Salajased retseptid, mida tasub proovida.

66 kommentaari

Mida oleksite teie nõus tegema tervete ja ilusate juuste nimel? Uusi juuksehooldustooteid lisandub iga päevaga, just nagu seeni peale vihma- mida siis lõppude lõpuks eelistada? Kas parima reklaamitööga hakkama saanud firmat või kuulata sõbrannade soovitusi?

Mida oleksite teie nõus tegema tervete ja ilusate juuste nimel? Uusi juuksehooldustooteid lisandub iga päevaga, just nagu seeni peale vihma- mida siis lõppude lõpuks eelistada? Kas parima
reklaamitööga hakkama saanud firmat või kuulata sõbrannade soovitusi?

Ajapikku on meil kõigil välja kujunenud oma lemmik juuksehooldustooted – shampoonid, palsamid, õlid, maskid jne. Tõsiasi on aga see, et aeg- ajalt tuleks tooteid vahetada, sest aja möödudes peanahk harjub ning vahendi mõju võib väheneda. Lisaks tavapesule võiks teinekord  kiharaid kostitada  uue ja põneva naturaalse maskiga; sedakorda pole tegu kalli poekaubaga vaid täiesti koduse kraamiga. Järgnevalt oleks välja pakkuda mõned kerged looduslikud retseptid, mida julgemad võivad ka järele proovida:

Retsept nr.1
Võta 1 munakollane (kindlasti kollane osa), 1 spl. riitsinusõli ja 1 spl. mett– sega komponendid kokku ning jäta rätikkuivadesse juustesse umbes tunniks. Mõju suurendamiseks tõmba pähe kilemüts. Pese ja loputa nagu tavaliselt. Võid leppida ka lihtsama muna- mee seguga: sega omavahel 1 spl. mett ja 1 munakollane, pikkade juuste korral suurenda veidike koguseid. Lisaks turgutatud välimusele lubab mask teha juuksed siledamaks ja paindlikumaks. Juuksepikenduste kandjad peaksid õlidega ettevaatlikumalt ümber käima, kindlasti ei tohiks õli sisaldavaid tooteid  panna kinnituskohtadele!

Retsept nr. 2
Sega omavahel  1 munakollane, 2 spl takjajuureõli (leiad apteegist) ja 2 spl konjakit. Segu hoida peas vähemalt tund, kuid mida pikem on mõjuaeg seda parem ka tulemus. Ainult takjajuureõli võid proovida jätta juustesse ka ööseks – enne magamaminekut määri pähe ning hommikul pese maha. Kaitseks võiks pähe panna näiteks vannimütsi. Maski võiks teha umbes korra nädalas või harvemgi. Järjepideval kasutamisel on tulemused kindlamad, nii nagu kõikide maskide puhul. Pikaajalisemad katsetajad ise on täheldanud juuste kasvu paranemist ning tugevamaks muutumist.
Retsept nr.3 

See retsept on hea juuste väljalangemise vastu: lõika tavaline sibul viiludeks ning leota pooles teeklaasitäies tumedas rummis terve ööpäev. Seejärel eemalda sibul rummist ning saadud vedelikku hõõru 2-3 korda nädalas peanaha sisse. Juuste loputusvee sisse võib tilgutada veidi õunaäädikat- see pidavat toimina kui kuumkäärilõikus, mis suleb nn. juuksesoomused. See sobib eriti siis kui soovitakse juukseid kasvatada. Kuumkäärilõikusest saavad abi just rabedad ja loiud juuksed, kuid selle kohta võid täpsemalt küsida juba järgmine kord oma juuksurilt!

Kõik katsetajad võiksid meeles siiski pidada, et ükski retseptidest ei too muutust üleöö ning ettevõtmine nõuab kindlasti kannatust ning järjepidevust. Kui aga huvi jagub taoliste protseduuride tegemiseks ning raha raiskamisega kiiret ka ei ole, siis oleks see hea võimalus enne suurt suve tulekut oma juukseid vitamiinidega kosutada. Kõikidele terveid ja kauneid kiharaid!

/Birgit Serbin/