Mis juhtub sinu organismis, kui hommikul kuuma vett juua?

8 kommentaari
Mis juhtub sinu organismis, kui hommikul kuuma vett juua?

Vee joomine on organismile kasulik, seda teame me kõik ning räägitud on ka sellest, et päeva võiks alustada sidruniveega, kuid tegelikult on kõige parem hoopis klaas tavalist kuuma vett! Mitte kõrvetavalt kuum ega leige, vaid just nii kuum, et seda kannatab juua ilma et sa keele ära põletaksid!

Vee joomine on organismile kasulik, seda teame me kõik ning räägitud on ka sellest, et päeva võiks alustada sidruniveega, kuid tegelikult on kõige parem hoopis klaas tavalist kuuma vett! Mitte kõrvetavalt kuum ega leige, vaid just nii kuum, et seda kannatab juua, ilma et sa keele ära kõrvetaksid!

Kuid miks kuum vesi? Miks mitte leige või hoopis külm vesi? Allpool on välja toodud 3 põhjust, miks just kuuma vee joomine hommikul esimese asjana on sinu organismile väga kasulik!

1. Kuum vesi aitab organismil mürkaineid väljutada

Juues hommikul tühja kõhu peale klaasitäie kuuma vett, aitab see lõhustada lagundamata toitu ning seda organismist väljutada. 

2. See aitab rohkem kaloreid põletada

Kuum vesi tõstab kehatemperatuuri, kiirendab ainevahetust ja aitab organismil efektiivsemalt kaloreid põletada! Siit ka põhjus, miks paljud dieedid tee joomist soosivad!

3. See muudab toidu kergemini seeditavaks

Kas tead, et kui jood näiteks söögi kõrvale külma vett, siis võib see toidus olevad rasvained veelgi tahkemaks ja raskesti seeditavamaks muuta? Just täpselt nii ongi. Kuum vesi aga aitab rasvaineid lõhustada ja seega muutub ka seedimine kergemaks!

Ka enne magamaminekut võiks juua klaasi kuuma vett – see tagab parema une ning aitab organismil toitu paremini seedida!

Allikas: health.com