„Naabrist parem“ Sandra Niidas: “Suurimat peavalu valmistas ehitus” FOTOD

Sandra Niidas - noor neiu, kes osales oma kallima Heiki Aasaga selle hooaja „Naabrist parem“ saates. Noored küll võitjateks ei tulnud, kaotades kõigest 1% vähemusega võitjatele, kuid sellest hoolimata ei ole nad oma kodu loomisele käega löönud. Sandra rääkis Buduaarile, kus nad hetkel elavad, kuidas möödus saade kaamerateväliselt ning mida antud kogemus õpetas.

Sandra Niidas – noor neiu, kes osales oma kallima Heiki Aasaga selle hooaja „Naabrist parem“ saates. Noored küll võitjateks ei tulnud, kaotades kõigest 1% vähemusega võitjatele, kuid sellest hoolimata ei ole nad oma kodu loomisele käega löönud. Sandra rääkis Buduaarile, kus nad hetkel elavad, kuidas möödus saade kaamerateväliselt ning mida antud kogemus õpetas.

Millest tuli otsus osaleda saates „Naabrist parem“?
Osalemise mõte tuli tegelikult meil suhteliselt spontaanselt: tegime  ankeedi koos valmis, saatsime ära ja järgmine päev sõitis Heiki Norra tööle. Mõtlesime, et saab, mis saab, kuna nagunii on palju tahtjaid ja proovida ikka võib. Mina tahtsin osaleda, sest ma olin kooli lõpetamas ja tahtsin oma sisekujunduslikud oskused proovile panna ja kasutada õpitut praktikas.

Mis oli raskeim väljakutse?
Kõige raskem oli kindlasti jõuda aega, sest saate kõrvalt oli vaja oma elu ka elada ja tööl käia. Üsna pea selgus, et oma elu enam ei ole, on ainult korter. Suurimat peavalu valmistas ehitus, ma nägin öösel unes ka neid pahtlikoguseid. Mõtlesin, et saaks see värv seina, siis oleks juba lihtne, aga ei läinud lihtsamaks.

Kuidas mõjus pidev koosolemine ning koostöö teie suhtele?
Üllatav, aga suhtele mõjus see kaks kuud värskendavalt. Kui enne sai öeldud asju, mida ei mõtle, siis nüüd pidid sõnadega väga ettevaatlik olema ja hoidma teist inimest. Pinged olid tänu ajalisele piirangule juba niigi õhus ja kuna meil puudus ka varasem ehituskogemus, tuli teineteist säästa. Tänu sellele oleme muutunud natukene  täiskasvanulikumaks.

Kuidas jäid rahule lõpptulemusega?
Mina jäin rahule lõpptulemusega, kuna sellise ajalise ja rahalise limiidiga on see tulemus väga hea leidmaks lahendust barokkstiilis korterile. Ma hindaksin meie tööd tugeva neljaga, sest viis oleks juba tasemel. See oli meie esimene  ehituskogemus, nüüd võime öelda, et oleme selle võrra targemad. Muidugi oleks paar eksklusiivset detaili andnud sära ja hiilgust juurde, kuid minimaalsete vahenditega oli tulemus maksimaalne!

Kellega saate ajal paremini, kellega halvemini läbi saite?
Saate ajal ei olnud väga suurt sõprust ja sõbrannatamist. Suhtlesime ikka, kuid kõik hoidsid kuidagi oma nišši, ei olnudki erilist aega teha suuri tutvumisõhtuid. Praeguse seisuga on kõik saates osalenud paarid olemas Facebooki sõbralistis ja maha pole ma kindlasti kedagi kandnud. Kõik on omamoodi huvitavate karakteritega inimesed. Minule sai  armsaks Liise, kes esialgu mulle nii väga ei sümpatiseerinud.

Keda pidasite enda suurimateks konkurentideks?
Konkurentideks pidasime võitjaid, korterit nr 4 – Kartit ja Siimu, kes  võitsid meid vaid 1 % häälteenamusega. Ilmselt oligi ta meie suurim konkurent, arvan, et rahvale meeldis see, et nad tegid nii palju ise, kindlasti oli nende eeliseks ka kolmetoaline korter, kus nad said sisustada veel ühe lisatoa.

Kelle korter oli sinu lemmik?
Sellel aastal olid kõik paarid oma stiilidelt nii erinevad, oleks keegi teinud minimalistliku või modernse korteri minule eelistatud värvigammas, siis oleks olnud see mu lemmik. Sellist korterit aga ei olnud. Mulle meeldib isamaalisus, kui sellega üle ei doseerita, meeldib ka maalähedus, kuid mitte oma kodus, vaid suvilas ja retro mulle kahjuks mitte kuskilt nurgast ei meeldi. Seega oli meie korter minu lemmik, sest see on minu maitse ja mulle meeldib, kui kodu on ilus.

Millised on aga sinu ning Heiki tulevikuplaanid?
Suveks tulime Heikiga Norra ja sügisel hakkame planeerima oma kodu, me pole veel seda täiesti läbi arutanud, kuhu, kuidas ja mis rahadega, aga oma pesa on vaja kindlasti.

Vaadates tagasi saatele, siis mida see sulle õpetas?
Õpetas tolerantsust, mõlemad saime ka hea reklaamiagendi koolituse! Kindlasti sain targemaks lihtsates ehitusküsimustes ning õppisin ka pahteldama, nii enam-vähem… Varem ei ole ma ehitusliku poolega kordagi kokku puutunud ja nüüd on mul nendest asjadest ka mingit aimu.

Mida soovitad järgmistele, kes soovivad säärases saates osaleda?
Soovitan kindlasti osaleda inimestel, kes on tugevad karakterid, sest liigne emotsionaalsus seal saates kasuks ei tule. See on kogemus ja muudab elu värvikamaks. Kui peaks tulema ka „Naabrist parem“ neljas hooaeg, siis soovitan osalejatel kindel plaan paika panna, kuhu, kuidas, mismoodi, milliste vahenditega nad midagi looma hakkavad. Meil oli selle koha pealt natuke raske, sest visioon oli meil paigas algselt ainult vannitoas. Kindlasti tasub proovida osalemist showdes, mis sulle endale midagi annavad, mina näiteks ei tunne, et ma selle saate läbi oleksin kaotanud.

 

 

Autor: Annika Ülejõe