Suvi ja sinu juuksed

Suvel tuleb juuste eest eriliselt hoolt kanda, kuna päike ja merevesi mõjuvad meie juustele mitte just palsamina.  Merevesi kuivatab juukseid ja muudab need elutuks, päike omakorda kõrvetab neid ja nii muutuvadki juuksed tuhmiks ja hapraks. Kes meist tahaks oma kiharatele sellist saatust. Mida tuleks teha, et kaitsta oma juukseid ja pakkuda neile hoolt, mida nad väärivad?
Kas juuksed võivad päikesepsiste saada? Kui veedad terve päeva päikese käes, muutuvad su juuksed kuivaks.

kadri@buduaar.ee


Suvel tuleb juuste eest eriliselt hoolt kanda, kuna päike ja merevesi mõjuvad meie juustele mitte just palsamina.  Merevesi kuivatab juukseid ja muudab need elutuks, päike omakorda kõrvetab neid ja nii muutuvadki juuksed tuhmiks ja hapraks. Kes meist tahaks oma kiharatele sellist saatust. Mida tuleks teha, et kaitsta oma juukseid ja pakkuda neile hoolt, mida nad väärivad?Kas juuksed võivad päikesepsiste saada?


Kui veedad terve päeva päikese käes, muutuvad su juuksed kuivaks aga nad ei saa ära põleda kuna nad ei ole elus. Liigne päike võib kahjustada sinu juuste naturaalset kaitsekihti, aga päris ära ei saa nad küll põleda. Et kaitsta oma juuste kaitsekihti, vali sellised juuksehooldusvahendid, mis sisaldavad päikesekaitse faktorit.

Kuidas päike mõjutab värvitud juukseid?


Juukseid, mis on värvitud või triibutatud, peab päikese eest erilise hoolega kaitsma. Kuna värvitud juuksed on juba värvides kahjustada saanud, peab neid päikese eest väga hoolikalt kaitsma. Randa minnes oleks soovitav pähe panna rätik, kübar või mütsike. 


Milline on parim viis juukseid päikese eest kaitsta?

Eelistage selliseid juuksehooldusvahendeid, millel on UV kaitse sees. Päevalilleõli või jojobaõli sisaldavad tooted on väga hea valik kaitsmaks juukseid liigse päikese eest. Peale ujumas käimist määrige pähe kaitsvat kreemi.

Kuidas kloor ja sool juustele mõjuvad?


Välibasseinides ja mere ujudes puutute kokku kloori ja soolaga. Mõlemad, nii kloor kui sool kuivatavad juukseid. Basseinis olevad kemikaalid klammerduvad teie juuste külge ja muudavad need kuivaks ja elutuks. Need imevad teie juustest välja vedeliku. Peale basseinis ja meres käiku peske juuksed hoolikalt. Märjad juuksed imevad enda sisse vähem kloori ja soola kui kuivad. Sellepärast oleks enne ujuma minekut soovitav pea märjaks teha.

Millline on parim viis päikesest kahjustatud juuste raviks?


Kasutage tooteid, mis sisaldavad keratiini või jojobaõli. Need ained aitavad teie juuste loomulikku tasakaalu taastada ja annavad tagasi juuste elujõu, sära ning elastsuse. Juustesse jäetavad palsamid on kahjustatud juustele ideaalsed. Need imenduvad sügavale juustesse ja aitavad taastada sära. Käige samuti regulaarselt juuksuris juukseotsi lõikamas sest katkised juukseotsad on koledad.