MIGREENI KÜÜSIS vaevlevad inimesed avastasid veidra asja, mis piinavale valule lõpu teeb

MIGREENI KÜÜSIS vaevlevad inimesed avastasid veidra asja, mis piinavale valule lõpu teeb

Kõik, kes on migreeniga kokku puutunud, teavad, et tegemist on täieliku õudusunenäoga. Nüüd on internetis levima hakanud lootus, et ehk on siiski olemas miski, mis piinava valu igaveseks lõpetada suudab. Aina rohkem migreeni käes kannatajatest väidab, et nad on painavale peavalule ebatavalise lahenduse leidnud – selleks on daith – kõrvaauk.

Kõik, kes on migreeniga kokku puutunud, teavad, et tegemist on täieliku õudusunenäoga. Nüüd on internetis levima hakanud lootus, et ehk on siiski olemas miski, mis piinava valu igaveseks lõpetada suudab. Aina rohkem migreeni käes kannatajatest väidab, et nad on painavale peavalule ebatavalise lahenduse leidnud – selleks on daith-kõrvaauk.

Daith-kõrvaauk tehakse väliskõrva sisemisse kõhre ning väidetakse, et antud augustusel on sama efekt nagu nõelravil, mis stimuleerib nahaaluseid närve ja lihaskude. See paneb keha valu leevendavaid aineid tootma, näiteks endorfiine, mis mõjuvad sarnaselt valuvaigistitele. 

Kas daith-augustus kindlalt migreene leevendab, pole veel lõplikku kinnitust leidnud, kuid arstid ei taha seda võimalust välistada. 

Doktor Thomas Cohn kirjutas oma blogis kõrvaaugu ja migreeni vahelistest seostest järgmist: “Hiljuti on väga paljud inimesed migreenile daith-kõrvaaugu näol lahenduse leidnud. Kahjuks pole seda veel täpsemalt uuritud, aga usun, et selle kehaaugustuse tegemist tasub kindlasti kaaluda. Kuna selliste aukude tegemine on suhteliselt odav, siis oleks see ravimitele väga hea alternatiiv.”

Fotot kõnealusest kõrvaaugust saad vaadata SIIT.

unilad.co.uk