Pikajuukseline või nudipea

Levinud arusaama järgi köidab meeste meeli naise juures pigem pikk kui lühike juus, sest pikem vastandub mehepoegade traditsioonilisele pügatud soengule ning kutsub mehi kirehoos sõrmedega läbi kiharate tõmbama.

Levinud arusaama järgi köidab meeste meeli naise juures pigem pikk kui lühike juus, sest pikem vastandub mehepoegade traditsioonilisele pügatud soengule ning kutsub mehi kirehoos sõrmedega läbi kiharate tõmbama.

Saamaks aimu, kas tähelepanu ning imetlust leiavad isaste seas tõesti vaid pikapatsilised Rapuntslid või on vastassoo seas menu ka naiste lühikarvalistel frisuuridel, päris Buduaar erinevas vanuses meesisenditelt, milliste juustega naised nende pilku veetlevad.

Lauri (26) vastas, et temale ongi alati meeldinud pikkade juustega tüdrukud. Mida pikemad, seda ilusamad, väitis noormees.
„Kõigil minu girlfriendidel on olnud peaaegu tagumikuni juuksed. Mul pole vahet, kas naine on heleda või tumeda peaga, aga juuksed võiks ikka pikad olla,“ sõnas Lauri ja lisas, et tema jaoks on pikem juus lihtsalt naiselikum ning iseäranis meeldib talle see, kui neidised oma kiharad niisama valla jätavad. „Tüdrukud on mulle öelnud, et ma hakkan nende juustega mängima. Noh, et silitan ja katsun neid, ise ma seda ei märkagi. Ju see on mingi alateadlik tegevus, sest ilusad, puhtad ja lopsakad juuksed lihtsalt kutsuvad end katsuma,“ märgib mees.

Ka Janek (34) ütleb oma naissuhetele mõeldes, et temagi kaaslannad on olnud enamasti pikalakalised. „See on lihtsalt nii juhtunud. Mul pole mingit juustekiiksu, et naine peab tingimata poolde selga juustega olema, sest minu meelest on igasuguste soengutega naised väga seksikad,“ räägib mees, „näiteks Sinead O’Connor on oma siilipeaga väga kena ja Roxette’i laulja (Marie Frediksson – L.B.) ülilühike soeng torkab heas mõttes kohe silma, aga Eestis ju pole nii palju julgeid naisi, kes selliseid lõikuseid teha julgeksid või välja kannaksid“.
Janek märgib veel, et tema meelest polegi juuste pikkus niivõrd oluline kui just hea lõikus. „Kõige hullemad on naised, kes oma juuste eest üldse ei hoolitse ja kelle juustel mingit kindlat vormi pole,“ usub ta.

Olavi (32) räägib, et tema elukaaslane on oma juustega vist küll kõikvõimalikud soenguröögatused ära proovinud.
„Naine on mul nii püsimatu loomuga. Iga natukese aja tagant vahetab värvi ja soengut. Igasugused patsid, juuksepikendused, lokid ja muud asjandused on tal kõik äraproovitud. Mul vahet pole, mis tal peas on, minule on mu naine ka kiilakana kõige armsam,“ naerab mees. Olavi mainib siiski, et kõigist kaasa soenguvariantidest on talle, Olavile, kõige enam meeldinud poolpikk salgutatud lõikus. „Ja tukk on ka kena, teeb mu naise kuidagi plikalikuks ja armsaks,“ lisab mees.

Mart (55) muheleb juusteteemat lahates, et tema vanuses daamidel tuleb pikka patsi luubiga otsida. „Noh, natuke on ju kahju, et nii kui naine 40 saab, loobub ta pikkadest juustest ja kannab kuni hauani poisipead,“ nendib Mart, kes ise mingit kindlat juustepikkust ei eelista, kuid arvab, et kuniks juustes veel ilu ja elujõudu on, võiks naised käia ka pikemate juustega kui poisipea. „Kuigi oma kaasa pealt näen, et lühikeste juustega on ka palju tegemist. Juuksuris käib tihti ja kodus tegeleb veel ise ka. Mine tea, võibolla oleks tal pikemate juustega isegi lihtsam,“ arutleb mees.

Tõnis (27) sõnab, et tema on alati eelistanud lühikeste juustega naisi, sest nad torkavad rohkem silma. Ka oma naist märkas mees oma sõnutsi just seetõttu, et naine eristus peol kärtspunase poisipeaga ülejäänud eevatütardest.
„Kõigile naistele lühikesed juuksed aga ei sobi,“ kinnitab mees ja jätkab,“ kuid mulle on jälle ülipikad juuksed vastumeelsed, sest nad on ju niiöelda vanad juuksed. Kui inimese nahk vahetub pidevalt, siis pikad juuksed on mitmeid aastaid vanad ja see on ausalt öeldes kuidagi vastik“.

Kevin (8) ütleb esiti, et tema ei oska küll öelda, kas milliste juustega tüdrukud talle meeldivad. Mõningase mõtlemise järel leiab Kevin siiski, et näiteks Superstaari Kristiinal (Kristiina Piperal – L.B.) on äge soeng. “Sellised juuksed meeldivad mulle küll,“ lausub Kevin.
Kevini klassis on poisi hinnangul kõigil tüdrukutel pikad juuksed. Poisipead pole kellelgi, teatab ta ja lisab, et nii lühikese soenguga tüdrukud talle ei meeldi ka. „Nagu poisid,“ arvab Kevin.
Mida siis teema lõpetuseks konstateerida? Ilmselt seda, et niisama palju kui on erinevaid juuste soenguvõimalusi on ka erineva maitsega mehi  – igaüks leiab endale meeldiva. Pealegi, kas me naised üldse peaksime küsima meeste arvamust oma juuste kohta?


/Liis Bekker/