Päris karm: mis sinu juustega juhtub, kui neid 12 nädalat mitte pesta

Päris karm: mis sinu juustega juhtub, kui neid 12 nädalat mitte pesta

Juuste pesemisest pääsu ei ole, sest muudmoodi juukseid puhtaks ei saa – kas see ikka on nii? Huvitav, mida tegid naised enne seda, kui šampoon ja kõik muud puhastusvahendid leiutati?  Mida aeg edasi, seda rohkem on hakatud tähelepanu pöörama looduslikele toodetele, mis ei sisalda keemiat, kuid New Yorgist pärit vabakutseline ajakirjanik Sarah Theeboom otsustas kuus aastat tagasi juuste pesemise sootuks lõpetada…

Juuste pesemisest pääsu ei ole, sest muudmoodi juukseid puhtaks ei saa – kas see ikka on nii? Huvitav, mida tegid naised enne seda, kui šampoon ja kõik muud puhastusvahendid leiutati?

Mida aeg edasi, seda rohkem on hakatud tähelepanu pöörama looduslikele toodetele, mis ei sisalda keemiat, kuid New Yorgist pärit vabakutseline ajakirjanik Sarah Theeboom otsustas kuus aastat tagasi juuste pesemise sootuks lõpetada …

Sarah juuksed olid pigem rasvased ning ta pesi neid tavaliselt üle päeva, kuid ta polnud tulemusega kunagi 100% rahul. Ta kuulis oma sõbrannalt, et kui juuste pesemine šampooniga lõpetada, muutuvad need ühel hetkel väga ilusaks. Piisab vaid sellest, kui juukseid veega pesta ja seda võib iga päev teha. Sõbranna hoiatas, et esimesed kuus nädalat võivad väga ebameeldivad olla, sest juuksed muutuvad rasvaseks ja kõõma võib väga palju tekkida. Kui see periood üle elada, harjuvad juuksed ära ja peanahk suudab rasuerituse stabiliseerida ning juuksed muutuvad paksemaks, tugevamaks ja püsivad puhtad iseenesest – piisab vaid veega juuste ja peanaha pesemisest.

Sarah otsustas seda proovida kolmenädalasel puhkusel Taimaal, sest rannas olles ei pööra keegi sinu juustele suurt tähelepanu. 

Allpool on Sarah jutt, kuidas ta lõpetas šampooni kasutamise ja mida ta läbi elama pidi. 

Taimaal puhkusel viibides otsustasin šampoonist loobuda ja selle kolme nädalaga muutusid minu juuksed väga õliseks ja kõõma tekkis rohkem, kui ma oleksin osanud arvata. Ma tundsin, et minu peas elab miski ja midagi meeldivat selles ei olnud. Mitmel korral kaalusin loobumist ja minu elukaaslane ei saanud üldse aru, miks ma seda teen. Kas šampooni kasutamine on siis tõesti nii tüütu? Tegelikult häiris mind rohkem hoopis see, et ma ei olnud oma juustega rahul isegi siis, kui nad pestud olid. 

Elasin need kolm nädalat kuidagi üle, pesin juukseid veega, kuid selle tõttu, et käisin soolases ookeanis ujumas, olid juuksed eriti mustad. Kandsin iga päev erinevaid rätikuid ja puhkuselt tagasi jõudes pidin äärepealt murduma. Minu juuste olukord oli jube, neid ei kannatanud üldse näidata ja minu kallim ei tahtnud minu juuste läheduses üldse olla. Kannatasin veel kolm nädalat ja siis käis üks klõps ära! Kõõm ja higi hakkasid taanduma, minu juuksed ei olnud ikka veel ilusad, kuid olukord oli tõepoolest parem. 

Järgmised kuus nädalat olid enam vähem talutavad, ma tundsin, et kõõm kaob ja higieritus normaliseerub. Ja siis lõpuks, 12 nädalat hiljem, juhtus ime! 

Minu juuksed muutusid tugevamaks, ilusamaks ja ma nägin esimest korda, millised nad loomulikult on. Viimased kuus aastat ja natuke rohkemgi olen pead pesnud puhta veega! Juuksurisse minnes pidin alguses vaeva nägema, et juuksurile selgeks teha, et ta ei tohi minu juukseid pesta ja ta ei tahtnud sellest alguses üldse aru saada. Minu juuksur pidas mind imelikuks, kuid ta tuli mulle vastu ja kuna minu juuksed on puhtad, siis ta ei saanud midagi õpetlikku mulle öelda ka. Nüüdseks on ta ammu juba sellega harjunud ja õnneks pole see tänapäeval enam nii kummaline kui kuus aastat tagasi.

Ma ei pese oma juukseid mitte ühegi tootega, kasutan ainult vett ja minu juuksed pole kunagi varem nii ilusad, säravad ja läikivad olnud.

Allikas: cosmopolitan.com