonto alt, millal miski staar välismaale puhkusele läheb, kuskil kohvikus sõbrannaga istus, kus ja kui pikalt jooksmas või spordisaalis käib, näen nende seksikaid pilte ja perepilte, näen nädalalõpu pidude pilte ja pilte nende sugulastest ja sõpradest, näen telesaadet lavataguseid pilte jms. Ma peaks oma Kroonikat välja andma hakkama, sest mul on rohkem infot kui neil. Kusjuures pildid ja postitused polegi alati nii informatiivsed kui nende sõprade poolt piltidele ja postitustele lisatud kommentaarid.

Ma isegi hakkasin päevikut pidama osade eriti aktiivsete postitajate kohta ja arvutan nii nalja pärast välja tuletatavaid numbreid- kui palju nad ööpäevas üldse kodus on, mitu tundi nad ööpäevas magavad, mitu tundi nad ööpäevas Facebookis on, kui palju nad välismaal viibivad. Äkki siis kunagi saadan selle info neile või teile avaldamiseks, et neil endal ka seest jahedaks tõmbaks, et kui avalikult nad oma väga isiklikku infot üles riputavad. Ma mõtlen, et kas nad on peast soojad või? Või on lihtsalt ülevõlli edevad?  Või nad ei saa üldse aru turvariskist ja arvavad, et kõik halb juhtub ainult välismaal ja võõraste inimestega? Või tõesti arvavad, et ma olen nende tuttav? Miks nad lisavad sõbraks võhivõõraid? Mis siis, kui ma olen sarimõrvar, vargapoiss,  seksmaniakk? Kas nad üldse ei karda tundmatuid sõbraks lisada?  Noored naised, kuulsad naised, abielus naised- arvestades seda infomassi, mis sealt läbi jookseb, võiks minusugune “bad guy” väga palju paha korda saata. Ja tegelikult ei ole ju neil kedagi süüdistada peale iseenda, sest ise nad lisasid mind oma sõbraks. 

Eks te nüüd lugesite ka ise seda lugu, staarid, modellid ja teised ilusad, ja mõtlete, et kes ma olen. Aga vaevalt te mind ära tuvastate oma 2000 ülejäänud tundmatu sõbra seast. Õnneks pole mul ühtegi paha kavatsust, aga vaatamata sellele kutsun teid korrale, sest äkki ülejäänud 1999 “sõbra” seas on mõni hull maniakk, kes teid jälgib. Ju never nõu! Bi seif!

 

Buduaarile Mariolt