Mida teha hallide juustega?

Hallid juuksed on vananemise üks levinumaid tunnuseid. Vanus, millal juuksed halliks muutuvad, sõltub geneetilisest pärilikkusest, kuid umbes pooltel valgetel inimestel on pool peas asuvatest karvadest 50-aastasena hallid. Enamasti on see probleemiks just naiste puhul.

liisi@buduaar.ee


Hallid juuksed on vananemise üks levinumaid tunnuseid. Vanus, millal juuksed halliks muutuvad, sõltub geneetilisest pärilikkusest, kuid umbes pooltel valgetel inimestel on pool peas asuvatest karvadest 50-aastasena hallid. Enamasti on see probleemiks just naiste puhul, meestele lisavad hallid juuksekarvad lausa soliidsust ja väljapeetust. Heledate juustega inimestel ei ole see nii suureks küsimuseks kuna hallid karvad ei torka blondide juuste vahelt peaaegu üldse silma, kuid vastupidine on olukord tumedate või lausa mustade juuste omanikele, kus kasvõi juba paar halli karva võivad suurt muret tekitada.


Juukse loomuliku värvi kadumine toimub kuna melaniini tootmine juuksenääpsus järk-järgult väheneb. Seepärast, vaadates hallinevate juustega inimese pead, näeme tervet värvide rida alustades täitsa valgest ja lõpetades inimese loomuliku juuksevärviga, värv võib erineda ka ühe juuksekarva ulatuses. Enamasti märgatakse esimesi halle karvu meelekohal, siis levib see pealaele ja siis kukla poole.


Kõik on kindlasti kuulnud jutte inimestest, kellel on juuksed üleöö valgeks läinud, väidetavalt siis mingi meeletu