Tahad teada, kes on Eesti kõige rikkamad naised?

Viie kõige rikkama naise vara suurus jääb 300 kuni 800 miljoni krooni vahemikku. Ühise joonena on nende tegevusala kas investeerimine või logistika, kirjutab äripäev ja vahendab Õhtuleht.

Viie kõige rikkama naise vara suurus jääb 300 kuni 800 miljoni krooni vahemikku. Ühise joonena on nende tegevusala kas investeerimine või logistika, kirjutab Äripäev.

Eesti kõige rikkam naine on Alle Vanaselja, kellele kuulub vara 804 miljonit krooni. Selline varandus annab talle Eesti rikaste inimeste pingerivis 54. koha. Paljudele tundmatu naine päris oma varanduse kolm aastat tagasi abikaasa Indrek Vanaseljalt, kes oli Norma suuromanik.

Alle Vanaselja varanduse kasv on olnud tähelepanuväärne, sest Äripäeva eelmise aasta tabelis asetses ta 271,2 miljoniga 116. kohal. Kuigi tegu oleks seltskonnaajakirjandusele huvipakkuva persooniga, pole võimalik Alle Vanaselja kohta leida ajakirjandusest ühtegi märkimisväärset artiklit.

Tiina Mõisa pole vaja kellelegi tutvustada. Endine Hansapanga pearaamatupidaja sai pärast lahutust panga asutajate seas olnud Jüri Mõisalt poole ühisvarast, praegu juhatab ta oma investeerimisfirmat. Majanduslehe kokku arvutatud 635 miljonit annab Mõisale pingereas 67. koha. Hiljuti ütles Tiina Mõis ajakirjandusele, et Hansapanga nimevahetus liigutas midagi tema hinges ja ta on osa oma rahast sellest pangast mujale paigutanud.

Ka rikkuselt kolmas, Lea Tallermo, tegutseb investeerimisfirmas. Tema koht tabelis on 78. ja vara suurus 549 miljonit. Lea Tallermo abikaasa Rein Tallermo on ehitusfirma Estconde suuromanik. Firma on tegutsenud juba aastast 1992, muu hulgas arendanud välja näiteks De La Gardie kaubamaja Tallinnas.

Neljanda koha rikkamate naiste tabelis saab endale Galina Ignatenko, kes tunneb end koduselt logistikaäris – tal on osalus mitmes selle ala ettevõttes. Ignatenko vara on 331 miljonit krooni, mis viib ta pingereas 117. kohale. Galina Ignatenko on Eesti Mereagentuuri asutaja ning 2005. aastal surnud laevandusärimees Sergei Ignatenko lesk.

Kohe pärast teda hõivab järgmise koha Toomas Lumani abikaasa Liivi Luman, kellel vara rahalises vääringus vaid mõnekümne tuhande krooni võrra vähem. Luman osaleb autorendiettevõttes ja muu hulgas investeerimisettevõttes.

 

Toimetas Leemet Prits

Buduaar.ee Tegevtoimetaja