MIKS PRANTSUSE NAISED enam juustu ja saia ei söö?

Aastakümneid on räägitud Prantsuse naiste saledast figuurist ning harjumusest juustu ja saia süüa ning seda nii, et kehakaal ei tõuse. Siiski ei saa jätta nentimata fakti, et keharasvaprotsent on sellise toitumisharjumuse juures paratamatult kerge tõusma ja sellest ei pääse ka saledad naised.

Aastakümneid on räägitud Prantsuse naiste saledast figuurist ning harjumusest juustu ja saia süüa ning seda nii, et kehakaal ei tõuse. Siiski ei saa jätta nentimata fakti, et keha rasvaprotsent on sellise toitumisharjumuse juures paratamatult kerge tõusma ja sellest ei pääse ka saledad naised.

Nüüd ongi prantslannade seas hakanud levima uus toitumistrend ning uuringud näitavad, et saiatooteid ja juustu tarbitakse üha vähem. Ajakirjas Elle avaldatud artiklist ilmneb, et rohkem on hakatud ostma köögivilju ja mahekaupade osakaal turul on samuti teinud korraliku hüppe.

Ajakirjas kommenteerib Prantsuse naiste toitumisharjumusi ka ekspert, kes tõdeb, et aastaid on paljud sealsed naised olnud alatoidetud – nad söövad küll saia ja juustu, ent selleks, et kehakaal ei tõuseks, hoitakse samal ajal tagasi korraliku toidu pealt ning lisaks tarbitakse ohtralt musta kohvi ja tehakse suitsu.

Aastal 2016 on olukord hakanud paranema ning naised pööravad oma tervisele rohkem tähelepanu – kreemiga täidetud koogikesed, mida sadades Prantsuse kohvikutes pakutakse, jäävad ostmata ning eelistatakse toitainerikast toitu, mis organismile kasulik on.

Ka valk on prantslannade menüüs märgatavalt olulisemale kohale tõusnud – süsivesikute ja rasvade näol juustu ja saia tarbimine on asendunud valgurikaste vahepaladega.